Güzellik merkezi için müşterilerinizin deneyimini öğrenmenin en iyi yolu nedir? Müşteri tabanınızı öğrenmeye gelince, müşteri anketinden daha etkili bir şey olamaz. Yıllardır, anketler konuklara bir işletme hakkındaki görüşlerini veya kaygılarını dile getirme şansı verdi. İyi düşünülmüş bir anket sizin ve misafirleriniz arasındaki iletişim yollarını açabilir ve hatta müşterilerinizin davranışlarını tahmin etmenize yardımcı olabilir.

Teknoloji artık e-posta yoluyla veya SMS ile anket göndermenize olanak sağlar. Her yöntemin kendi avantajları ve dezavantajları vardır, ancak anketi  en yüksek tamamlanma oranına sahip bulduk. Güzellik salonu programınızdan müşteri hizmet alır almaz veya aldıktan 1 gün sonra anket gönderebilirsiniz.

hasta takip programı
 

İşte Konuklarınıza Soracağınız En Önemli Sorular

1-Personelimiz siz geldikten sonra sizi bilgilendirmek için ne kadar zaman ayırdı?

2-Servis Kim Sağladı?

3-Servis Sağlayıcınız randevunuzu zamanında başlattı mı?

4-Sunulan hizmetlerden önce kapsamlı bir danışmanlık aldığınızı düşünüyor musunuz?

5-Servis Sağlayıcınızın ihtiyaçlarınızı anladığını düşünüyor musunuz?

6-Servis Sağlayan Personelimiz randevunuz sırasında ürünler önerdi mi?

7-Evde bakım için ürün satın aldınız mı?

8-Servis hizmeti veren kişi salonla ilgili başka herhangi bir servis veya güncel promosyondan bahsetti mi?

9-Genel olarak ön büro deneyiminiz nasıldı?

10-Yakın gelecekte salonumuzu tekrar ziyaret eder misiniz?

11-Bir sonraki randevunuzu ayarlamak için resepsiyondan ya da Servis Sağlayıcı’dan mı istediniz?

12-Bir arkadaş veya aile üyesinizi tavsiye etmek ister misiniz?

13-Aldığınız hizmetlerin harcadığınız paraya değdiğini düşünüyor musunuz?

Güzellik Merkezi İçin Anketi Nasıl Daha Sağlıklı Doldurturuz?

Müşterinin, zamanın yetersizliğinden dolayı anketi şahsen doldurmak istemediğini düşünüyorsanız, e-posta yoluyla veya sms ile de alacaklarını belirtin. E-posta gönderme, müşterilerin deneyimine ilişkin fikir edinmenin en hızlı yoludur. E-posta da bir anket yapmak için en az müdahaleci bir yoldur, bazı misafirlerin takdir edebileceği bir şey. E-posta hızlı, kolay, kullanışlı ve müşterilerinize daha çok hitap edebilir çünkü kendi zamanlarında yapılabilir. Müşterileriniz bir anketi tamamlama konusunda motive olmayacaklarından endişeleniyorsanız, onlara bir teşvik verin ve sadakat puanları verin!  ExactTarget’a göre, insanların% 70’i her zaman en sevdikleri şirketlerden gelen e-postaları ve smsleri açtığını söylüyor.

Salonunuz veya spa’nız müşteri anketlerinden faydalanmıyorsa, bugün başlamanın tam zamanı! Sizler için hazırladığımız ixirlife Güzellik merkezi yazılımı ile  siz de anketler hazırlayarak konuklarınızın genel deneyimini artırabilir ve müşterilerinizin gereksinimlerini daha iyi karşılamanıza yardımcı olabilirsiniz. İxirlife hakkında daha detaylı bilgi için ixirlife sitemizi ziyaret ediniz.

Bununla birlikte bahsettiğimiz tüm özellikelere sahip olan İxirlife yazılımıyla ilgileniyorsanız, lütfen bizimle buradan iletişime geçin .

Güler yüzlü personelimiz, güzellik merkezi randevu programımızın sizin için neler yapabileceğini tartışmaktan mutluluk duyacaktır!

Ücretsiz deneyimleyebilir  ya da 0262 255 5212 iletişime geçerek bilgi alabilirsiniz.