Güzellik Merkezleri İçin Metin Mesajı Pazarlamasının Faydaları

Güzellik Merkezleri için Metin Mesajı Pazarlamasının Faydaları

Güzellik merkezleri, mevcut müşterilerinizle bir tür ilişki sürdürmek son derece önemlidir. Onları takip etmek veya indirim göndermek olsun, güellik merkezleri için kısa mesajla pazarlama paha biçilmezdir.

Araştırmalar, müşterilere sık sık kısa mesaj göndermenin yalnızca müşteriyi elde tutma oranını artırmakla kalmayıp, aynı zamanda tekrar satın almalarını teşvik ettiğini gösteriyor. Bununla birlikte, çoğu güzellik merkezleri, bu mesajları oluşturmaya gelince duvara çarpıyor gibi görünüyor. Ayrıca, bu mesajları manuel olarak göndermek son derece zaman alıcı olabilir. İyi haber ixirlife bu mesajlardan kolayca otomatikleştirebilir ve tek bir tıklamayla müşteriye gönderilmesini sağlayabilirsiniz.

Hatta randevu ve özel gün mesajlarınızı siz işlem yapmadan sistem otomatik gönderir.

Gelişmekte olan bir güzellik merkezleri iseniz ve müşterilerinize ne tür mesajlar göndermeniz gerektiğinden pek emin değilseniz, yanınızdayız.

hasta takip programı

9 Müşteri Mesajı

1- Hoş Geldiniz Mesajı

Çoğu güzellik merkezleri  bu mesajı atlar; ancak, önemli bir tanesidir. Unutmayın, ilk izlenim son izlenimdir. Müşterilerinize ilk randevuları için gelmeden önce kendilerini değerli hissettirirseniz, bu her şeyi değiştirir.

Güzellik merkezleri için en iyi karşılama mesajı “Merhaba Gamze bizimle olmanızdan dolayı çok heyecanlıyız. Özel teklifler, paketler ve daha fazlasıyla bizden haber almayı bekleyebilirsiniz. Herhangi bir sorunuz varsa 02622555212  ile bize ulaşın.”

Onları görmeyi dört gözle beklediğinizi belirten hazır bir metin oluşturun. Ek olarak, nereye park edecekleri ve tedavilerinden neler bekleyebilecekleri gibi diğer ilgili ayrıntıları da ekleyebilirsiniz. Ayrıca, planlanan saatten beş dakika önce gelmelerini de isteyebilirsiniz. Ayrıca, randevu bittikten sonra onlara bir teşekkür mesajı bırakmak da iyi bir uygulamadır.

2- Müşterilerden İncelemelerini İsteyin

Güzellik merkezleri esas olarak incelemeler nedeniyle gelişiyor. Birisi, güzellik merkezleri  ile ilgili bir Google incelemesine rastlarsa, bir hizmet için uğrama olasılıkları diğerlerine göre daha fazladır. Güzellik merkezi yazılımınızda , müşterilerinizden güzellik merkezleri ve hizmetleri hakkında bir inceleme yazmalarını ve sayfanıza bir bağlantı vermelerini isteyen bir mesaj ayarlayın . Olumlu yorumlar, kullanıcıların güzellik merkezleri  ziyaret etmesini sağlar. Mevcut müşterilerinizden daha fazla incelemeyi teşvik etmek istiyorsanız, onların mesajlarını biraz daha değerli hale getirin. Onlara bir inceleme bırakmaları için bazı ücretsiz hizmetler sunabilirsiniz.

3- Geri bildirim isteyin

Birçok güzellik merkezleri genellikle geri bildirimleri ve incelemeleri tek ve aynı şey olarak karıştırır. Ancak, kutuplar ayrı. İncelemeler, güzellik merkezleri arama motorlarında bulunmasına yardımcı olurken, geri bildirimler, mevcut hizmetlerinizi ve tesisinizi iyileştirmenize yardımcı olur. Güzellik işinde müşteri geri bildirimi önemlidir. Çoğu müşteri size yüz yüze geri bildirim vermeyi garip bulur. En iyi uygulama, güzellik merkezi yazılımı veya başka bir anket platformunda bir anket oluşturmak ve müşterilere bir bağlantıyla birlikte bir metin mesajı göndermektir. Sorularınızı mantıklı bir şekilde çerçevelendirdiğinizden emin olun, bu çoğunlukla olumlu geri bildirimlerle sonuçlanacaktır. Herhangi bir olumsuzluk varsa, onlar üzerinde çalışmak için iyi bir zaman.

4- Teşekkür Edin

Ağızdan ağıza pazarlama güçlü bir araçtır. Bu nedenle, güzellik merkezleri arkadaşlarına ve ailelerine tavsiye eden müşterileriniz varsa, bunun için onlara teşekkür edin. Güzellik merkezleri her yeni müşteri geldiğinde, onlara herhangi biri tarafından yönlendirilip yönlendirilmediklerini sorun ve bu bilgiyi müşteri profiline ekleyin. Bu, yönlendirene teşekkür mesajları göndermenize yardımcı olacaktır. Güzellik merkezleri bir tavsiye programı izliyorsa, bu ayrıntıları mesaja da ekleyebilirsiniz. Bu tür bir pazarlama pozitiflik yaratır.

5- Servis Sonrası Bakım Talimatları

Güzellik merkezleri bunu yaptığını nadiren görürüz, ancak bu önemlidir. Onlara bu talimatları yüz yüze vermek zorunlu olsa da, bir mesajla takip etmek bile iyi bir uygulamadır. Bu, onlara gerçekten değer verdiğiniz hissini verecek ve gelecekte geri dönmeye daha çok mecbur kalacaklar. İstemci tarafından sağlanan hizmete bağlı olarak, talimat tabanlı birkaç e-posta ayarlayın. Örneğin, özel bir cilt bakımı yapıldıysa, yıkama ve kullanılacak uygun krem ve peeling ile onlara bir mesaj bırakın. Yazılı bir mesajları varsa, bakım sonrası bakımda yanlış gitme olasılıkları daha düşüktür.

6- Ürün Satın Alma

Ek satış bir sanattır ve bugünlerde çoğu personel bu konuda başarılı. Güzellik merkezleri çalışanlarınızı kesinlikle hizmette kullanılan ürünleri önerme konusunda eğitmelisiniz. Müşteriniz sizden birkaç ürün satın aldıysa, kullanım miktarına ve sıklığına bağlı olarak önümüzdeki üç veya dört ay içinde yeniden satın almaları gerektiği açıktır. Güzellik merkezi randevu yazılımınızda , tekrar satın almak isteyip istemediklerini soran bir e-postayı otomatikleştirmek iyi bir fikirdir. Herhangi bir yeni ürün tanıttıysanız, varsa onlara çevrimiçi mağazanıza yönlendirebilecek bağlantılar da ekleyebilirsiniz.

7- Hatırlatma

Bazı müşteriler, konu yeniden randevu almaya geldiğinde tembeldir. Dört-beş hafta içinde bir müşteri görmediyseniz, bir sonraki randevularını almalarını hatırlatan bir mesaj gönderin. Bundan sonra hala gelmezlerse, %10 indirim kuponu veya ek hizmet ile  Güzellik merkezleri Teklif Mesajlarını kullanarak onları cezbedebilirsiniz. 

8- Doğum Günlerini Kutlayın

Bir müşteriye doğum günlerinde dilek dilemeyi asla unutmayın. Her müşterinin doğum tarihini toplayın ve yazılımınızda saklayın. Logonuz ve indirim kuponunuzla birlikte eğlenceli bir doğum günü kutlaması içeren bir metin oluşturun. Müşterilerinizin doğum günleri için bir metin kampanyası oluşturduğunuzda , tüm müşterileriniz bu mesajı doğum günlerinde kişiselleştirilmiş bir biçimde alacaktır. Bu, müşterilerinizi memnun etmenin harika bir yoludur.

Güzellik merkezleri nde kullanılan İxirlife ile birlikte doğum günlerini kayıt ettiğinize sizin belirlediğiniz mesaj içerikleri ile beraber günü geldiğinde otomatik mesajlar müşterilerinize ulaşır.

9- İletişim Kurun

Bir süredir ziyaret etmeyen müşterilerin kim olduğunu görmek için güzellik merkezi randevu yazılımınızı kullanın. Arkadaşça bir mesajla kayıp müşterilerle yeniden etkileşim kurun ve onları kaçırdığınızı belirtin. Sadece onları randevu almaya teşvik edin. Ayrıca, önümüzdeki birkaç gün içinde kullanmaları gereken bir indirim kuponu gibi rezervasyon teşviki de ekleyebilirsiniz. Müşterileriniz de hizmetinizden memnun olmaz. Memnun olmayan müşterilerinizi belirleyin ve onları tekrar rezervasyon yapanlara dönüştürün . Son teslim tarihi aciliyet yaratır ve müşterileri hızlı hareket etmeye teşvik eder.

İşin püf noktası, müşterilerinize hedeflenmiş, kişiselleştirilmiş mesajlar göndermek ve genel müşteri deneyiminin yanı sıra işinize değer katmaktır.

Bahsettiğimiz tüm özellikelere sahip olan İxirlife yazılımıyla ilgileniyorsanız, lütfen bizimle buradan iletişime geçin .

Güler yüzlü personelimiz, güzellik merkezi randevu programımızın sizin için neler yapabileceğini tartışmaktan mutluluk duyacaktır!

Ücretsiz deneyimleyebilir ya da0262 255 5212 iletişime geçerek bilgi alabilirsiniz.