Güzellik Merkeziniz İçin Gerekli Raporlar

Güzellik Merkeziniz İçin Gerekli Raporlar

Güzellik merkezinde raporlar, bir işletme sahibi için, işletmenizin iç detaylarını bilmek çok önemlidir. Güzellik merkezi işletmek için karmaşık işletmeler olur. Yaratıcılık, liderlik,satış, müşteri hizmetleri ve yönetici çalışmalarını bir araya getiren ender sektörlerden biridirler. Bu kadar çok sayıda beceriyi dengelemeye çalışmak dağınık olabilir, bu nedenle organizasyon anahtardır. Güzellik merkeziniz için randevu programınızda bulunan rapor, bunun üstesinden gelmenin hızlı ve etkili bir yoludur.

Güzellik merkezi randevu programılarında hangi rapora odaklanacağını seçmek göz korkutucu bir görev olur, ancak endişelenmeyin! Aşağıda, salon işinizin sorunsuz ve başarılı bir şekilde devam etmesini sağlamak için her zaman oluşturmayı hedeflemeniz gereken raporlarla ilgili bazı ipuçları verilmiştir.

hasta takip programı

Finansal Rapor

Düzenli finansal toplam raporları oluşturmak ,  tam olarak ne kadar kazandığınızı ve güzellik merkezinizde  harcayabileceğinizi gösterecektir. Bunun yanı sıra, bu raporları izleyerek haftanın, ayın ve yılın (finansal olarak) en yoğun ve en sessiz zamanlarının hangileri olduğu hakkında bir fikir edineceksiniz.

Mali durumunuzu bilmek, personel ve kadroları, çalışma saatlerini ve tatil izinlerini planlamanıza olanak tanır. Bunun yanı sıra, mali raporlar size güzellik merkezinizin para odaklı olayları hakkında geniş bir genel bakış sunar ve güzellik merkeziniz için herhangi bir önemli iş kararı vermeden önce dikkatlice incelenmelidir .

Personel Raporları

Bir güzellik merkezi sahibinin oluşturabileceği çok sayıda personel raporu vardır, ancak ayrıntılı bir çalışan performans raporuna bakmak muhtemelen en önemlisidir.

Personel performans raporları, hangi personelin iyi performans gösterdiğini ve hangi personelin düşük performans gösterdiğini bilmek için harika bir pencere sunar. Personelin bu raporlarda iyi performans gösterdiğini fark ederseniz, onları övdüğünüzden emin olun! Madalyonun diğer tarafında, bazıları düşük performans gösteriyorsa , güzellik merkezindeki performanslarını nasıl artıracaklarını görmek için bir toplantı düzenlemenin zamanı gelmiş olur.

Bu tür bir raporu almak, personele ne kadar para yatırdığınızı ve onların işletme için ne kadar katkıda bulunduğunu veya ne kadar ürettiklerini anlamanıza yardımcı olacaktır. Ayrıca komisyonunuzun nasıl yapılandırılması gerektiğini görmenin ve her bir çalışanınızı neyin harekete geçirdiğini öğrenmenin mükemmel bir yoludur .

İxirlife kullanıyorsanız , İşlem yapan ve satış yapan olarak personel raporlarını detaylı inceleyebilirsiniz.

Kayıt raporu ile personel raporu birlikte kullanılır. Kayıt günlüğünde giriş yaptığınızdan itibaren yapılan tüm işlemleri kayıt altına alır. Herhangi bir kayıpta basit bir arama sistemi ile verilere ulaşabilirsiniz.

Stok Raporları

Bir stok raporu oluşturmak, size hangi ürünleri sipariş edip etmemeniz gerektiğini göstermenin hızlı bir yoludur.

Güzellik merkezi raporlar olarak bu tür bir rapor, işinize giren ve çıkan profesyonel stoğu hakkında bir sekme tutar. Size hangi ürünlerin maliyetini ve ne kadar gelir sağladıklarını söyler. Çoğu zaman, tüm dikkat profesyonel stoklara verilirken,  ürünler arka planda kalır. Ancak ürünler, genel giderleri artırmadan geliri artırmak için büyük bir fırsattır. Bu nedenle teşvik edilmelidir !

Bir salon sahibi olarak, stok ve personel performansı salon raporlarını karşılaştırmak, personelin müşterilere kaç tane ürün sattığını size gösterir. Bu bilgilerle, teşvikler ve hedefler aracılığıyla personel ürün performansını artırmayı hedefler, işinizin büyümesini sağlarsınız.

Müşteri Raporları

Müşterilerinizin randevularını izlemek, güzellik merkezi müşteri veritabanınızın size yönelik katılım düzeyi hakkında fikir verir.

Güzellik merkezi raporlar olarak müşteri raporları, müşteri tabanınızı meşgul eden pazarlama stratejilerini planlamak için harikadır. Bunun için iki müşteri raporu idealdir:

  • Genel Müşteriler Raporu
  • Yeni Müşteri Raporu
  • Hizmet Almayan Müşteri Raporu

Genel müşteri raporunda kayıt altına aldığınız tüm müşterileriniz raporuna ulaşabilirsiniz. Müşterilerinze ait tüm kişisel bilgilerini dilediğiniz gibi kendi tarafınıza alabilirsiniz. Bu bilgilere dayanarak, belki de bir sadakat planı oluşturursunuz. Ziyaretlerine ek tedaviler ekleyerek en iyi müşterilerinizi çok sadık oldukları için ödüllendirebilirsiniz. Güzellik merkezi deneyiminizle onları büyüleyerek, geri gelmeye devam etmelerini sağlayacaksınız.

Yeni müşteri raporu ile güzellik merkezine yeni gelmiş olan müşterilerinizin detaylı raporlarını alarak onları ödüllendirebilrsiniz. Ya da yapılan hizmetleri gözde geçirebilirsiniz.

Ardından, bir ixirlife kullanıyorsanız. Hizmet almayan müşteri raporu  kime ulaşmanız gerektiğini veya onları salonunuza geri getirmeyi hedeflemeniz gerektiğini gösterecektir. Müşteri raporları, mevcut pazarlama stratejilerinizin işe yarayıp yaramadığını görmek için incelenir. Onları biraz düzeltmenin zamanının gelip gelmediğine karar verirsiniz.

Bununla birlikte bahsettiğimiz tüm özellikelere sahip olan İxirlife yazılımıyla ilgileniyorsanız, lütfen bizimle buradan iletişime geçin .

Güler yüzlü personelimiz, güzellik merkezi randevu programımızın sizin için neler yapabileceğini tartışmaktan mutluluk duyacaktır!

Ücretsiz deneyimleyebilir  ya da 0262 255 5212 iletişime geçerek bilgi alabilirsiniz.