Gizlilik İlkelerimiz

Gizlilik İlkelerimiz, kişisel bilgilerinizi nasıl topladığımızı, kullandığımızı ve paylaştığımızı açıklar. Bu ilkelerimizi okumak ve gizliliğinizi nasıl koruyacağımızı öğrenmek için zaman ayırın.

Kişisel Bilgileri Toplama ve Kullanma

Kişisel bilgilerinizi, web sitemizi ziyaret ettiğinizde, ürünlerimizi veya hizmetlerimizi kullandığınızda veya bizimle iletişime geçtiğinizde toplarız. Topladığımız kişisel bilgiler şunları içerebilir:

 • Adınız, soyadınız ve iletişim bilgileriniz
 • Ürün veya hizmetlerimiz hakkındaki tercihleriniz
 • Web sitemizi nasıl kullandığınıza dair bilgiler

Kişisel bilgilerinizi, aşağıdakiler dahil olmak üzere çeşitli amaçlar için kullanırız. Gizlilik İlkelerimiz:

 • Ürünlerimizi ve hizmetlerimizi sunmak ve size yardımcı olmak
 • Web sitemizi ve ürünlerimizi geliştirmek
 • Size ilgi alanlarınıza ve tercihlerinize uygun teklifler ve hizmetler sunmak

Gizlilik İlkelerimiz Kişisel Bilgilerinizi Paylaşma

Kişisel bilgilerinizi, aşağıdakiler dahil olmak üzere ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere, üçüncü taraflarla paylaşabiliriz:

 • Ürünlerimizi ve hizmetlerimizi sunmak için bizimle çalışan hizmet sağlayıcıları
 • Yasal olarak gerekliyse veya kolluk kuvvetleri veya diğer devlet yetkilileri tarafından talep edildiğinde

Kişisel Bilgilerinize Erişim ve Kontrol

Kişisel bilgilerinize erişebilir ve bunları düzeltebilir veya silebilirsiniz. Kişisel bilgilerinize erişmek veya bunları düzeltmek veya silmek için, [iletişim bilgileri] adresinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Gizlilik Politikamızın Güncellenmesi

Gizlilik İlkelerimiz, ihtiyaçlarımıza ve hizmetlerimize göre güncelleyebiliriz. Gizlilik Politikamızda herhangi bir değişiklik yaparsak, web sitemizde bir bildirim yayınlayacağız.

Bu Gizlilik Politikası ile ilgili herhangi bir sorunuz varsa, lütfen [iletişim bilgileri] adresinden bizimle iletişime geçiniz. ixirlife

SORUMLULUK VE HAKLAR

Bu sitedeki her türlü ses, görüntü, yazı içeren bilgi ve belge, ticari marka ve her tür fikri mülkiyet, Aybit Teknoloji ya da bağlı şirketlerine aittir veya sahiplerinin izni ile kullanılmaktadır ve telif hakları kapsamındadır. Kişisel kullanım amaçlı çoğaltmaya izin verilir. İzinsiz değişiklik yapmak, kopyalamak, kiralamak, ödünç vermek, iletmek ve yayınlamak yasaktır. Bu siteden alınan her türlü ses, görüntü, yazı içeren bilgi ve belge satılamaz ya da herhangi bir kâr amacıyla dağıtılamaz.

İxirlife.com sitesindeki bağlantılar sizi İxirlife.com ağının dışına götürebilir ve İxirlife.com, bu sitelerin içeriği, doğruluğu ya da işleviyle ilgili olarak, hiç bir sorumluluk üstlenmez. Bu bağlantılar iyi niyet çerçevesinde sunulmakta olup İxirlife.com, bağlantısını verdiğimiz sitelerde daha sonra olabilecek herhangi bir değişiklikten sorumlu değildir. Aybit Teknoloji veya bağlı şirketleri ya da bu sitenin oluşturulması, üretilmesi ya da iletilmesinde yer alan diğer herhangi bir üçüncü taraf bu siteye erişim ya da sitenin kullanımından doğabilecek herhangi bir doğrudan, dolaylı, arızi, tali ya da cezai zarar, ziyan, hasar veya sorumluluktan ötürü sorumlu tutulamaz.

Bu sitedeki her şey olduğu gibi sunulmaktadır. Aybit Teknoloji ya da bağlı şirketlerinden herhangi biri, bu sitede yer alan herhangi bir ses, görüntü, yazı içeren bilgi ve belgenin belirli bir amaca uygunluğunu garanti etmez. Ayrıca, bu siteye erişiminiz, kullanmanız ya da bu siteden herhangi bir ses, görüntü, yazı içeren bilgi ve belge indirmeniz nedeniyle bilgisayar donanımınızda veya diğer varlıklarınızda olabilecek herhangi bir hasar ya da bulaşabilecek bir virüsten İxirlife.com sorumlu tutulamaz. Bazı ülkelerde belirli garanti ve tazminatların sınırlanmasına izin verilmemektedir, bu nedenle yukarıdaki hükümlerin hepsi sizin için geçerli olmayabilir.

İnternet aracılığıyla İxirlife.com’a ilettiğiniz her tür bilginin (her tür yorum, öneri, fikir, grafik, vb dahil), bunlar için size ya da başka herhangi bir kişiye herhangi bir ödeme yapılmaksızın, sınırsız kullanım hakkı yalnızca İxirlife.com’un mülkiyetine geçecek ve Aybit Teknoloji mülkiyetinde kalacaktır. Ayrıca, bu tür bilgiler, tarafımızca gizli tutulmak zorunda değildir.

18 yaşından küçüklerin, İxirlife.com Web Sitesine, velileri ya da vasilerinden izin almaksızın bilgi sunmalarından İxirlife.com sorumlu tutulamaz. İxirlife.com 18 yaşından küçüklerin sunduğu bilgileri kullanma hakkını elinde tutar.

GİZLİLİK İLKELERİ VE KULLANIM KOŞULLARI

İxirlife.com sizlerin kişisel gizliliğini korumaya özen göstermektedir. Bu gizlilik politikası İxirlife.com tarafından bu web sitesinde toplanan bilgi türlerini ve bunların nasıl korunup saklandığını ana hatlarıyla açıklamaktadır. İxirlife.com, ziyaretçi tarafından gönüllü olarak verilmediği sürece hiçbir İxirlife.com web sitesi kullanıcısı hakkında kişisel bilgileri toplamamaktadır.

Bu gizlilik politikası kapsamında kural olarak ziyaretçilerimiz tarafından sitemize sunulan kişisel veriler (adınız, elektronik posta adresiniz, iş ve özel adresiniz, telefon numaralarınız) üçüncü kişilerle paylaşılmamakta, satılmamakta, kiralanmamakta ve başka şekilde kullandırılmamaktadır.

İxirlife.com web sitesini ziyaret ettiğinizde kişisel bilgilerinizin toplanmasını istemediğiniz takdirde ne yapmanız gerektiği ve bilgilerin nasıl değiştirilebildiği anlatılmaktadır. Bu politika yalnızca bu web sitesi için geçerli olmakta ancak üçüncü şahısların mülkiyetinde olan web sitelerindeki reklâm veya tanıtımlarımızda geçerli olamamaktadır.

İxirlife.com web sitesini kullanmak, gönüllü olarak kişisel bilgileri vermek bu sitede ilan edilen mevcut gizlilik politikasının ve şartlarının kabul edildiği anlamı taşımaktadır. Ziyaretçilerimiz tarafından isteğe bağlı olarak, demo formu doldurulması, iletişim formu doldurulması ya da e-bülten gönderilmesi talebinde bulunulurken kişisel bilgiler toplanabilmektedir. Sizler bu bilgileri gönüllü olarak vermediğiniz takdirde sitemize yaptığınız ziyaretlerinizden herhangi bir kişisel bilgi toplanmamaktadır.

İxirlife.com sizin izninizle bilgilerinizi aşağıdaki amaçlar için kullanmaktadır;
-Tarafınıza basılı bültenler, dergiler, kampanyalara dair yazılar göndermek
-Sizi elektronik posta, SMS ve faks ile bilgilendirmek, kampanyalardan haberdar etmek,
-Ziyaretçi profillerimizi belirlemek,
-İstek, talep ve şikâyetleri değerlendirmek

Kişisel bilgiler ve bu veriler sadece belirtilen amaçlar için ve yasal soruşturmalar esnasında mahkeme kararı gereği veya yasal prosedürler gerektirdiği takdirde kullanılmaktadır.

İxirlife.com, ziyaretçilerin web sitesindeki dolaşımları sırasında, kullanıcı yoğunluğu, ziyaret edilen bölümler, tıklanan alanlar gibi özellikleri otomatik ve isimsiz olarak toplamaktadır. Bu veriler sadece bölümlerin, farklı alanların izlenme, takip edilme oranlarının tespiti için kullanılmakta ve herhangi bir ziyaretçinin kişisel bilgileri ile ilişkilendirilmemektedir. Sayfaların nereden geçerek ya da ne şekilde ziyaret edildiğini belirleyen “cookie” (çerez) adlı teknolojinin kullanıldığı durumlarda aynı şekilde sitenin farklı alanlarının izlenme, tıklanma oranlarının belirlenmesinde istatistikî veri olarak toplanmakta olup kişiye özel yapılan bir uygulama değildir. Bu teknoloji ile amaçlanan kullanıcıların daha sıklıkla ziyaret ettikleri bölümlere ait içeriği, siteye ilk ziyaretinden itibaren kullanıcı için daha kolay ulaşılabilir kılmaktır.

Kişisel bilgilerinizin güvenliğini sağlamak için gerekli önlemler alınmakta ve bu konuda ciddi yatırımlar yapılmaktadır. Bilgilere izinsiz erişimin, değiştirilmesinin ve kötüye kullanılmasının önüne geçilebilmesi için kısıtlı erişime tabidir. İxirlife.com, bilgilerinin izni dışında üçüncü şahıslara her ne amaçla olursa olsun verilmesini engellemek amacıyla hizmet aldığı firmalarla yaptığı sözleşmelere “gizlilik” maddesi koymaktadır. İnternetten Satış Sistemine kayıt olduktan sonra güvenliğiniz için şifrenizi kimseyle paylaşmayınız.

İxirlife.com web sitesini zaman zaman düzenlediği kampanyaları duyurmak, ziyaretçilerin ilgisini çekebileceğini düşündüğü konular, içerikler farklı hizmet ve çalışmalardan ziyaretçileri haberdar etmek amacıyla kullanmaktadır. İxirlife.com web sitesi içeriğini burada yayımladığı hüküm ve şartları önceden haber vermeksizin tek taraflı olarak değiştirme ve güncelleme yapma hakkına sahiptir.

İxirlife.com gelecek olan talepleri karşılamak üzere gerekli çalışmaları ve araştırmaları yapacaktır. İxirlife.com web sitesini ziyaret eden her bir ziyaretçi bütün bu şartları okumuş ve kabul etmiş sayılır.

 
 

Sıkça Sorulan Sorular

1. Firmalar neden gizlilik ilkeleri yayınlamalı?

Firmalar, müşterilerinin kişisel verilerini güvende tutmak için gizlilik ilkeleri yayınlamalıdır. Gizlilik ilkeleri, müşterilerin kişisel verilerinin nasıl toplanacağı, kullanılacağı ve paylaşılacağı hakkında açık ve şeffaf bilgiler sağlar. Bu, müşterilerin kişisel verilerinin nasıl kullanıldığını anlamalarına ve onlarla ilgili seçimler yapmalarına yardımcı olur.

2. Gizlilik ilkeleri neleri içermelidir?

Bir gizlilik politikası, aşağıdakiler gibi temel bilgileri içermelidir:

 • Hangi kişisel veriler toplanır?
 • Toplanan kişisel veriler nasıl kullanılır?
 • Toplanan kişisel veriler kimlerle paylaşılır?
 • Müşteriler kişisel verilerine nasıl erişebilir, düzeltebilir veya sildirebilir?
3. Gizlilik ilkeleri nasıl güncellenmelidir?

Bir gizlilik politikası, şirketin faaliyetleri veya veri toplama veya işleme yöntemleri değiştikçe güncellenmelidir. Bu, müşterilerin kişisel verilerinin her zaman nasıl kullanıldığını anlamaları için önemlidir

4. Gizlilik ilkeleri nasıl uygulanmalıdır?

Bir gizlilik politikası, şirketin tüm çalışanları tarafından anlaşılmalı ve uygulanmalıdır. Şirket, gizlilik politikasını uygulamak için gerekli adımları atmalıdır, örneğin:

 • Çalışanları gizlilik politikası hakkında eğitmek
 • Kişisel verilerin toplanması ve kullanılmasıyla ilgili kontrolleri uygulamak
 • Gizlilik ihlallerini bildirmek için bir prosedür oluşturmak