Güzellik Salonları İçin İzin Günleri

Güzellik Salonları İçin İzin Günleri

Güzellik salonları için izin günleri kararı çıkmaktadır. Karara göre Ticaret Bakanlığı, 1 Ekim 2022’den itibaren geçerli olan. Ülke genelinde tüm berber, kuaför ve güzellik salonlarının haftanın bir günü kapalı olması yönünde karar alındı.

Bakanlık, ülke genelinde 122 meslek odasını ve yaklaşık 83 bin meslek mensubunu temsil eden Türkiye Berberler, Kuaförler ve Güzellik Salonu İşletmecileri Federasyonunun talebi üzerine esnaf ve tacirlerin tamamını temsil eden Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğinin (TOBB) görüşlerini de alarak. Ülke genelinde tüm berber, kuaför ve güzellik salonlarının haftanın bir günü kapalı olmasın yönelik karar verdi.

Ticaret Bakanlığının, İçişleri Bakanlığı aracılığıyla 81 il valiliğine gönderdiği karara göre. Berber, kuaför ve güzellik salonlarının haftanın hangi günü kapalı olacağı, sektör temsilcisi meslek kuruluşlarının görüşleri alınmak suretiyle, her ilin kendi içinde valiler tarafından belirlenecektir.

randevu programı

İzin Günleri Nasıl Ayarlanır ?

İşletmelerin hacimlerinin haftanın farklı günlerinde yoğunlaşabileceği, tüketici tercih kalıplarında farklılıklar olabileceği göz önünde bulundurularak. Berber, kuaför ve güzellik salonlarının hangi gün kapatılacağı hususunda engellemeye gidilmeyecek.

Ayrıca güzellik salonlarının aynı gün kapanması zorunlu olmayıp valilerce ayrı ayrı kapanma günleri belirler.

Meslek kuruluşları ve il idareleri meslek mensuplarının profillerini değerlendirerek kapanma gününün belirlenmesine katkısı olacak.

Ticaret Bakanlığının, karar alma sürecinde sektör temsilcilerine, il idarelerine eşit katılım ve söz hakkı tanır. Bu nedenle demokrasi kültürünün ticari hayattaki tezahürü olarak nitelendirilebilecek karardır. İşletmeci ve çalışanlarının en azından haftanın bir günü dinlenme ve sosyalleşmelerine imkan tanındı. Beden sağlıklarının korunmasına, full motivasyon, full performans, hizmet kalitesinin artmasına, bağların güçlenmesine katkı sağlanması amaçlandı.

Ayrıca full kapatma kararı herhangi bir ayrım gözetilmeksizin tüm işletmeler için eşit şekilde uygulanacaktır. Haksız rekabetin oluşması ve işletmelerin ekonomik kayba uğramaları da engellemiş oldu.

Müşteri kaybetmeden randevu takviminizi nasıl düzenlersiniz ?

Güzellik merkezi salonları, kuaförler, estetik merkezleri ve daha bir çok sektörde tercih edilen ixirlife güzellik merkezi randevu sistemi esnek kullanımı ve sade arayüzü ile sizlere her koşulda yardımcı oluyor. Bu gelişme ile birlikte çoğu güzellik salonu randevu takviminde karışıklık ve müşteri kaybına yol açan hatalar yapabilmektedir. Güzellik salonu yazılımı ile randevu takviminizi personellerinzin izin günlerine göre ayarlayıp randevu oluşturmayı önlersiniz. Randevu takvimini izin günlerinizde kapatıp ileri zamanlarda alınacak randevularda ve izin günlerinize randevu almayı engellersiniz. Bununla birlikte müşterilerinize izingünlerinizi güzellik salonu yazılımı ile mesaj gönderek oluşan randevu kayıplarını ortadan kaldırın. Müşteri memnuniyeti ve personellerin işlemlerini kontrol altına alın. Ayrıca gibi durumlarda çok fazla müşteri kaybı ve yanlış randevu oluşturma yaşanır. Bu nedenle müşterilerinizi izin günlerinizde bilgilendirerek ve randevu takviminizi kapatarak bu gibi durumlara önlem alın.

İxirlife online randevu takip programı ile ilgileniyorsanız, lütfen bizimle buradan iletişime geçin .

Güler yüzlü personelimiz, güzellik salonu yazılımı mızın sizin için neler yapabileceğini tartışmaktan mutluluk duyacaktır!

Online randevu yazılımı full ücretsiz deneyimleyin ya da 0262 255 5212 iletişime geçerek bilgi alın.