Lazer Epilasyon Ve Buz Epilasyon Arasındaki Fark Nedir

Epilasyon Nedir? 

Lazer epilasyon ve buz lazer arasındaki farklar incelemeye ilk önce epilasyonun ne olduğna bakarak başlayalım. Epilasyon yöntemi, kılın yapısında bulunan ve melanin olarak adlandırılan siyah boya maddesi tarafından epilasyon ışınının emilmesiyle meydana gelen ani yüksek ısı enerjisi ile kılı üreten kök hücrelerinin zarara uğratılmasından oluşmaktadır. Epilasyon yaptıranlar, yöntemden oldukça memnun kaldıklarını bildirmektedir. Bu işlem ile vücutta bulunan tüylerden temelli kurtulmak amaçlar.

ixirlife - Güzellik merkezi programları

Epilasyon Neden Tercih Edilir? 

Bilindiği üzere vücutta bulunan istenmeyen tüyler hem kadınlar hem de erkekler için oldukça can sıkıcıdır. Danışanlar ise vücutta oluşan kıldan kurtulmak ister. Bu noktada epilasyon yönteminin sağladığı avantajlar nedeniyle pek çok insan tarafından tercih sebebi olduğunu ifade etmek olanaklıdır.

Lazer Epilasyon Ve Buz Epilasyon Arasındaki Fark Nedir?

Lazer epilasyon, klasik yöntemlerle yapılan bir uygulamayken, bunun için kullanılan çeşitli teknik yöntemler bulunmaktadır. Buz lazer FDA sistemiyle onaylanmıştır. Bu sistem, Amerika Birleşik Devletleri’nin Sağlık Bakanlığı’na bağlıdır. Buz lazer diode dalga dalga boyutuna sahip bir yapılanmadır. Bu anlamda, lazer epilasyona nazaran koyu tenli insanlar için daha olanaklıdır.

Klasik lazer epilasyon, özellikle açık tenli insanlar için tavsiye edilmektedir. Buz lazer kullanan insanlar, bir hafta içinde dışarı çıkabililer. Lazer epilasyon da bu süre dört haftaya kadar çıkabilmektedir.

Bazı ince kıllı epilasyon durumlarında, buz lazer daha fazla etki sağlamaktadır. Ayrıca soğutma mekanizmasının verdiği rahatlama etkisi sayesinde acıya ve ağrıya duyarlı kişiler için de kolayca tavsiye edilebilmektedir.

Buz lazer yüzde de klasik lazere göre daha büyük güven sağlar. Özellikle kıl kökleri kadınlara göre daha sert olan erkek müşteriler için de yenilik oluyor. Kısacası, buz lazer, klasik lazer tekniklerinin ötesinde bir teknolojiyle sizlere güvence öneriyor.

İxirlife ile lazer epilasyon randevularının kolay takibini yapar ve  bir gün önceden hatırlatma smslerini otomatik olarak gönderirsiniz ya da sizin belirlediğiniz sms içerikleriyle ixirlife içerisinden siz gönderebilirsiniz.

Mobil uygulama sayesinde güzellik merkezinde bulunmadan randevu alır, almış olduğunuz randevuların takibini sağlayabilirsiniz.

İxirlife yazılımıyla ilgileniyorsanız, lütfen bizimle buradan iletişime geçin .

Güler yüzlü personelimiz, güzellik merkezi randevu programımızın sizin için neler yapabileceğini tartışmaktan mutluluk duyacaktır!

Ücretsiz deneyimleyebilir ya da 0262 255 5212 iletişime geçerek bilgi alabilirsiniz.