Güzellik Salonu Yönetim Programı

Güzellik Salonu Yönetim Programı

Güzellik salonu yönetim programı ile güzellik merkezi fiyatlandırması konusunu inceleyelim. Her salon sahibinin satışları artırmak için tek bir hedefi vardır . Ancak bu bir gecede olacak bir şey değil. İşinizi büyütmek ve şehirdeki en çok aranan salon olmak için doğru fiyatlandırma stratejisiyle başlamanız gerekir. Hizmetlerinizin fiyatlandırılması, güzellik işiniz hakkında çok şey anlatır.

İster güzellik sektörüne yeni giren biri olun, ister yerleşik bir şirket olun, cari giderlerle ayakta kalmak için zaman zaman fiyatlandırma modelinizi yenilemeyi düşünün. Hizmetlerinizi doğru fiyatlandırmak çok önemlidir. Örneğin, fiyatlarınız çok yüksekse müşteriler salonunuzun aşırı değerli olduğunu düşünür, fiyatlarınız çok düşükse hizmetinizin kalitesi veya çalışanlarınızın becerileri sorgulanır.

Bir fiyat listesi oluşturmak ilk başta göz korkutucu bir iş gibi görünür. Ancak, aylık çalıştırma maliyetlerinizi bir kez hesapladığınızda, fiyatı belirlemek göründüğü kadar zor değildir. Doğru fiyatlandırma modelini oluşturmak söz konusu olduğunda, her zaman rakiplerinize veya komşu salonlara bakmayın. Bunun temel nedeni, aylık maliyetlerinin sizinkine göre farklılık gösterebilmesi ve fiyatlandırmalarını etkileyen başka faktörlerin de olabilmesidir.

ixirlife - güzellik merkezi yönetim programı

Salon Fiyatlandırma Stratejisini Etkileyen Faktörler

Salon fiyatlarını nasıl belirleyeceğinizi merak ediyorsanız, göz önünde bulundurmanız gereken birkaç faktör şunlardır:

Konum

Konum, full göz önünde bulundurmanız gereken en önemli faktörlerden biridir. İşletmenizin bulunduğu çevreyi inceleyin. Üst düzey veya yoğun bir bölgede mi, hareketli bir kasabada mı ? Uygun bir lokasyon araştırması yaptıktan sonra hedef pazarınızın sosyoekonomik durumunu belirleyin. Salonunuzu ziyaret edecek kişiler onlar olduğundan, ortalama gelirleri ve satın alma güçleri hakkında bir fikir edinin. Bu aynı zamanda, çekmek istediğiniz müşteri türleri ve ne kadar ödemek istedikleri konusunda daha iyi bir fikir verecektir.

Güzellik salonu yönetim programı ile müşterilerinizi dilediğiniz gibi gurplama yaparak kolaylıkla istenilen bilgiye ulaşırsınız.

Hizmet Değeri

Kuaför endüstrisinde yeniyseniz, fiyatlarınızda indirim yapmak oldukça cazip gelir. İlk rezervasyonları almak istiyorsanız, ilk indirimler sunmak iyi bir fikir gibi görünür. Ancak yine de fatura ödemeniz gerektiğini unutmayın. Kârlılığı en üst düzeye çıkarmak istiyorsanız , harcadığınızdan daha azını talep edemezsiniz.

Güzellik salonu yönetim programı ile kasa gelir gider ve cari hesaplarınızı program içerisine kayıt ederek takibini kolaylaştırısınız.

Salon fiyatlandırma stratejinizi oluşturmadan önce , harcanan zaman, kullanılan ürünler ve çalışan eğitimi açısından her bir hizmetin ne kadara mal olduğunu anlayın. Teklif ettiğiniz fiyat bu üç şeyi kapsamalıdır. Menünüzdeki her bir öğede mola olay noktanızdan sonra yaptığınız her şey sizin kârınızdır.

Talep

Hedef pazarınızın kim olduğunu, konumlarını ve yaşadıkları yaşam tarzını sıfırladıktan sonra, aralarında en popüler salon hizmetlerinin hangileri olduğunu anlamanız gerekecektir . Daha yüksek talep gören hizmetler hakkında temel bir fikriniz olduğunda, fiyatlarınızı buna göre ayarlayabilirsiniz.

Neyin trend olduğunu görmek için sosyal medyayı kontrol edin. Neyin popüler olup neyin olmadığına dair yararlı bilgiler edinmek için rakiplerinizi bile araştırabilirsiniz. Bu, hizmetlerinizi buna göre fiyatlandırmanıza yardımcı olacaktır.

Güzellik salonu yönetim programı ile hizmetlerinizi ve ürünlerinizin stok kontrollerini ve satış durumlarını takip edersiniz.

Rakip Fiyatlandırma Planı

Salon işinin rekabetçi bir pazar olduğu gerçeği hakkında düşünce yok. Bir salon fiyatlandırma stratejisi oluştururken rakiplerinize bir göz atın ve onların menüsünü de inceleyin. Bu kesinlikle profesyonel fiyat kararları vermenize yardımcı olacaktır. Ancak, yalnızca salonları sizinkiyle aynı sayfadaysa onlardan ilham alın. Örneğin, bir bir kuaförünüz varsa, çıkışı lüks bir bölgede olan bir kuaför gibi ücret almanız mümkün değildir.

Akılda tutulması gereken bir diğer nokta da, herhangi bir nedenle düşük ücret almamaktır. Bir kıyaslama oluşturun ve buna bağlı kalın. Güzellik salonu yönetim programı na sahip olmak , müşterilerinizin salon menünüzde belirlenen fiyatlara göre ücretlendirilmesini sağlar. Sadece ekibinizin eksik ücret almamasını sağlamakla kalmaz, aynı zamanda müşterilerinizi değişen fiyatlar konusunda samimi olmanıza da yardımcı olur.

Rakibinizin fiyatlandırma tekniklerini izlemek önemli olsa da, bunu bir zor bir iş olarak düşünmeyin. Bir salon sahibi olarak, fiyatlandırma kararlarınızı her ay katlandığınız maliyetlere göre verirsiniz.

Sabit ve Değişken Maliyetler

Her salon hizmetinin fiyatını hesaplamak için, bir salon sahibinin bunun ne kadara mal olduğunu anlaması önemlidir. Her salon işletmesi, sabit ve değişken olmak üzere iki tür maliyetle ilgilenmek zorundadır.

Adından da anlaşılacağı gibi, sabit maliyet, bir ay boyunca sabit olan ve zorunlu olan giderleri içerir. Bu kategoriye giren giderlerden bazıları şunlardır: kiralar, kamu hizmetleri, çalışan maaşı, pazarlama, bakım, sarf malzemeleri, vergiler, sigorta ve diğer çeşitli şeyler.

Bir Salon Fiyatlandırma Stratejisi Seçin

Salonunuzun sunduğu hizmet için nasıl ücret alacağınıza karar verdikten sonra, bir fiyatlandırma stratejisi bile seçebilirsiniz. Hatta bu stratejiyi zaman zaman değiştirebilirsiniz. Mevcut bir salon fiyatlandırma stratejisiyle, geliri en üst düzeye çıkarmak için ne zaman indirimler sunmanız veya fiyatları ne zaman artırmanız gerektiği hakkında bir fikir edinebilirsiniz.

Dünya genelinde güzellik salonları tarafından kullanılan en popüler fiyatlandırma stratejilerinden bazıları şunlardır:

Penetrasyon Fiyatlandırması

Salon işinde yeniyseniz, bu strateji kesinlikle size yardımcı olacaktır. Adından da anlaşılacağı gibi, pazara girmenize yardımcı olacaktır. Bu stratejide hizmetler, satın alma kararı esas olarak fiyata bağlı olan müşterilere hitap edecek şekilde düşük fiyatlandırılır.

Bu stratejiyle, müşterileri kapıdan geçirebilir ve randevu alırsınız. Ancak, uzun vadede, takip edilecek en iyi fiyatlandırma modeli değildir. Bunun temel nedeni, müşterilerin bir hizmet için belirli bir miktar para ödemeye alıştıklarında, fiyatlarınızı artırmanız durumunda sizinle iş yapmayı bırakabilmeleridir.

Skimming Fiyatlandırması

Salonunuz yeni veya ayrıcalıklı hizmetler sunmayı planlıyorsa bu fiyatlandırma yapısını takip edebilirsiniz. Bu hizmetler için daha yüksek fiyatlar belirlemeyi ve bu maliyetleri zaman içinde düşürmeyi içerir. Yüksek harcama gücüne sahip müşterileri çekmek için harika bir yoldur. Fiyatlarınızı bir kez düşürdüğünüzde, fiyata duyarlı bir hedef kitleyi bile çekebileceksiniz.

Hizmetin yeniliği geçtikten sonra fiyatları düşürebilirsiniz. Örneğin, belirli bir saç rengi trend ise, bunun için bir prim alın. Trend çılgınlığı azaldığında, orijinal fiyatına geri getirin.

Değer Bazlı Fiyatlandırma

Değere dayalı fiyatlandırma, fiyatlandırma yapınızı belirlemek için daha müşteri odaklı bir yaklaşımdır. Genellikle bir müşterinin bir hizmet için ödeme yapma isteğini içerir. Bu stratejiyi benimsemek için her müşterinin tercihini ve bir hizmete ‘x’ tutarında harcama yapmak isteyip istemediklerini hesaba katmanız gerekir.

Bu modelin başarılı olması için müşterilerinizi gerçekten iyi anlamanız gerekir. Bu nedenle, bu model yalnızca yerleşik salonlar için önerir.

Güzellik salonu hasta takip programı ile birlikte full fiyatlandırmanızı takip edebilir ve kontrol altına alırsınız.

Görüntü Fiyatlandırma

Son fiyatlandırma modeli, imaj fiyatlandırması veya prestij fiyatlandırması olarak adlandırılır. Salonunuzun prestijli bir marka olduğunu düşünüyorsanız veya en iyi kuaförleri işe aldıysanız bu model işinize yarar. Güçlü bir marka imajı oluşturan birçok salon bu tür fiyatlandırmayı kullanıyor. Bu fiyatlandırma stratejisi aynı zamanda yüksek harcama yapan müşterileri çekmenize yardımcı olacaktır.

Salon fiyatlandırması başlangıçta göz korkutucu görünür. Ancak işletme maliyetlerinizi, müşterilerinizi ve fiyatlandırma yapınızı anladıktan sonra kâr etme yolunda ilerlemiş olacaksınız. Doğru yapıldığında, bir fiyatlandırma modeli son derece faydalı olur. Salonunuza daha fazla müşteri çekmek istiyorsanız, saç kesimi ve sakal hizmetlerinizin maliyetini düşük tutun. Bu hizmetlerden yararlandıklarında, karı daha da artırmak için diğer hizmetleri de satabilirsiniz.

Hasta takip programı

Salon fiyatlandırmasını yönetmek ve fiyatları periyodik olarak güncellemek için tek elden bir çözüm arıyorsanız , güzellik salonu yönetim programı full ücretsiz deneyin. Müşterilerin randevu planlamasına, salon menünüzü kontrol etmesine ve onlarla daha iyi etkileşim kurmanıza yardımcı olur.

İxirlife güzellik salonu yönetim programı ile ilgileniyorsanız , lütfen bizimle buradan iletişime geçin .

Güler yüzlü personelimiz, güzellik salonu yönetim programı sizin için neler yapabileceğini tartışmaktan mutluluk duyacaktır!

Güzellik salonu müşteri takip programı ücretsiz deneyimleyin ya da 0262 255 5212 iletişime geçerek bilgi alın.