randevu programı

Randevu Programı

Randevu Programı ile sosyal medyayı nasıl etkileyebileceğimizi, verilerimizi nasıl kontrol edebileceğimize bakalım. İstatistikler, Instagram ve Facebook’un dünyanın her yerindeki en popüler sosyal ağlar olduğunu gösteriyor. Pazar hakkında konuşurken, Facebook en yakın rakipler arasında en yüksek orana sahip uygulama olarak liderdir. Instagram ikinci sırada yer alıyor. Ancak bu, sosyal ağın güzellik işletmeleri için daha kötü olduğu anlamına gelmez. Güzellik şirketleri ile ilgili olarak Instagram her zaman en iyi sonuçları gösterir. Bunun ana nedeni, hedef kitlesinin güzellik salonlarının izleyicilerine benzer olmasıdır: modaya, sağlığa, güzelliğe ve görsel içeriğe aşık olan gençler. Instagram’da her gün bir milyondan fazla gönderi yapılıyor ve bunların büyük bir kısmı reklam.

Güzellik salonlarının tanıtımında dijital pazarlamanın önemi hakkında bir yazı hazırladık . Şimdi, sosyal ağlarda bir manikür salonu , SPA , berber , solaryum veya bir güzellik salonunun tanıtımını ayrıntılı olarak inceleyelim. Bu makale, bir güzellik işletmesi için iyi hazırlanmış bir promosyon kampanyası hazırlarken belirtilmesi gereken ana kavramları açıklamayı amaçlamaktadır.

Günümüzde herhangi bir şirket, İnternet alanının süper güçlü olduğunu anlıyor ve başarılı olmak için işinizi orada sunmanız gerekiyor. Sosyal ağlar, tanıtım için en kolay ve aynı zamanda en zor platformlardır. Bu nasıl mümkün olabilir ?

randevu programı

Sosyal ağlar, insanlar arasındaki ilişkiyi haritalandırdığı için bağlantı üzerine kuruludur. Bu nedenle, başarılı olmak için platformun nasıl çalıştığını anlamak, bir güzellik salonundaki temel iletişim kurallarını bilmek ve çevrimiçi bir güzellik salonunun nasıl sunulacağını bilmek çok önemlidir. Ayrıca, farklı platformlarda iyi çalışan modern stratejiler hakkında bir fikriniz olsun.

Tüm bu bilgilerle hazır olduğunuzda, güzellik tanıtımı çok kolay ve hatta eğlenceli hale gelir. Sosyal ağlar, hizmetleri tanıtmak ve satmak, müşterileri yönetmek, pazarlama hunisini kurmak ve analiz etmek için mükemmeldir. Herhangi bir şirketin temel amacı kâr elde etmektir ve iyi hazırlanmış bir Instagram veya Facebook profilinin işinize bu konuda yardımcı olacağından emin olun. Öyleyse, internet pazarlaması dünyasına nefes kesici bir yolculuğa başlayalım. Eğlenceli olacak!

Etkili bir promosyon kampanyası nasıl organize edilir

Herhangi bir marka sunumu iyi düşünülmüş bir plan gerektirir. Özellikle Instagram ve Facebook gibi sosyal ağlar için önemlidir. Çevrimdışı bir markanın ünlü bir yüzü, özelliği, akılda kalıcı adı , stili ve markası olması gerekirken, çevrimiçi çalışırken onun İnternet’teki varlığını da düşünmeniz gerekir. Ancak, çevrimiçi pazarın da bir dizi avantajı vardır:

 • En yakındaki rakipleri analiz etmek için gizli müşteri kiralamanıza gerek yok.
 • Bir rakibe ait güzellik salonunu tek başınıza ziyaret etmenize gerek yok.

Anladığınız gibi, çevrimiçi bir varlık evden her şeyi kontrol etmenizi sağlar, çoğu zaman birkaç tıklamayla yapılabilir. Kucağınızda bir kediyle kahve içerek satış hunisini değerlendirip herhangi bir web sitesinin kullanılabilirliğini analiz edebilmeniz harika değil mi?

Randevu Programı gelişmiş raporlama özelliği sayesinde ciro ve satışlarınızın hatta personellerinizin işlemlerini de kontrol edebilir ve işletme gelişimini takip edersiniz.

Çevrimiçi varlığın tüm pazarlama stratejisine dahil edilmesi gerektiğini unutmamalısınız. Kaliteli hizmetlerin kendileri kadar, hatta daha fazla önemlidir. Sosyal ağlar, bir işletmenin diğer görsel düzenlemeleri gibi, bir “ses tonu” oluşturur.

Unutma! Platforma trafik çekmeden önce, onu hedef kitleniz için mükemmel bir şekilde hazırlamalısınız. Ancak bu şekilde sadık müşterileri çekecek ve boşuna para harcamayacaksınız.

Randevu programı ixirlife müşteri bilgilerinizi kayıt eder. Randevu programı müşterilerinize ait geçmiş hizmetleri kayıt ederek müşteri analizi yapmanızı sağlar.

Sosyal ağdaki profil

Sosyal ağlardaki bir hesap, potansiyel müşterileri çekmek için hoş görünmeli ve akılda kalıcı olmalıdır. Müşterilerin dikkatini çekmek için sadece 5-6 saniyeniz var, yani kaybedecek zamanınız yok!

Hesabın BIO’sunda belirtilmesi gereken bilgiler:

 • Sen kimsin: güzellik salonu , kuaför salonu, berber , solaryum vb.
 • Hangi hizmetleri sağlıyorsunuz.
 • Hedef kitleniz kim .
 • Sizi en yakın rakiplerden daha iyi yapan nedir ?

BIO’da başarılı olursanız, müşteriler yerin güvenilir olup olmadığını anlamak için daha ayrıntılı bir inceleme yapacaktır. Şimdi, fotoğrafların ve metinlerin derinliklerine inme zamanı. Gönderiler iyi düşünülmüş, güçlü ve bilgilendirici olmalıdır.

Tüm önemli bilgiler müşterinin doğrudan erişiminde belirtilmelidir. Herhangi bir güzellik ürününün, hizmetinin, irtibat kişinin, adresin, teslimat yolunun öne çıkanlarda (Instagram) veya Bilgi bölümünde (Facebook) belirtilmesi daha iyidir.

Bir misafirin birkaç tıklamayla arama yapmadan bir hizmet rezervasyonu yapabilmesi büyük bir avantajdır.

Başka bir şekilde, bir müşteriyi kaybetmeniz daha olasıdır (istatistiklere göre %98). Özellikle, bir müşterinin bu bilgileri doğrudan mesajlarda istemesi veya hatta araması gerekiyorsa.

Güzellik salonu web sitesi

Landing, tek sayfası olan kompakt bir web sitesidir. Yapılandırması, tüm bilgileri içermesine, bir hizmet vitrini, bir geri bildirim formu, bir ödeme formu vb. olarak çalışmasına olanak tanır. Küçük, dar odaklı bir işletme için açılış çok iyi çalışır! Ve en iyi yanı, böyle bir mini web sitesine sahip olmanın her zaman o kadar zor olmamasıdır. Yeni başlayanlar için harika bir seçenek var randevu programı ixirlife esnek kullanım ve kolay arayüzü ile birlikte sizlere her koşulda yardımcı olur.

Ixirilfe randevu programı güzellik salonları, spa salonları, kuaförler ve daha fazla işletmeler tarafından güveniliyor.

Randevu Programı şunları sunar:

 • Müşterilerle ilgili tüm verileri depolayan bir müşteri tabanı: doğum tarihi, tercihler, şikayetler, yapılan tüm işlemler, müşterilerinze ait öncesi sonrası görseller vb. bir sürü özellik
 • Yazılım olarak talep yönetimi, tüketici davranışını takip etmenize, en büyük mıknatıs olan hizmetleri en üst düzeye çıkarmanıza veya en iyi karı getirmenize olanak tanır.
 • Kullanışlı zamanlama: Artık aramalarla, e-postalarla ilgili yanlış anlaşılmalarla ve sürekli aceleyle uğraşmak yok.
 • Personel komisyonu ödemeyi, çalışanları ödüllendirmeyi ve tahsilatını sağlayan finans modülü.
 • Stok kontrolleri
 • İş analitiği: promosyon ve pazarlama kampanyalarını en verimli şekilde analiz edin.

Hazırlıklarla işiniz bittiğinde: güzellik ürünlerini ve hizmetlerini tanımlayın, müşterilerinizin verilerinin girişini yapın ve randevu programı kolaylıkları ile işletmenizde kendinize ve müşterilerinize zaman ayırın.

randevu programı

Tanıtım stratejileri

Promosyon, satış sayısını, talebi ve sonuç olarak kârı artırmayı amaçlayan bir faaliyettir:

 • İşletmeniz, satın almadan önce uzun süre düşünmeyi gerektirmeyen anlık satışlarla uğraşıyorsa, satın alma şeklinin olabildiğince basit ayarlanması gerekir. Örneğin, kozmetik satıyorsanız, potansiyel bir müşterinin bunları birkaç tıklamayla satın alabileceğinden emin olun. Satış şansını büyük ölçüde artıracaktır.

Güzellik işiyle ilgili olarak, görsel içerik ana rolü oynar. Hizmetleri ve ürünleri sergilemek, ekibi, yeri ve sonuçları tanıtmak esastır. Hızlı rezervasyon bu iş için olmazsa olmazlardandır.

Randevu programı, randevu takvimizini kendinize göre ayarlamanızı sağlar. Personele göre ya da hizmetinize göre ekranınızı ayarlayıp çok daha kolay randevu oluşturusunuz.

En etkili stratejilerinden bazılarına bir göz atalım:

Hedeflenmiş reklamcılık

Bu tür bir terfi, özel bir dizi beceri gerektirir, bu nedenle en iyi fikir bir uzman kiralamaktır. Aksi takdirde, kazanmaktan daha fazlasını kaybedebilirsiniz. Ancak bir hedefle terfi etmekten korkmayın, profesyonelce yapıldığında en iyi sonucu gösterir.

Hedefli reklamlar hazırlarken birkaç adım vardır:

Hazırlık

 1. Reklam grupları oluşturun.
 2. Hedef kitlenin ilgi alanlarını araştırın.
 3. Müşterilerin ilgi alanları hakkındaki bilgileri kullanarak fotoğraf ve video içeriği hazırlayın. Ardından bu malzemeleri kullanarak dinleyicileri ısıtın.
 4. Reklam mesajlarının, metinlerinin ve reklam öğelerinin bir haritasını oluşturun.

Hipotez test aşaması:

 1. Seyirci çekmek, test grupları oluşturmak.
 2. Farklı türdeki reklamları farklı hedef kitleler üzerinde test etme.
 3. Sonuçları analiz etme: bir tıklamanın maliyeti, uygulama, dönüşüm.
 4. Test kampanyasının sonuçlarına göre reklam stratejisinin ayarlanması.

Bir güzellik salonu için tanıtımının ana aşaması:

 1. Seçilen pazarlama stratejisine göre reklamların başlatılması.
 2. 3-5 çalışan bağın (izleyici + format + yaratıcı) istikrarlı bakımı ve tutulması.
 3. Trafik kaynaklarının tükenmesini önlemeye yönelik faaliyetler (reklam öğelerinin, reklam biçimlerinin, tekliflerin değiştirilmesi).
 4. Faaliyetler, temel eylemlerin hacmini ve sayısını ve bunların maliyetlerini korumayı amaçladı.
 5. Reklamın genel erişimini genişletmek için yeni etkili kitleler arayın.
 6. Reklam optimizasyonu.

Hem Instagram hem de Facebook hedefli reklamların Facebook üzerinden ayarlanması gerekir. Bunu yapmak için aktif bir Facebook hesabı oluşturmanız, onu bir güzellik salonunun Instagram profiline bağlamanız gerekir. Ardından, platforma trafik oluşturmaya ve yönlendirmeye başlayabilirsiniz.

Ünlüler ve blogcularla işbirliği

Etkili bir reklam elde etmek için, sizinkine benzer bir kitleye sahip bir ünlü veya blog yazarı bulmalısınız. Bunu yapmak için potansiyel müşterileriniz hakkında hemen hemen her şeyi bilmelisiniz: sosyal statü, konum, hobiler, iş, çocuklara karşı tutum, kariyer ve seyahat tercihleri. Küçük bir kasabada bir güzellik salonu bulunuyorsa , yalnızca bu bölge için hedefli reklamlar oluşturun. Ayrıca, yerel etkileyicilerle işbirliği yaparsanız iyi olur. Blog yazarlarını seçerken, sahte yıldızlardan kaçınmak için istatistiklerini kontrol edin. Bahsedilen reklamlar ücretli veya takas ile yapılabilir.

Seçilen stratejiye ek olarak, nispeten ücretsiz olan bu hileleri kullanmak çok iyidir:

 • Benzer bir hedef kitleye sahip blogcularla işbirliği (karşılıklı PR).
 • Topluluk içinde artan aktivite: yarışmalar, anketler. İstatistikler için kötü çalıştıkları ve hatta profili yavaşça öldürebilecekleri için eşantiyonlardan kaçınmak daha iyidir.
 • Mesaj yazarken anahtar kelimeleri kullanın + konuyla ilgili popüler hashtag’leri eklemeyi unutmayın.

Gönderiler: komut dosyalarının ve düzenlerin hazırlanması

Her şeyden önce, katılım metriklerini ölçün. Influencer’ın hedef kitlesi Hikayelerle daha fazla ilgileniyorsa, reklamları oraya yerleştirmek çok daha iyi olacaktır. Potansiyel müşteriler gönderileri tercih ederse, reklamları bu gönderilere yerleştirin. İstatistikler, Hikayelerin trend olduğunu gösteriyor. Sonuçlar, gönderilere yerleştirildiğinden çok daha iyi olduğu için, reklamların %70’inden fazlası oraya yerleştirilir. Her zamanki reklamlarda olduğu gibi, fotoğraf ve video içeriği ile önemli mesajlar ve fikirler hazırlamanız gerekiyor.

Promosyon kampanyası başlatıldıktan sonra sonuçlarını analiz etmeniz gerekir.

Aşağıdaki kriterlere dikkat edin:

 • yeni takipçi sayısı ,
 • rezervasyon bağlantısına yapılan tıklamaların sayısı,
 • rezervasyondan sonra bir güzellik salonuna yapılan gerçek ziyaretler,
 • yönlendirmek için gönderilen mesajların,
 • yorumlar, beğeniler, gönderiler.

Sonuçlar

En iyi strateji seçmek için her yönü test etmek ve nasıl çalıştığını ve hangisinin daha iyi çalıştığını görmek çok önemlidir. Müşterileri bir güzellik salonuna çekecek hilelerin kombinasyonunu seçin ve bir promosyon kampanyası başlatın. Her tür promosyon, belirli bir dizi beceri ve hazırlık gerektirir. Bu makale, reklamcılığın ana kavramlarını açıklamayı amaçlamaktadır, ancak yine de hazırlık ve nitelik olmadan bunu yapmanızı önermiyoruz.

En iyi fikir, benzer promosyon kampanyaları konusunda deneyimli ve başarılı vakalara sahip bir uzmanı işe almaktır. Başarı, trafiği yönlendirdiğiniz platforma da bağlıdır.

Rezervasyon bağlantısının iyi çalıştığından, web sitesinin iyi göründüğünden ve tüm önemli verilere kolayca erişildiğinden emin olun.

Daha fazla müşteri edinmek ve rakipler arasında öne çıkmak için randevu programını deneyin Güzellik ve tırnak salonları , kuaför salonları ve solaryumlar için en iyi ve en kolay çözümdür . İşletmeniz için uygun olup olmadığını görmek için 2 haftalık ücretsiz denememizi kullanın.

İxirlife müşteri takip programı ile ilgileniyorsanız , lütfen bizimle buradan iletişime geçin .

Güler yüzlü personelimiz, müşteri takip programı sizin için neler yapabileceğini tartışmaktan mutluluk duyacaktır!

Güzellik merkezi programı full deneyimleyin ya da 0262 255 5212 iletişime geçerek bilgi alın.

randevu programı