Verilerinizi anlamak ve işletme performansını izlemek, güzellik merkezinin büyümesi için kritik öneme sahiptir. Güzellik merkezinde raporlar ı  yazımızda inceleyeceğiz.

Bu görevler, ixirlife içerisinde bulunan raporlama özellikleri aracılığıyla, basitleştirilebilir.

1- Personel Satış Raporları

İşletmenizde personellerinizin iş kalitelerini ölçmek ve müşteri paket yoğunluğunu hesaplayabilirsiniz. Ortalama satılan paketleri ve personellerinizin ortalama satmış olduğu paketlerin takibini yapabilirsiniz. Ve bunu ürünleriniz için de kontrol edebilirsiniz.

Ya da personellerinizin geçen aya göre bu ay ki performansını değerlendirip onlara küçük jestler yapmak isteyebilirsiniz.

2 -Satış Raporları

İşletmenizin genel olarak satışlarını ay, gün ve yıl olarak kontrol edebilir ve iş akışınızı bu değerlere göre belirleyebilirsiniz.

İxirlife içerisinde satış raporlarınızı müşteri odaklı olarak da çok daha detaylı görebilirsiniz.

Gelecekteki geliri artırmak için nelerde iyileştirme yapacağınızı görebilirsiniz ve ileri dönem planlarınızı oluşturabilirsiniz.

Ödeme türüne göre de ayrı olarak raporlama yapabilirsiniz.

3 -Randevu Durumu Raporları

Müşterilerinizin randevuları ne sıklıkla iptal ettiğini ya da düzenli gelen müşterilerinizin takibini yapabilirsiniz.

Bu raporlarla birlikte iptal müşterilerinizin randevu durumlarını inceleyebilir bir sonra ki hizmetleri için randevu talepleri oluşturabilirsiniz.

Bununla birlikte randevularınızın aylık ya da haftalık olarak kaç randevu oluşturulduğunun da takibini sağlayabilirsiniz.

4 -Müşteri Cari Raporu

Müşterileriniz içinden bakiyesi olan müşterilerinizi, taksit ödemesi geçmiş müşterilerinizi raporlamanıza yardımcı olur. Bu sayede seçili tarih arasında alınınan tüm ödenmemiş borçları, müşteri cari bilgilerini kontrol edersiniz.

Müşteri cari raporunda dilerseniz müşterinize taksitlerini ya da ödemelerini mail olarak da gönderebilirsiniz.

5 -Kayıt Günlüğü

Gün, hafta, ay veya özel zaman aralığı içinde program içerisinde yapılan tüm işlemleri görebilirisiniz. Bu noktada özel bir Kayıt Günlüğü raporu yöneticiler için çok değerli olacaktır.

Personellerinizin yapmış olduğu müşteri işlemleri, satış işlemleri, stok takibi ve daha fazlasının düzenleme, ekleme, silme şeklinde tüm kayıt etkinliğini takip edebilirsiniz.

6-Paket Program Raporu

Müşterilerinize satılan paket programların hangi personelin sattığını incelersiniz. Paket program alan müşteri raporlarına erişip ve buna göre müşterilerinizin hangi paket programlara yoğunluk verdiğinin analizini yaparsınız.

İptal edilen paket programlarınızı da inceleyerek müşterilerinize bu rapora göre tekrardan paket düzenlersiniz.

Bu makalede sizlere güzellik merkezinde raporlar hakkında bilgiler sunduk,  işletmeniz içerisinde  daha sağlıklı bir raporlama yapmanızı umuyoruz!

Daha fazlası için ixirlife takip edebilirsiniz!