Bir Güzellik salonunuz var ve nasıl yöneteceğinizi bilemiyormusunuz. Uzman ekiplerce hazırlanmış işte tam size göre olan güzellik merkezi yazılımı. Salonunuzda böyle bir sistem yoksa mutlaka edinmelisiniz. Aşağıda size programdan alacağınız başlıca faydaları sıraladık. Tabi ki  siz sadece bununlada yetinmeyin müşterileri elde tutmak için mutlaka daha farklı uygulamalarda yapın.

1-Randevu onaylarını gönderin. Müşterinize bir hatırlatıcı olarak onay göndermek, kaçırılan birkaç randevuyu önleyebilir.

2-Teşekkürler e-postası gönderin. Salon yazılımınızı, günün sonunda veya haftanın sonunda, hatta bir müşterinin salon ziyaretini takiben hemen e-postayla teşekkür ve anket gönderin.

3-Etkinlik bazlı e-postalar gönderin. Birinin doğum günü mü? Belki bir yıldönümü? Özel bir ‘mutlu’ e-posta göndermek için salon yazılımınızı kullanın.

4-Son dakika randevuları. Salonunuz tamamen dolu değil mi? O zaman Programınızdan bazı boş saatler için İndirimli randevuları e-posta göndererek boşlukları doldurun.

5-“Biliyor muydunuz?” e-postası gönderin. Müşterilerinizin sadece% 20’si sunduğunuz tüm hizmetleri bildiğini söylüyorlar. Güzellik merkezi yazılımı, salonunuzun sunduğu tüm hizmetleri gösteren bir e-posta gönderin. Çapraz satış yapmak için harika bir yol.

6-Zamanlı hatırlatıcılar. Müşteriniz 5 hafta sonra bir sonraki boya işlemlerini yaptırmaya başlayacak mı? Onlara bir hatırlatma gönderin. Peki ya 3 aydır salonlarında bulunmamış müşteriler? Onlara bir ‘seni özledik’ teşvikini gönderin.

7-SMS mesajlaşma. Güzellik merkezi programınızın müşterilere günlük veya haftalık promosyonunuzla ilgili bir kısa mesaj göndermesini sağlayın. Bu yeterli ve gerçekten etkili olabilir. Sadece müşterinin telefon numarasını toplayın ve özel bir teklif gönderin.

8-Bir sadakat programı oluşturun. Müşterilere yeni bir hizmet denemek ya da başka bir konuyu tavsiye etmek için puan verin. Puanlar paraya çevrilebilir. Müşterileri geri kazanmaya devam edin.

9-Bir anket gönder. Geri bildirim almak için kolay bir yol ister misiniz? Salonunuzu nasıl hizmet verdiğini görmek için tüm misafirlerinizi gün veya hafta boyunca bir anket isteği gönderin.

10-Hediye çeki promosyonları. Müşterilerinize en son hediye kartı teşvikiniz hakkında bir hatırlatma gönderin.