Güzellik Salonu Müşteri Takip Programı 

Güzellik Salonu Müşteri Takip Programı 

Güzellik Salonu Müşteri Takip Programı 

Rakip Analizi

Güzellik salonu programı ve rakip analizini inceleyelim. Güzellik yüksek bir değere sahiptir ve önemini asla kaybetmeyecektir. Sonuç olarak, dünya çapında güzellik salonları, berberler , kuaför salonları ve tırnak stüdyoları açılıyor.

Ancak, bir güzellik salonu açmak için acele ederseniz, ilk birkaç ay içinde kapanmak zorunda kalma olasılığınız yüksektir. Bu nedenle mahalle, bölge veya şehirdeki rakipleri araştırmalısınız. Rakip takibi, bir iş kurmada çok önemli bir adımdır.

Komşularınız hakkında bilgi sahibi olmanın neden önemli olduğuna daha yakından bakalım. Ve başarılı bir güzellik salonu ile yan yana çalışırsanız müşterileri nasıl çekebilirsiniz? Güzellik merkezi müşteri takip programı nasıl kurulur?

İxirlife güzellik salonu müşteri takip programı entegrasyonları deneyin. Daha fazlasını blogumuzdan öğrenebilirsiniz . Bir güzellik salonu sıfırdan nasıl açılır?

Bir iş planı oluşturun, yatırımları bulun ve başlayın! Güzellik merkezi müşteri takip programı blogunda ayrıntılı talimatları okuyun . Güzellik salonu müşteri takip programı nasıl seçilir?

Güzellik Salonu Yazılımı

İlk olarak, hangi seçeneklere ihtiyacınız olduğunu belirleyin. Ardından, yazılıma ne kadar bütçe ayıracağınızı belirleyin. Son olarak, uygun seçenekleri kontrol edin.

Güzellik merkezi müşteri takip programı ile rekabete göre avantajlar

Tam olmasa da güzellik merkezi açmak zor iştir. Müşterileri çekmek için proaktif olmak çok önemlidir. Rakiplerinizin güçlü ve zayıf yönlerini bilirseniz, çalışmalarınızı çok daha iyi koordine edebilirsiniz.

Bir güzellik salonunu rekabetten ayıran nedir?
 1. Profesyoneller , salona hızla müdavim olabilecek yeni müşteriler getirebilir. Herhangi bir komşu güzellik salonu, etkili bir çalışanı yakalayabilir. Bunu önlemek için, iş komşularınızın çalışma koşullarını önceden analiz edin.
 2. Modern ekipman ve yüksek kaliteli kozmetikler . Hizmetlerin maliyeti rakiplerin fiyatlarından daha yüksek olabilir. Bununla birlikte, müşteriler iyi yürütülen bir prosedür ve uzun süreli sonuçlar için ödeme yapmaya isteklidir. Markalı kozmetikler, diğer salonlardan sıyrılmanın iyi bir yoludur.
 3. Davetkar bir atmosfer . Birinci sınıf personelerden oluşan bir kadronuz olduğunda, rekabeti düşünemezsiniz. Ama durum böyle değil. Salondaki atmosfer ziyaretçiler için hayati bir rol oynamaktadır. Misafirler kendilerine karşı tutumu, iletişimin samimiyetini ve güzellik salonu tasarımını takdir ediyor .Çeşitli şekillerde rahat bir atmosfer yaratabilirsiniz. En kolayı, servis beklerken her konuğa bir fincan çay veya kahve ikram etmektir. Güzellik salonu müşteri takip programı  ayrıca müşterilere doğum günü tebrikleri göndermek veya indirimler ve özel teklifler hakkında bilgilendirmek için de kullanabilirsiniz. Güzellik salonunda günlük iletişim de etkileyici bir hizmet için gereklidir.
 4. Fiyatlandırma  Varsayım, hizmet fiyatı ne kadar düşükse, müşterinin bunun için ödemeye o kadar istekli olduğudur. Bu varsayımda bir miktar doğruluk vardır, ancak hizmetlerin maliyetini piyasa seviyesinin altına düşürmeye gerek yoktur.Her şeyden önce, malzeme maliyetini ve çalışanlar için ücret maliyetlerini hesaplamak çok önemlidir. Ardından, rakiplerinizi analiz edin. Hangi kozmetik ve ekipmanı kullandıklarını ve çalışmaları için ne kadar ücret aldıklarını öğrenin. Bu verilere dayanarak kendi fiyat listenizi oluşturabilirsiniz.
Salonlar hakkında bilgi bulma kaynakları

Salonları analiz etmenin önemini anladığınızda, soru şu olur: Rakip analizini nasıl yaparsınız? Ne yazık ki, güzellik salonu sahiplerinin işletmeleri hakkında size her şeyi anlatmaya istekli olmaları pek olası değildir.

Gerekli bilgileri nasıl alabileceğinize bakalım:

 • Telefon görüşmesi veya anket yoluyla müşteri anketi. Müşterilerin ne istediğini belirlemek için toplanan verilere dayanarak güzellik salonun dezavantajlarını ve avantajlarını belirleyebilirsiniz.
 • Profesyonel analistler . Bu profesyoneller, salonları belirlenen gereksinimlere göre izler. Hizmetler, fiyatlar, kullanılan teknolojiler ve işletmenin zayıf yönleri hakkında tüm bilgileri toplarlar.
 • Gizli müşteri . Çalışanınızı veya güvendiğiniz bir kişiyi ziyaretçi olarak seçebilirsiniz. Bu yöntem, rakibe içeriden bakmaya yardımcı olur: tesislerin tasarımı, müşterilerle iletişim, kullanılan araçlar, kozmetikler ve fiyatlar.
 • Instagram ve diğer sosyal medyadaki rakipleri analiz edin. Örneğin, bir güzellik salonunun Instagram sayfası, hizmetler ve fiyatlar hakkında kapsamlı bilgi sağlayabilir. Bir rakip tarafından paylaşılan içeriği inceleyin ve hikayeleri ve etkileşimli öğeleri analiz edin.

Güzellik pazarını araştırmadan önce, mevcut araştırma yöntemlerini öğrenin.

Rakip analizi

Rakipleri değerlendirmenin dört ana yöntemi SWOT, SPACE, PEST ve Porter modelidir.

 • SWOT , benzer şirketlerin güçlü ve zayıf yönlerini, risk ve fırsatları belirlemeye dayalı, en çok aranan çalışmalardan biridir. Elde edilen bilgiler, değişiklikleri operasyonlarınıza uygulamak için salonunuzun verileriyle karşılaştırılır.
 • SPACE , bir iş stratejisi geliştirmeye yardımcı olabilir. İş avantajları ve dezavantajları, genel piyasa durumunun arka planına karşı incelenir. SPACE yöntemi, araştırmasında dört faktör kullanır: Rekabetçilik, Finansal Güvenlik, Satışların İstikrarlılığı ve Çevre Tutarlılığı. Her öğe altı puanlık bir ölçekte derecelendirilir. Son olarak, sonuçlar genel bir şirket analizi üretir.
 • PEST yöntemi , sosyo-kültürel, politik, ekonomik ve teknolojik ortamın göstergelerini kullanarak güzellik piyasasındaki mevcut ve ortaya çıkan eğilimleri inceler. Toplanan bilgiler genellikle SWOT yöntemi kullanılarak daha fazla işlenir.
 • Porter modeli , gelecekteki iş gelişiminin anlaşılmasını sağlar ve salonun gelecekteki büyümesi üzerindeki olası olumsuz etkileri tanımlar. Bu yöntem müşteri akışlarına, potansiyel tedarikçilere, mevcut ve yeni rakiplere ve hizmetlere dayanmaktadır.

Farklı rakip analiz yöntemleri, bir üçüncü taraf kuruluş hakkında tüm olası bilgileri sağlar. Pratikte bir veya daha fazla model kullanabilirsiniz.

Güzellik Salonu Müşteri Takip Programı ve Araştırma

Diğer salonları tanımak, net adımlar ve eylemde güven gerektirir. İlk olarak, güzellik salonlarını nasıl araştıracağınızı düşünün.

Rakiplerinizi Instagram ve diğer sosyal medyada analiz edin:
 • Yeni gönderilerin görünme sıklığı,
 • Gönderilerin ve görsellerin kalitesi,
 • Fiyat listesi varlığı, hizmetlerin bir listesi,
 • müşterilerden geri bildirim.
Stüdyo web sitesi

Bir güzellik salonu web sitesi, kullanıcılar için çekici, bilgilendirici ve anlaşılır olmalıdır. Bu nedenle, bu tür bölümlerin varlığını kontrol etmeye değer:

 • duyurular veya güncel promosyonlar dahil olmak üzere şirket haberleri,
 • fiyatları ve hizmet listesi,
 • ziyaretçi yorumları,
 • SSS bölümü.
Kendi deneyimi

Çevrimiçi olarak mevcut malzemeleri keşfettikten sonra kişisel bir inceleme yapabilirsiniz. Salonu müşteri olarak ziyaret edin ve en az bir tedavi rezervasyonu yapın. Bu mümkün değilse, randevunuzdan önce rakip bir güzellik salonunun personeli ile iletişime geçmelisiniz. Randevu almak için arayabilir veya sosyal medyadan mesaj bırakabilirsiniz . Bu durumda, potansiyel müşteri ile yanıt hızına ve iletişim kalitesine dikkat edin.

Toplanan bilgiler, kendi işinizi geliştirmeniz için yeni fırsatlar yaratacaktır. En önemli şey, güzellik salonu için doğru sonuçları çıkarmak ve bir iş akışı planı oluşturmaktır.

Müşteri Takip Programı

Güzellik merkezi müşteri takip programı neden ihtiyaç var?

Güzellik salonunuzun kriterlerine uygun işletmeleri belirlemeniz gerekmektedir. Örneğin orta sınıf bir güzellik salonu, lüks bir güzellik salonu için uygun değildir. Ve en yeni ekipmanlarla, eski teknolojiyi kullanan bir güzellik salonu hizmetlerin fiyatlarını karşılaştırmaya gerek yoktur.

Güzellik merkezi müşteri takip programı, rekabete göre büyük bir avantajdır. Müşterilerine randevularını alma, yani uygun bir zaman veya çalışan seçme ve yeniden planlama veya iptal etme imkanı sunan salonlar, daha sadık ziyaretçiler alır.

Güzellik salonu müşteri takip programı ile güzellik salonunuzun randevu takvimini dilediğiniz gibi düzenleyebilirsiniz.

Güzellik pazarında lider bir konum elde etmek zor değil: rakipleri ve müşteri tercihlerini dikkatlice araştırın. Sonuç olarak, bilinçli kararlar vermek işinizi bir üst seviyeye taşıyacaktır.

Not

Sizi ixirlife – güzellik salonu yazılımımızla tanışmaya davet ediyoruz! İşletmenizin verimliliğini artırmak, müşterilerinizle daha iyi iletişim kurmak ve günlük işlerinizi kolaylaştırmak için tasarlanmış kapsamlı bir çözümdür.

Güzellik merkezi randevu programı, müşterilerinizin hızlı ve kolay bir şekilde randevu almasını sağlar. Randevu takibi, zaman yönetimi ve personel planlaması gibi zorlukları ortadan kaldırırken, günlük iş akışınızı optimize eder. Böylece siz ve çalışanlarınız daha fazla zaman ve enerji harcamak yerine müşterilerinize odaklanabilirsiniz.

Güzellik salonu yazılımımız ayrıca stok yönetimi, finansal takip, müşteri ilişkileri yönetimi gibi özelliklerle donatılmıştır. İşletmenizin büyümesine yardımcı olmak için veri analitiği ve raporlama araçları da sunmaktayız.

Güler yüzlü ekibimiz, sizin ihtiyaçlarınızı anlamak ve güzellik salonunuz için en iyi çözümü sunmak için burada. Sorularınızı yanıtlamak ve yazılımımızın size sağlayabileceği faydaları ayrıntılı bir şekilde anlatmak için sabırsızlanıyoruz!

Güzellik salonu yazılımı tam anlamıyla deneyimlemek veya daha fazla bilgi almak için hemen bizi 0262 644 78 44 numarasından arayın. İşletmenizin potansiyelini artırmanıza yardımcı olmak için buradayız! ixirlife Teknoloji