Yeniden Merhaba,

Bildiğiniz üzere koronavirüs tedbirleri kapsamında kapatılan güzellik merkezleri tekrardan faaliyete geçiyor. Temizlik şartlarının sağlanması, randevu sistemi ile çalışılması ve koltuk sayısının yarısı kadar müşteriye hizmet verilmesi şartıyla açılması planlanıyor.

Şu ana temeller üzerine çalışma şartları uygulanacak. Hijyen koşulları, sosyal mesafenin korunması ve randevulu çalışma sistemi.

Hem sosyal mesafenin korunmasını sağlamak hem fazla kişiyle teması azaltacak doluluk oranlarını sağlamak, ancak sağlıklı bir randevu takip sistemiyle gerçekleştirebilir. Mutlaka profesyonel bir sistem üzerinden bunların takibini yapmak zorundayız. Karar sonrası müşterilerinizin sizi ve çalışanlarınızı  cep telefonundan arayarak yeni randevu talepleri istemesini de göz önüne alırsak, online bir platform üzerinden sizin ve her çalışanınızın kimlere randevu verdiğini hangi tarihe ve saate randevu verdiğini görmeniz büyük önem taşımaktadır. Ayrıca işlem sürelerinizi ayarlayarak müşterinin aynı saatte salonda bulunmasından kaçınmalıyız.

Tüm bu işlemleri ixirlife güzellik uygulaması ve web arayüzüyle kolayca yapabilirsiniz. Kağıda kaleme gerek kalmadan bilgisayar başında olmadan dahi cep telefonu üzerinden de verilen randevularınıza erişebilirsiniz ve tüm çalışanlarınızla koordineli bir şekilde bu süreci yönetebilirsiniz.

Nelere Dikkat Etmeliyiz!

  • İşleme girenlere ve çalışanlarımıza maske ve tek kullanımlık eldiven veya dezenfektan kullandırmalıyız.
  • Güzellik merkezlerinde, cilt bakımı, makyaj ve kalıcı makyaj hizmetleri geçici süreliğine veremeyeceğiz, bunların dışındaki faaliyetlere devam edilebileceğiz.
  • Randevu aralarına 10 ar dakika boşluk koymalıyız ve bu süreçte temas olan tüm eşyaları dezenfekte etmeliyiz.
  • Müşterilere işletmeye tek gelmesini bildirmeliyiz, yanlarında ziyaretçi veya arkadaş getirmemelerini rica etmeliyiz.
  • Randevu için işlem sürelerini tekrar gözden geçirmeliyiz.
  • Önlemler konusunda hassasiyetimizi korumazsak getireceği risklerden en önemlisi işletmenizde herhangi bir vakanın yaşanması sonucu işletmenin karantinaya alınması ve bunun  yayılarak getireceği olumsuz etkiyi de düşünmeliyiz.
  • Çalışma saatlerimiz 09.00-21.00 arasında olacak.

Lütfen kendiniz, personeliniz ve müşterileriniz için sağlık tedbirlerini elden bırakmayın.

Atılım Yazılım Ailesi