Salon Müşterileri Ne Bekler?

Salon Müşterileri Ne Bekler? Kuaför salonu sahipleri, salon müşterileri için bir saç kesiminden daha fazlasını beklediklerini bilirler. Kendilerini şımartılmış hissetmek ve yüzlerinde bir gülümsemeyle ayrılmak istiyorlar. Peki, onlara istediklerini verecek zamanınız veya imkanınız yoksa ne yaparsınız? Profesyonellerle çalışırsınız.

İyi bir salon adisyon programı için, personellerinin işinin ayrılmaz bir parçası olduğuna inanıyoruz. Bunun nedeni, harika bir iş çıkaracak bilgi ve becerilere sahip olmalarıdır.

randevu takip programı

Saçlarının düz veya kıvırcık, renkli veya doğal olmasını isteseler de, insanları nasıl güzel göstereceklerini biliyorlar. İyi görünmesi ve rahat hissettirmesi için saçı düzgün bir şekilde kesebilecek, boyayabilecek ve şekillendirebilecekler.

Basit bir ifadeyle, bir salon işletmesinin günümüzün rekabetçi ortamında başarılı olabilmesi için, personelinin, müşterilerinin ihtiyaçlarını karşılaması ve salon satışlarını artırması gerekir. Bu yazıda, salon personelinizin yüksek kaliteli hizmetler sunarak, para kazanarak ve salon müşterilerinizi mutlu ederek bu ihtiyaçları nasıl karşılayabileceğini tartışacağız.

Salon Müşterileri Salon İşletmelerinden Ne Bekliyor?

İhtiyaçlarını Anlayın ve Uzman Tavsiyesi Sunun

Müşterilerin salon ziyaretlerinden beklentileri çeşitli ve benzersizdir. Belirli bir hizmetten beklentileri olur veya iyi görünmek isteyip fazla para harcamak istemez. Bir müşteri yeni bir şey satın almayı planlıyor veya mevcut görünümünü korumak istiyor olabilir.

Ne sunacağını nereden biliyorsunuz?

Salon müşterilerinizin ne istediğini ve neye ihtiyaç duyduğunu belirlemenin harika bir yolu, onlara sormaktır. İşte bazı örnekler:

“Saçınla ilgili en çok neyi seviyorsun?”

“Saçını ne yapmamı istersin?”

Bilgili personel, müşterilerinize saç büyüme aşamalarında rehberlik eder ve onlara en uygun stili seçmelerine yardımcı olur. Ayrıca uzun saçların yağlı ve dağınık görünmemesi için nasıl kesilmesi gerektiğini bilip ve kesimin uzun süre taze ve sağlıklı görünmesini sağlayacak ürünler önerir. Bütün bunlar nihayetinde salonla ilgili deneyimlerini geliştirecektir. 

Net İletişim

Müşterilerle saç bakımı ihtiyaçları hakkında net bir şekilde iletişim kurmak çok önemlidir. Birçok salon müşterisi, personellerin kendi saç tipleri ve cilt tonlarında hangi ürünlerin en iyi sonucu verdiği konusunda kendileriyle iletişim kurmasının ne kadar önemli olduğunun farkında değil. Ayrıca ne sıklıkta şampuanlamaları gerektiği, ne sıklıkta bakım yapmaları veya boya yıkamaları gerektiği ve diğer önemli konular. Ayrıca, uzun saç kesimleri veya perçem ve katlı saç stilleri için stil önerileri veya bakım önerileri içerir.

Salon müşterileri, iyi hizmet için geldiklerinde personellerin güler yüzlü, nazik ve profesyonel olmasını bekler. Salon müşterilerinizin tekrar tekrar gelmesini istiyorsanız, randevu için her geldiklerinde onlara iyi bir hizmet sunmanız gerekir.

Tecrübeli ve Eğitimli Personel

Herhangi bir salon işletmesinin başarısının anahtarı, müşteri ile personel arasındaki bağa bağlıdır. Salon müşterileri, personellerinin bilgili, iyi eğitimli ve onlara verimli bir şekilde hizmet verecek donanıma sahip olmasını bekler. 

Doğru hizmeti veya ürünü satmak özeldir. Bununla birlikte, etkili tedavi ve bakım için doğru zamanı önermek esastır. Müşterilere değer verildiğini gösterecektir. Personeliniz, salon yönetimini düzenli olarak alma konusunda müşterileri eğitmelidir. Randevuların artmasını sağlayacaktır.

Sade ve Kolay Randevu Rezervasyon Deneyimi

Müşterilerinizin ziyaretlerini kendilerine uygun bir zamanda planlamalarına izin vermek, müşteri deneyiminin başladığı noktalardan biridir. Kendilerini kaydettirmek için uzun kuyruklarda beklemek zorunda kalmadan çevrimiçi olarak randevu almayı umuyorlar. Kuyrukta bekletmek ve online randevu alma kolaylığı sunmamak, deneyimlerini olumsuz etkiler.

Bu nedenle, salon randevu yazılımı yatırım yapmak faydalıdır. En iyi yanı, randevu yönetim kolaylığıdır. Ayrıca onayları, binaya ulaşma zamanını ve sıraları gelene kadar boş zamanlarında beklemelerini gönderir. Gelmeme ihtimalini azaltır. Ayrıca, müşteriler salon oturumunun her aşaması hakkında güncellemeler almayı sever. Randevudan önce hatırlatma yaparak müşteri memnuniyeti de kazanırsınız.

Kişiye Özel Hizmet Paketleri

Salon müşterileri için özel bir deneyim sunmak ve onlarla gerçekten ilgilendiğinizi göstermek gerekir. Bu sadık müşterilerin tekrar iş yapmasını teşvik etmek için uzun bir yol kat edecektir.

Bir müşteriniz salonunuzda saç boyama talebinde bulunursa, onlara boyalı saçlar için bakım sonrası bakım gibi promosyon paketleri sunabilirsiniz. Bütün bunlar müşterilerin salonlardan bekledikleri şeylerdir. Salonların sadık müşterilerini uzun süre elinde tutmasına yardımcı olur .

Ayrıca, birçok tüketici doğum günleri, yıldönümleri vb. özel günlerde hatırlanmaki hediyeler almaktan mutluluk duyar. ixirlife salon randevu yazılımı ile birliktle özel günlerde paketler oluşturarak seans takibini sağlarsınız.

Çözüm

Salon sahiplerinin, salon müşterileri için beklentilerin düzeyine ayak uydurmak için yapacakları çok iş var. Yüksek kaliteli hizmetler sunmalı, para kazanmalı ve müşterilerini mutlu etmelidirler.

Yüksek kaliteli hizmetler sunmaya gelince, birçok salon bu sorunla mücadele ediyor. Genellikle rekabete ayak uydurmak için gerekenden daha fazla hizmet sağlama konusunda baskı hissediyorlar. Ancak bu durum maliyetlerin artmasına ve karların düşmesine neden olur. Salon sahipleri için yüksek kaliteli hizmetler sunduklarından emin olmanın en iyi yolu, kendilerine net hedefler belirlemek ve yıl boyunca bu hedeflere bağlı kalmaktır. Gerçekçi ve ulaşılabilir hedefler belirleyerek, istediğiniz sonuçlara ulaşmaya devam ederken zamanınızı daha akıllıca kullanabileceksiniz.

Hasta Takip Programı

Önde gelen randevu rezervasyonu ve salon randevu yazılımı olan ixirlife 14 gün ücretsiz deneyin. Salonlar, güzellik merkezleri, kuaförler, spor salonları, diyetisyenler ve berberler gibi işletmelerin günlük işleri verimli bir şekilde yönetmesi ve müşteri beklentilerini karşılaması için ideal bir çözümdür. Güçlü araçları ve özellikleri, faturalandırma, bordro, envanter vb.’nin kolay yönetimini sağlar. Böylece, salon müşterileri için boş zamanlarında ziyaretlerini rezerve etmelerini ve beklemelerini sağlar. 

Güzellik salonu randevu programını full deneyimleyin ya da 0262 644 78 44 iletişime geçerek bilgi alın.

Güzellik salonları, spa merkezileri veya sağlıklı yaşam işletmenizin günlük işleyişini kolaylaştırın – ixirlife şimdi katılın!Aybit Teknoloji