Güzellik merkezi veya spa salonunuzun kapısından içeri girmek için daha fazla müşteri mi arıyorsunuz? Pazarlama, salon sahipleri için zaman zaman imkansız ve oldukça pahalı gibi göründüğü için bir numaralı endişedir. Yeterli müşteri alamıyorsanız, şansınızı promosyon taktiklerini değiştirerek bir adım atmalısınız.

Güzellik Merkezi için Promosyon Taktikleri

  1. Sağlam bir sadakat programı tanıtın. Harika bir sadakat programı, potansiyel müşterilerinizin kalbini kazanabilir. Şu anda bir güzellik salonu programınız varsa, uygulamayı geliştirmeyi ve müşterileriniz için daha değerli hale getirmeyi deneyin. Harika bir sadakat programı basit olabilir. üç saç kesimi alana, bir boya bedava. Müşterilerinize puan sistemiyle veya bir tür geri ödemelerle ödüllendirmek, salonunuza geri dönmelerini sağlayacaktır.
  2. Daha fazla ağ oluşturmaya başlayın.  Oraya ve ağa gitmekten korkma. Linkedin gibi web sitelerinin çeşitli alanlarda birkaç ağ grubu vardır ve bazıları katılmak ücretsizdir. Bol miktarda kartvizit getirin ve kendi şirketinizi veya temsil ettiğiniz kişiyi tanıtın. İş kitabınızı oluşturmanın kanıtlanmış bir yoludur. Gerçek şu ki network oluşturma gerçekten işe yarıyor!
  3. Yönlendirme isteyin. Birçoğumuz iş istemekten hoşlanmıyoruz, ancak mutlu bir müşteriniz varsa, isminizi etrafa söylemezler miı? Müşterilerin çoğunun bunu yapacağını biliyoruz, ancak bazen günlük rutinleriyle o kadar meşgul oluyorlar ki seni unutuyorlar.

Yönlendirmeyi beklemek yerine, sizi seven, ancak yönlendirme konusunda herhangi bir yönlendirme göndermeyen VIP müşterilerinize birkaç e-posta gönderin. Bu strateji, aylardır spa merkezinde bulunmamış geçmiş müşteriler için de geçerli olabilir. Bu, onlarla yeniden bağlantı kurma ve bir hizmet için gelmelerini sağlama şansınızdır.

  1. Uçları yakalayın. Web sitenizde bir iletişim formunuz yoksa hemen bir tane alın. Salonunuzu veya spa hizmetlerinizi almak isteyen ancak sizinle temasa geçemeyen yüzlerce web ziyaretçiniz olabilir. Ayrıca bu kayıtları güzellik merkezi yazılımınıza kayıt ederek, potansiyel müşterilerinize kampanya yapabilirsiniz.

Belki müşteri, sizi hemen aramak yerine, bilgilerini doldurmayı tercih eder. Bunu yapmazsanız, potansiyel müşteriler web sitenizi terk edip bir daha geri gelmeyebilir. Müşteri adaylarını yakalamanın harika bir yolu bir e-Kitap, rehber veya ücretsiz danışma hizmeti sunmaktır.

  1. Blog yazmaya başlayın. Kişisel veya şirket blogu aracılığıyla ücretsiz danışmanlık hizmeti almak okuyucularınız tarafından her zaman takdir edilecektir. Bu, fikir sunmayı, geri bildirimi veya sadece açık önerileri içeren uzun vadeli bir stratejidir. Bu, yeni ilişkiler kurma ve zamanla iş edinme konusunda kanıtlanmış bir yaklaşımdır.

Bu yaklaşımın inşası zaman alıyor olsa da, kendinizi sektörünüzde uzman olarak belirleyebilir ve izlenebilecek kişi olabilirsiniz.

  1. Diğer kurumlarla ortak olun. Servislerinizi kendi şirketleri aracılığıyla yönlendirebilecek doğru insanlarla tanışırsanız, onlarla ortak olabilirsiniz. Belki masaj hizmetleri sunmayan bir salon sahibini, verdiğiniz bir hizmeti biliyordur. Salon sahibi ile iyi bir ilişkiniz varsa, size müşteri yönlendirmeye eğilimli olabilirler.

Hizmet kapsamınıza uymayan doğru müşteri geldiğinde, iyiliğinizi iade edip tekrar o salona yönlendirebilirsiniz. Her iki işletme için de kazan-kazan durumu oluşacaktır.

7. Sosyal medyayı yoğun şekilde kullanın. Sosyal medya ücretsiz ve güçlü bir reklam aracıdır. Takipçileriniz üzerinde kalıcı bir izlenim yaratır.

Çalışmanızı Facebook, Instagram gibi sosyal medyada paylaşın.

Yeni bir lazer cihazınız mı var? Sosyal medya platformunuzda bir resim paylaşın ve katılımın büyümesini izleyin. Bu, müşterilerinizin önünde durmanın ve keşfedilmemiş yeni müşteri havuzuna ulaşmanın harika bir yoludur.