Estetik programı geri bildirimlerini inceleyelim. Birçok salonu sahibi düşünceli olsa da, işlerini başarılı kılmak için sıklıkla zorlanırlar. Müşteri geri bildirimi toplamada karşılaşılan sorunları tartışmadan önce, neden önemli olduğunu anlamalıyız. İnternetin %47’sinden fazlasının her ay aldıkları hizmet hakkında bildirim göndermek için zaman harcadığını söylüyor. Bu, uygun bir Geri Besleme sistemini kanalize etmenin ne kadar önemli olduğunu gösterir .

Salon müşterilerinizin her birinde iyi bir itibara sahip olmak zor olduğu için  bildirim toplamak büyük bir zorluktur. Estetik programı , sizin için anında toplayarak, tek bir müşteriyi bile kaçırmadan onları önemli hissettirerek size yardımcı olur.

Estetik Programı

“Bir müşteri memnun olmadığını söylediğinde, şirket onları daha sadık haline getirme şansına sahip olur.”

Bildirim toplayarak, nerede eksik olduğumuzu ve nerede iyileştirmeye ihtiyaç olduğunu bileceğiz. Doğru toplamak, işi doğru yolda ilerletir ve bu nedenle müşterilerimizi memnun eder. Müşteri memnuniyeti için estetik programı size bir çok konuda yardımcı olur.

Estetik programı ile karşılaşılan önemli sorunlara bakacağız:

1. Uygun Toplama modunu seçme

Çeşitli modları olsa da, müşterilerimiz için neyin uygun olduğunu bilmeliyiz. Bu nedenle, başlıca yollarına bakacağız .

 Çevrimiçi, SMS ile Derecelendirme, Ödeme sırasında

Çevrimiçi :

Gerçeklere göre, müşterilerin %90’ından fazlası çevrimiçi anketleri tercih ediyor, bu da moduna daha fazla odaklanmamız gerektiği anlamına geliyor . Ya estetik programı kendisi tüm bunları sizin için yapıyorsa? Başka hiçbir şey bu kadar muhteşem olamaz.

Önemli Çevrimiçi İnceleme modları:

 Google İncelemeleri

 E-posta Anketleri

 Sosyal Medya

Google İncelemeleri:

Yeni müşterilerin %50’si salonları önerileri aracılığıyla seçiyor. Bu, salon işinizi büyük ölçüde etkileyebilecek Google incelemelerinin baskınlığını gösterir.

İyi bir Google derecesine sahip olmak, bulunduğunuz yere yakın biri bir salon aradığında işletmenizi önermekle kalmaz, aynı zamanda salonunuzun mevcut müşterileriniz nezdindeki itibarını da artırır.

E-posta Anketleri:

Çevrimiçi geri bildirim toplama moduna katkıda bulunmada önemli bir rol oynar. Bunu alıntılamamızın nedeni, araştırmalara göre müşterilerin %62’den fazlasının geri bildirimlerini e-posta anketleri aracılığıyla tamamlamasıdır . Bu nedenle, dikkate alınması gereken bir birincil moddur. Estetik programı aracılığıyla birçok müşterimize en iyi Geri Bildirim mailini atarsınız. Estetik programı ile müşterilerinize kalan seans ve takstilerini de gönderirisiniz.

Sosyal medya:

Günümüzde sosyal medyanın hakimiyetini ve hayatımızdaki rolünü kimse inkar edemez . Araştırmalara göre, insanların %47’si geri bildirimlerini sosyal medya aracılığıyla paylaşmayı seviyor. Bu nedenle salon işletmenizin sosyal medyada yer alması zorunludur.

Ayrıca Okuyun:  Hasta takip programı ile sosyal meyda işlemlerinizi nasıl daha kolay yapabileceğinizi anlattık.

SMS ile derecelendirme:

Modası geçmiş bir teknoloji ve iletişim olmasına rağmen, pazarlamada hala hayati bir rol oynuyor ve müşterilerimizle iletişimimizi koruyor.

Her hizmetten sonra geri bildirim isteyen bir SMS göndermek gerekir. Bunun mutlaka acil eylem olması gerekmez, ancak bunu bir süre içinde de yapabilirsiniz. Bu, müşteriye önemsediğimizi hatırlattığı için bir hafta veya hatta bir ay sonra yapılacak en iyi uygulamadır! estetik programı  bunu sizin için yapar. Aynı şekilde doğum günlerinde ve randevu hatırlatmalarını da estetik programı ile otomatikleştirin.

Ödeme sırasında geri bildirim toplama:

Herhangi bir müşteri, hizmetten hemen sonra istemekten memnun olacaktır. Bu nedenle, ödeme sırasında toplamanız iyi olur. Bir dahaki sefere hizmeti tekrarlamak istemelerini sağlar ve müşterinin salonunuzla olan bağını arttırır.

Geri bildirim Anketleri:

Genellikle anketleri görürdük ve bazen oldukça uzundur. Ortalama bir insanın dikkati 8 saniyeden daha kısa sürede dağılır.

Araştırmalara göre, anket ne kadar uzun olursa cevaplar o kadar yanlış olur.

Bu, kısa ve net olması gerektiği anlamına gelir.

2. Olumsuz Geri Beslemenin Ele Alınması

Seni duyduk! Zaman zaman, herhangi bir işte olumsuzları ele almak zor olur. Ancak, bildiğimiz gibi, olumsuz yanıtlar olmadan salon işletmesi olamaz.

Bu yüzden bunu müşterilerimizden duymak ve müşteri memnuniyeti için çözmek ve salon işletmenizin mükemmel itibarını sürdürmek zorundayız.

Müşteriler hizmetiniz hakkında olumsuz geri bildirim bıraktığında , yanıtlanmasını bekler ve tekrar etmeyeceğinizden emin olurlar.

Araştırmalara göre insanların % 53,3’ünün bir hafta içinde olumsuz bir incelemeye yanıt almayı beklediğini söylüyor. Ancak ne yazık ki, müşterilerin yaklaşık %63.3’ü olumsuz geri bildirimlerine yanıt vermemektedir.

Estetik programı ixirlife ile tek bir müşteriyi bile kaçırmayacağınız için bunun için endişelenmenize gerek yok . Estetik programı , müşterinizin olumsuz geri bildirimleri hakkında size anında uyarılar vererek yardımcı olur.

Olumsuz geri bildirimlere yanıt verirken belirli görgü kurallarına uyulmalıdır. Öncelikle müşterinin yorumu ne kadar kaba olursa olsun, cevap verirken kibar olmamız gerekiyor. Onların bakış açısını derinlemesine anlamamız gerekiyor; ancak o zaman hatamızı düzeltir ve tekrar olmasını engelleriz . Her olumsuz eleştiriye yanıt vererek, bunun Salonunuzun büyümesini nasıl etkileyeceğini merak edebilirsiniz. diye merak ediyorsanız, size harika bir haberimiz var!

İstatistiklere göre, müşterilerin yaklaşık %45’i , tüm olumsuz yorumlara verdiğiniz yanıtı fark ederse , salon işinizi destekleme olasılığı daha yüksektir .

Olumsuz eleştirilere yanıt vermeye başladığımızda, sonuçta salon işinizi bir sonraki seviyeye taşımak için gerekli olan iyi müşteri hizmetini elde ederiz. Yani bunu yaparak, olumlu yorumlarınızın oranı eninde sonunda artacak ve olumsuz geri bildirimleri boğacaktır.

3. Olumlu Geri Besleme Döngüsünün Sürdürülmesi

Artık daha olumlu aldığımıza göre, daha sorumlu olmamızın zamanı geldi. Bildiğimiz gibi, temel görev bu Olumlu Döngü sürdürmektir .

Ayrıca Okuyun: Güzellik salonu yazılımı ile müşteri iletişimlerini incelediğimiz konumuzu inceleyin.

Döngüyü sürdürmek için yapılması gereken 3 aşama vardır. Bunlar:

Soru sormalı, sınıflandırılmalı ve takip edilmelidir.

Estetik programı kullanmak , işletmenizin bu Geri Bildirim döngüsünü sürdürmesine kesinlikle yardımcı olur. Ayrıca salonunuzun başarısını izlersiniz.

İyileştirmenin nerede yapılabileceğine dair ipuçları

Birçok kaynak, salon işletmenizin temel temelinde küçük bir değişiklik yapmanın işletmenizi çok olumlu yönde etkileyebileceğini belirtti.

Olumsuz geri bildiriminizin temel nedenini öğrenmek için personelinizin performansını ve müşterilere nasıl davrandıklarını kontrol edebilirsiniz .

Bunu yapmanın belirli yolları vardır ve bir hedef getirebileceğiniz belirli standartlar belirleyebilirsiniz. Örneğin salon sahipleri, estetik programı kullanarak , çalışanları için hedefler belirler ve aynı zamanda üretkenliklerini izler.

Standartları belirledikten sonra performanslarını değerlendirebilirsiniz . Bunu yaparak, Personelinizi hızlı bir şekilde bir dizi standarda getirebilirsiniz ve onlar nerede durduklarını bilirler.

Hatta onları daha iyi çalışmaya teşvik edecek, sonunda müşterilerinize ve işinize fayda sağlayacak salon personeli değerlendirmeleri bile yapabilirsiniz. Bütün bunlar estetik programı kullanılarak hızlı bir şekilde yapılır !

Lütfen estetik programı tüm Özelliklerini gözden geçirerek ixirlife kullanmanın faydalarını öğrenin.

İxirlife estetik programı ile ilgileniyorsanız , lütfen bizimle buradan iletişime geçin .

Güler yüzlü personelimiz, güzellik salonu yazılımı sizin için neler yapabileceğini tartışmaktan mutluluk duyacaktır!

Güzellik merkezi programı full deneyimleyin ya da 0262 644 78 44 iletişime geçerek bilgi alın.

Estetik Programı