Fiyat Yükseltmek İçin En Doğru Zaman

Fiyat yükseltmek için en doğru zaman, ne zaman sorusuna cevap verelim. Randevu takip programı ile müşterilerinizi kaybetmeyi tehlikeye atmadan, sunduğunuz hizmetlerin değeriyle eşleşecek şekilde fiyatlarınızı nasıl yükseltirsiniz?

Fiyatlarınızı yükseltmeniz gerektiğine dair birkaç işaret:

Eğitime ve kaliteli ürünlere yatırım yapıyor, maddi bir getiri görmüyorsunuz

-Rakipleriniz benzer kaliteli hizmetler için sizden çok daha fazla ücret alıyorsa

-Çift randevu yaptırdığınız için yeni müşterileri geri çeviriyorsanız

Ve fiyat artışının işletmeniz için mantıklı olduğuna karar verdiyseniz, randevu takip programı ile şimdi işletmeniz ve müşterileriniz için bu yeni değişikliği en iyi şekilde nasıl uygulayabileceğinizi gözden geçirelim:

Güzellik merkezi programı

  • Değerinizi Hesaplayın

Doğru maliyet değişikliklerini hesaplamaya yardımcı olmak için sizin ve ekiplerinizin zamanını, tam olarak ne kadar değerli olduğunu hesaplamayı öğrenin.

İxirlife içerisinde müşterilerinize vermiş olduğunuz hizmetlerin zaman hesaplamasını yapabilirsiniz.

  • Maliyetlerinizi Müşterilerinize Açıklayın

Müşteriler size fiyatları yüksekliğine dair konuşmak isteyecektir. Açıkladığınızdan emin olun. Müşterilerinizle açık bir şekilde iletişim kurmak, herhangi bir fiyat artışında meydana gelen müşteri kaybını en aza indirmek için güvene dayalı güçlü ilişkiler sürdürmenin anahtarıdır.

  • Randevu Takip Programı İle Fiyat Artışı İçin Müşterilerinizi Bilgilendirin

Uygun şekilde hazırlanabilmeleri için müşterilerinize fiyat değişikliğini en az 1-2 ay önceden bildirdiğinizden emin olun. Güzellik Merkezinizdeki işaretler aracılığıyla sosyal medyada değişiklikleri sosyalleştirin ve müşterilerinize yaklaşan değişiklikler hakkında bilgi veren küçük bir notlar eklemeyi düşünün. Müşterilerinize bilgilendirme mesajları gönderin.

  • Ekibinize Koçluk Yapın

Ekibinizin kendileri güvenle ve akıllıca konuşmaları için bilgilendirme yapın. Salon veya güzellik merkezlerinde uygulanan fiyat değişiklikleri konusunda bilgilerinin olduğundan emin olun.  Müşteri soruları veya olası çatışmalar için kilit noktalarda onlara rehberlik edin.

  • Müşterilerinize Değer Sağlayın

Fiyatlarınızın ve hizmetlerinizin yeni fiyatlandırmaya değdiğinden emin olun. Bu değişim döneminde devam eden bağlılıkları için müşterilerinize teşekkür etmek amacıyla paketlerine ek hediyeler eklemeyi düşünebilirsiniz.

Fiyat Yükseltmek İçin En Doğru Zaman sorusuna umarım bu yazımızda cevap bulabilmişsinizdir 🙂

Salonunuz veya Güzellik Merkeziniz için bu fiyatlandırma ipuçlarını beğendiniz mi? Daha fazlası için ixirlife takip edebilirsiniz.

İxirlife güzellik salonu yönetim programı ile ilgileniyorsanız , lütfen bizimle buradan iletişime geçin .

Güler yüzlü personelimiz, güzellik salonu yönetim programı sizin için neler yapabileceğini tartışmaktan mutluluk duyacaktır!

Güzellik salonu müşteri takip programı ücretsiz full deneyimleyin ya da 0262 255 5212 iletişime geçerek bilgi alın.