Güzellik Salonuna Müşteri Nasıl Çekilir ?

Güzellik Salonuna Müşteri Nasıl Çekilir ?

Güzellik salonuna müşteri nasıl çekilir konumuzu güzellik merkezi yazılımı ile ilgili bağlantısını inceleyelim. Kaliteli hizmet, kaliteli personeller ve iyi malzemeler, temellerin temelidir. Salonunuzu prensipte dikkat çekmeye değer kılan şey budur. Ancak müşterilerin sizi tanımasını nasıl sağlarsınız? Piyasadaki rekabetin bu kadar yüksek olduğu günümüzde müşterileri bir güzellik salonuna nasıl çekebiliriz?

İxirlife güzellik merkezi yazılımı sizlere bu konuda önerilerini ve müşterileri çekmek için etkili araçlarlarını sunar.

Peki bakalım güzellik salonuna müşteri nasıl çekilir ?

güzellik ve estetik merkezi yazılımları

İşlemler

Olağandışı Konsept

Etrafınıza bir göz atın ve rekabette nasıl öne çıkabileceğinizi görün. Özel bir fikir olur veya belirli bir alanda benzersiz olan standart nitelikler olur.

Yani, büyük bir konut kompleksinde değil , güzellik salonları tam anlamıyla her bahçede yapar. Büyük ve küçük, ucuz ve çok değil. Ama en az bir hafta önceden rezerve edilen tam olarak salon ve asla boş kalmıyor. Tasarımı ve hizmet seviyesi ile diğerlerinden ayrılıyor.

Aynı hoş iç mekana, geniş salonlara ve konforlu kanepelere sahip bu alanda artık salon yok. Tabii ki bölgede aynı niteliklere sahip başka salonlar olsaydı, başka bir şeyle öne çıkmamız gerekirdi. Ve bu salondaki diğer özellikler Fiyatlar, hizmet yelpazesi, kalite seviyesi yakındaki diğer salonlardan farklı değil.

Öne Çıkan Konum

Görünüşe göre bu açıkça görünür olduğunuzda, daha fazla müşteri size gelir. Ancak bir oda kiralamanın maliyeti genellikle önemli bir rol oynar. Pek çok güzellik salonu bodrum katlarında ve konut binalarının avlularında olur.

Ama dışarıdan görülmesi zor olduğunda, dikkat çekici bir işaret yapmalısınız, işaretler koymalısınız… Ve yine de rastgele ziyaretçilerin şansı çok küçük.

Tabii ki, maddi konular önemlidir. Ancak tüm artıları ve eksileri iyi değerlendirme ve daha erişir bir yer seçmeye çalışmakta fayda var. Böylece salonun kendisi size bazı müşteriler çekiyor.

Tavsiye Bonusu Sistemi

Müşterilerin size yeni müşteriler getirmesine izin verin. Güzellik salonu hizmetlerinden yararlanan her kadının kuaför, renk uzmanı veya manikürcü arayan en az bir arkadaşı vardır.

Tabii ki, müşteri hizmetlerinizden tamamen memnun, yine de tavsiye edilme olasılığınız yüksek. Ancak burada ekstra bir teşvik zarar vermez.

Bu teşvik ne olur? Hem eski müşterinin hem de yeni müşterinin hoş bonuslar aldığı basit ve anlaşılır bir sistem geliştirin. Örneğin, ücretsiz bir prosedür veya kurumdan başka bir iltifat. O zaman daha isteyerek tavsiye edileceksiniz ve ekstra çaba harcamadan yeni müşteriler kazanacaksınız.

İxirlife güzellik merkezi yazılımı içerisinde müşteri bilgilerini kayıt edip, müşteri notları düzenlersiniz, ayrıca tavsiye edildiğine dair seçenekleride kullanıp müşterinizin bonus hizmet kazanmasını ve çok daha fazla kişiye önermesini sağlarsınız.

Promosyonlar Ve Tebrikler

Doğum günü, yeni yıl, 8 mart ve diğer takvim tatilleri için promosyonlardır. Ancak şu anda müşterileriniz o kadar çok reklam görüyor ki, gerçekten onların dikkatini çekmek çok zor.

Ancak müşteriyi doğum gününde veya size ilk işleminin yıldönümünde tebrik ederseniz bu size yüz puan verecek ve müşterileri güzellik salonuna rakiplerden daha etkili bir şekilde çekmenize yardımcı olacaktır.

İxirlife randevu takip programı içersinden dilerseniz randevularına ait bir gün önceden hatırlatma yaparsınız, ya da doğum günlerini güzellik merkezi yazılımı içerisine kayıt edip otomatik kutlama mesajı gönderilmesini sağlarsınız. Aynı zamanda güzellik merkezi yazılımı içerisinden özel günlerde anlamlı kısa mesajlar gönderirsiniz.

Böylece sadece eski müşterileri harekete geçirmek için değil, aynı zamanda yeni müşteriler kazanmak için hediyeler verir, promosyon teklifleri yapar ve diğer şeylerin yanı sıra tavsiyeleri teşvik edersiniz.

İlk İzlenim

Reklam, tabela, tavsiyeler – hepsi harika. Peki salonunuzda yeni müşterileri nasıl karşılarsınız? Fark edilmek için beklemek zorundalar mı? Resepsiyondaki kişi bir profesyonel gibi mi görünüyor yoksa her soruda kaybolan bir mi?

Bu, salona gelen kaç ziyaretçinin gerçekten müşteriniz olacağını ve kaçının tekrar geleceğini belirleyen çok önemli bir noktadır. Orta sınıf bir kuaförde bile bir kadın en azından bir kontes gibi hissetmek ister.

Ve her müşteri deneyimli bir danışman tarafından hoş bir gülümsemeyle karşılanırsa, bir ziyaretçiye çay veya kahve ikram edilirse, tüm soruları yanıtlarsa ve bazı yararlı tavsiyeler veririlirse , sizce bu kişi başka bir salona gider mi, diğer her şey yolunda gider mi?

Güzellik Merkezi Yazılımı

Müşterileri çekme sisteminde açık olmayan, ancak önemli bir nokta. Salonunuzda müşteri takibi tam olarak nasıl yapılıyor? Halihazırda güzellik salonu yazılımı kullanmaya mı geçtiniz yoksa hala müşteri verilerini bir not defterine mi yazıyorsunuz?

İkincisi ise, tüm çabalara rağmen, rakiplerin müşterileri çekmesinin ve elde tutmasının daha kolay olduğuna şaşırmayın. 21. yüzyıldayız ve otomasyon artık bir moda değil, gerekli bir minimum haline geldi.

İxirlife Güzellik salonu randevu programı müşterilerle çalışmayı tam olarak nasıl kolaylaştırdığını diğer makalelerde ayrıntılı olarak analiz edeceğiz ve şimdi onları çeken endişelere dikkat edeceğiz:

  • İlk izlenim. Randevu sırasında müşteri verilerini güzellik merkezi salon randevu programına girerseniz, üst düzeyde bir organizasyon sergilemiş olursunuz. Bu, büyük bir güvenle algılandığınız anlamına gelir. Ayrıca, sadece uygun. Yönetici müşteriyi hızlı bir şekilde kaydettir, kendisine zamanında hatırlatmalar gönderilir, finansal işlemler ve malzeme tüketimi de orada dikkate alınır… Bu zaten profesyonel bir işletme yaklaşımıdır.
  • Bonuslar ve öneriler ixirlife randevu takip programı yardımıyla tüm başvuruları takip eder ve hangi müşterilerin sizi aktif olarak tavsiye ettiğini, kimin tavsiye aldığını, kimin bonus hizmet aldığını vb. Ve buna göre, eldeki gerçek verilerle daha da fazla tavsiyeyi teşvik etmek mümkündür.
  • Promosyonlar güzellik salonu yönetim programı kullanarak, seçtiğiniz herhangi bir müşteri grubu için bir promosyon veya özel bir teklif düzenleyebilirsiniz. Bayram selamı gönderir, normal veya “uyuyan” müşterilere promosyon yaparsınız. Promosyonlarla ilgili tüm veriler otomatik olarak işler ve müşteri kazanma araçlarını etkinlik açısından kolayca analiz edersiniz.

Sonuç

ixirlife güzellik merkezi yazılımı ile müşterileri güzellik salonuna çekmek için daha az para harcar ve reklamların etkinliğini sürekli olarak artırırsınız. Rakipleriniz hala metroda el ilanları dağıtmakla sınırlı ve siz müşterileri çekmek ve onlara hizmet vermek için birçok kez daha verimli çalışan ve aynı zamanda ellerinizi ve zamanınızı özgür bırakan tutarlı bir sistem geliştiriyorsunuz.

İxirlife, güzellik işinizi düzenlemenize ve müşteri çekmenize tam olarak nasıl yardımcı olacak? 

İxirlife güzellik salonu yazılımı ile ilgileniyorsanız, lütfen bizimle buradan iletişime geçin .

Güler yüzlü personelimiz, güzellik salonu yazılımı mızın sizin için neler yapabileceğini tartışmaktan mutluluk duyacaktır!

Ücretsiz deneyimleyin  ya da 0262 255 5212 iletişime geçerek bilgi alın.