Pazarlama Stratejinizde İhtiyacınız Olan Fikirler

Kabul edelim: geçen yıl tüm güzellik merkezleri için zor geçti . Yeni yıla ve yeni bir dünyaya doğru ilerlerken, her şeye bir patlama ile başlamanın zamanı geldi.

Güzellik merkeziniz sıkıntıdan geçti mi? Pazarlama ve reklamcılık için yaratıcı kuaför fikirlerine mi ihtiyacınız var?

Artık endişelenme! Uygulamanız gereken salon pazarlama stratejisinden oluşan bir listemiz var .

 1. Arkadaşına İndirimleri Öner

  Bunlar eski ama birçok farklı işte kullanılan güzelliklerdir. Size yönlendirdikleri müşteri tarafından açıldığında hesaplarına kredi sunabilen müşteri tavsiye kartlarını uzatabilirsiniz. Alternatif olarak, müşteriye yönlendirme için ‘teşekkür’ olarak bir indirim kodu içeren bir e-posta veya başka bir pazarlama kopyası gönderebilirsiniz.

  Müşteriler, dinleyen herkese harika bir stilistin övgülerini söyleyecekler. Potansiyel müşterilerinizi artırmak için neden bundan faydalanmıyorsunuz?

 2. Sadakat Ödülleri

  Klasik bir model gibi gelebilir ’10 ziyarete 1 bedava’, nesiller boyunca ve tüm iş modellerinde varlığını sürdürdü. İster ücretsiz bir ek hizmet, ister normal hizmetlerinde indirim sunuyor olun, müşterilerinize paradan tasarruf edeceksiniz.

  Bugünlerde çoğu yer, fiyatları düşük olsa bile müşterilerini ödüllendirmeyi ihmal ediyor. Müşteriler para biriktirebileceklerini ve sadakatlerinin ödüllendirileceğini bildiklerinde işletmeleri tercih ederek geri gelmeye devam edeceklerdir.

 3. Bir Influencer’a Yatırım Yapın

  Etkileyici pazarlama aracıdır . Çevrimiçi olsun ya da olmasın, herhangi bir yerel ünlü tanıyorsanız, onların onayını almak markanızı güçlendirmeye yardımcı olur. Influencer olarak seçtiğiniz kişilerle yaratıcı olun, çünkü onlar markanızın bir uzantısıdır, moda her zaman markanız gibi değişir, bu nedenle mevsimsel etkileyicileri düşünün. Kimi seçerseniz seçin, unutulmaz olduklarından emin olun!

  Şu anda yerel olarak yaşayan herhangi bir etkileyiciniz yoksa, bordroda bir tane olmasını düşünebilirsiniz. Para alıyorlar, tarz alıyorlar ve reklamını yapıyorlar, potansiyel müşteriler kazanıyorsunuz. Bunu yaparken daha fazla dikkat, tıklama ve para kazanıyorlar. Bu karşılıklı yarar sağlayan bir ilişkidir.

 4. Sezonluk Etkinliklerin Sezonu

  Mevsimsel indirimler ve etkinlikler başka bir klasik pazarlama tekniğidir, ancak özellikle güzellik endüstrisi için yararlıdır.

  Genellikle Kış tatillerinde meydana gelen olayların sayısını düşünün. Sevgililer Günü giydirmeleri. Balo sezonu . Müşterilere, yatırım getirilerinizi artıracağına bakılmaksızın, işin büyük olasılıkla artacağı zamanlarda kuponlar veya indirimler sunmak.

 5.  Ortaklık Yapın

  Resmi bir giyim mağazası veya spa ile aynı alışveriş merkezinde veya aynı sokakta çalışıyorsanız, onlarla ortak olmayı hiç düşündünüz mü? Bunu yapmak, yerel işletmelerin birbirini desteklemesi için harika bir yol olabilir.

  Balo elbisesi satın alanlar için saç randevularında indirimler veya belki de saç bakım gününe katılmak için spa’dan bir masaj sunarak, yerel ekonominizi besleyebilir ve daha fazla müşteri çekebilirsiniz.

 6. Doğum günü ödülleri

   Herkes doğum günlerinde ne kadar küçük olursa olsun bir şeyler almayı sever. Müşterilere doğum günlerinde veya doğum günlerinde indirim veya ücretsiz ek hizmet sunarak, onların fark edildiğini ve önemsendiğini hissettirirsiniz. E-posta pazarlama ve Metin pazarlama kampanyaları , bu notları göndermenin en etkili yoludur. Bunları rezervasyon yazılımımızdan müşterilerinize otomatik olarak gönderecek şekilde programlayabilirsiniz.

 7. Video İçeriği Oluşturun

  Bugünlerde çevrimiçi olan her şey içerik ve video içeriği herkesin dikkatini çekiyor. Salonunuzu ilişkilendirilebilir ve müşteri dostu olarak tanıtmak istiyorsanız, eğitici videolar aracılığıyla nasıl yapılır veya profesyonel saç bakımı ipuçları sunmak bunu yapmanın güzel bir yoludur.

  Video içeriği, dramatik bir öncesi ve sonrası göstermek veya sadece stilistlerinizin becerilerini geliştirmek için de kullanılabilir. Pazarlama için nasıl kullanmak istediğiniz size kalmış!

 8. Perakende Satışlar için Müşterileri Ürüne Dahil Edin

  Salonlar, paralarının çoğunu randevular aracılığıyla rezerve eder. Ancak, birçoğu ürünlerini ekstra para karşılığında satıyor. Ürün satışlarınız son zamanlarda azalıyorsa, işte size profesyonel bir ipucu: Müşterilerinizi kullandığınız ürünler hakkında bilgilendirmeyi deneyin!

  Müşterilerinizin tekrar tekrar geri gelmesini sağlayan şeyin bir kısmı, saçlarının sizin eğitimli ellerinizde yaptığını yapma arzusudur. Kullandığınız ve sattığınız ürünler aracılığıyla onlara bu deneyimi yaşatarak, o ürün envanterinin bir kısmından satış yapmaya başlayabilirsiniz.

 

Bugün bize ulaşın ve güzellik merkezi yazılımı paketlerimiz hakkında bilgi isteyin . Yaptığın için mutlu olacaksın!