Güzellik Salonu Ustalık Belgesi

Güzellik merkezi açmak için bu konularla ilgili ustalık sahibi değilseniz bir başka ustalık sahibi olan kişiyi mesul müdür gösterip yanınızda çalıştırarak güzellik merkezi açarsınız.

Kendiniz olarak gerekli ustalık belgesine sahipseniz sizde açarsınız.

Güzellik merkezi açılış  için sadece belgeniz olması yeterli olmuyor, fiziki şartları da sağlamanız gerekir, güzellik merkezinin en az 70m2 olması ve en az 2 oda ve 1 salondan oluşan bölümlere sahip olması gerekir.

Bunun dışında yangın yönetmeliğine uygun itfaiye raporunun güzellik salonu olarak alınmış olması gerekmektedir.

İşyeri açacağınız zaman muhakkak o günkü şartlarda yangın yönetmeliğine uygun bir yer olmasında yarar var, bu konuda danışmanlık firmalarından yardım alabilirsiniz.

İtfaiye müdürlüğünden gelindiğinde onaylanmaz ise güzellik merkezinizin işyeri onayını alamaz ve mağduriyet yaşamanıza sebep olur.

İşyerinizi ruhsata uygun bir yer olduğuna emin olduktan sonra tutmanızda yarar var. Daha sonrasında mali açılış yapmak için sözleşmeleriniz, mali açılış belgeleriniz, mesul müdürlük sözleşmeleriniz vb. evraklarınız ile gerekli ruhsat harçlarını yatırıp ruhsatınızı alabilirsiniz.

Ruhsat için denetime gelindiğinde denetimi yapan ekip içerisinde doktorda bulunabilir kullanılan cihazları kontrol eder.

ixirlife - güzellik merkezi yönetim programı

Güzellik Merkezi Cihazları

İşletmenizde tıbbi cihaz haricinde cihazlar bulundurmaması gerekir ve cihazlarınızın niteliğini gösteren belgeler olur ise güzellik merkezi açılış için sorun yaşamazsınız.

Güzellik salonlarında “doktor dahi olsa”  dermapen gibi cihazlarda botox dolgu ve benzeri uygulamalar yapılamaz ve bunların yapılabilmesi için güzellik polikliniği ve tıbbi kuruluşlar niteliğinde kuruluşlar olması gerekir. Bu kurallara göre evraklarımızı düzenler iseniz bir sorun oluşmayacaktır.

Güzellik Merkezlerinde sadece CE belgesine sahip cihazlar kullanılabiliyor. CE Belgesi güzellik salonu açtığınızda kriterlere uygun ise ruhsat alabilirsiniz.

Cihazlarınızın elinizde kalmaması ve  kullanamayıp maduriyet yaşamamak için Cihazın CE belgesini sağlık bakanlığının ilaç ecza birimine götürebilir, sorgulayabilir, onay alırsınız.

Güzellik Merkezi Ekipmanları Nelerdir?

Güzellik Merkezi Tercihleri Nelerdir?

Güzellik Salonu Düzenlemeleri ve Kuralları – Bilmeniz Gerekenler

Güzellik Merkezi Programı

Güzellik Merkezinizde mali kayıtları ve sözleşmeleri tutmak, müşterilerinizi takip etmek, randevu oluşturmak gibi kaydı tutulması zor olan işlemleri Güzellik Merkezi Yazılımı ile kolaylıkla elektronik ortamda tutabilir, mobil ve web üzerinden dünyanın her yerinden görebilirsiniz.

Yapacağınız hizmet satışlarında tahsilatlarınızı, para üstünü ve masraflarınızı otomatik olarak hesaplayabilen güzellik merkezi yazılımı ile karlı günlere adım atabilirsiniz.

Lazer epilasyon gibi seans gerektiren uygulamalar müşterileri sadakati, memnuniyeti için hastaların detaylı bir şekilde olabilecek tüm bilgilerini kayıt altına almalısınız.

ixirlife Güzellik Merkezi Yazılımı ile müşterilerinizin hasta kart bilgileri, lazer epilasyon, cilt bakımı gibi bilgileri detaylı bir şekilde kayıt altında tutabilirsiniz. Hastalarınızın sizden aldığı önceki hizmetlere, randevulara, uygulamalarına hızlı bir şekilde ulaşabilirsiniz.

Hastalarınıza SMS ile randevu hatırlatmaları yapabilir ve önceki uygulamalar ile kıyaslama yaparak performans analizi yapabilirsiniz.

Müşterilerinize uygulamadan önce sorduğunuz soruları / yaptığınız testleri ixirlife Güzellik Salonu Yazılımı na kaydedebilir olası alerjik sorunları veya daha sonradan kullanılacak ilaçları kontrol altına almış olursunuz.

Hasta Kartlarına; tarih bazlı fotoğraflar ekleyebilir gelişmeleri kayıt altına alabilirsiniz.

Müşterileriniz ile olan telefon görüşmelerinizi hasta kartına ekleyebilir görüşme notlarını tarih ve hangi konu hakkında olduğunu yazabilir kayıt altına alabilirsiniz.