İxirlife İle İş Süreçlerini Otomatikleştirme Nasıl Yapılır?

İxirlife İle İş Süreçlerini Otomatikleştirme Nasıl Yapılır?

İxirlife İle İş Süreçlerini Otomatikleştirme Nasıl Yapılır?

Güzellik salonu programı ile iş süreçlerini otomatikleştirmeden bahsedelim. Bir güzellik salonunda görünüşte küçük rutin işlerin ne kadar zaman aldığını fark ettiniz mi? Müşteriye randevuyu hatırlatmak için 3 dakika ayrırsınız. Günün sonunda bir rapor hazırlamak için 10 dakika, bir müşteriyi tekrar ziyarete davet etmek için 5 dakika ayırırsınız. Bir müşteri hakkında bilgi aramak için 5 dakika ayrırsınız. İlk bakışta önemsiz maliyetler gelir. Ancak aylık ölçekte yöneticinin çalışma süresinin önemli bir bölümünü oluştururlar.

Bunları ve diğer zorunlu süreçleri manuel olarak gerçekleştirmek mantıksızdır. İşi yönetmek, yeni işleri test etmek ve şirketi geliştirmek yerine yönetime paha biçilmez zaman harcarsınız. Sorunun bir çözümü var. Çoğu süreci basitleştirmek ve verimliliğini artırmak için güzellik merkezi programı kullanın.

Günlük iş süreçlerini otomatikleştirmek, en değerli kaynağınız olan zamandan tasarruf etmenize yardımcı olacaktır. Ayrıca güzellik merkezi programı, ek maliyetlere ve kayıplara yol açan insan hatalarından kaçınmanıza ve işinizi doğru verilere ve derin analitiklere dayalı olarak yönetmenize, doğru ve bilinçli kararlar vermenize olanak tanır.

Bu yazıda, ixirlife kullanarak zamandan nasıl tasarruf edebileceğinizi ve tüm ekibinizin verimliliğini nasıl artırabileceğinizi paylaşacağız.

Randevu Programı

İxirlife çalışma süresinden nasıl tasarruf sağlar?

Müşteriler ve tercihleri ​​hakkındaki bilgilerin sistematik hale getirilmesi, çalışanlar için görevlerin tamamlanmasının ayarlanması ve izlenmesi, müşterilere planlı bir ziyaret hakkında bilgi verilmesi, tekrar ziyaretler için davetler, raporların hazırlanması, olası tüm ödeme planlarını dikkate alan maaş bordrosu – bunlar sadece birkaçı, ixirlife ile güvenebileceğiniz ve diğer önemli görevlere geçebileceğiniz örneklerdir.

Bir güzellik salonunun yöneticisinin çeşitli görevlerinin örneğine daha yakından bakalım, uygulamalarını otomatikleştirerek ne kadar zaman kazanır?

Müşteri Bilgileri 

Müşteri verilerini not defterlerinde veya elektronik tablolarda saklarsanız, doğru bilgiyi bulmak zor bir arayışa dönüşür. Örneğin, bir müşteri, geçen sefer ziyaret ettiği ancak adını hatırlamadığı aynı personel ile kaydedilmesini ister. Veya müşterinin belirli bir ürüne alerjisi var, ancak randevuda bahsetmeyi unuttu. Lekelenmenin bir sonucu olarak, alerji atağı olan hoşnutsuz bir müşteriniz oluyor.

Bir müşteri veritabanını sürdürmek için sistematik bir yaklaşım olmadan, hatalardan kaçınmak için bu kadar çok bilgiyi işlemek ve hesaba katmak imkansızdır. Ayrıca kayıtlarınızda doğru verileri aramak için en az 15 dakika harcarsınız.

İxirlife ile yalnızca müşterilerle ilgili temel iletişim bilgileri değil, aynı zamanda aşağıdakiler gibi veriler de her zaman parmaklarınızın ucundadır:

 • Her müşterinin ziyaret ve satın alma geçmişi önemlidir. Bir müşteriyi kaydederken bilgi aramayı önemli ölçüde hızlandırmanıza ve müşterinin daha yüksek bir olasılıkla satın alacağı hizmetleri ve malları sunmanıza olanak tanır.
 • Alerjiler, kontrendikasyonlar ve diğer özellikler hakkında bilgiler içerir. Ayrıntıları öğrenmede zaman kazandıracak ve olası sonuçlara karşı uyaracaktır.
 • Öncesi ve sonrası fotoğraflar, prosedürlerin görsel sonuçları.
 • Farklı hedef kitleler oluşturmanıza, müşteriler için alakalı teklifler oluşturmanıza ve reklam kampanyaları oluşturmanıza yardımcı olacaktır.
 • Müşteri geçmişi (satın almalar, ziyaretler, diğer faydalı istatistikler) – hizmette bir satış yapıldıktan sonra otomatik olarak güncellenir.

Veritabanını otomatikleştirirken, yalnızca prosedürden önce bilgi toplama konusunda zaman kazanmakla kalmaz, aynı zamanda satın alma ve hizmet geçmişine, notlara hızlı erişim sağlarsınız. Bu, müşteri sadakatini artırmak ve hizmeti iyileştirmek için sınırsız fırsatlar sunar.

Ayrıca, promosyonları ve kişisel indirimleri göz önünde bulundurmanız gerektiğinde, manuel modda müşterinin hesaplanmasında hata yapmak kolaydır.

Randevu

Güzellik salonunda randevu sisteminin düzenli olması ve oturmuş olması size zaman tasarrufu yaratır.

Hangi personele göre alıdğınız ya da hangi hizmete göre alıdğınızı ixirlife ile belirleyebilirsiniz. Müşteri bilgilerinize ulaşır ve kontrolünü sağlarsınız.

Randevu sisteminin sizin belirlediğiniz düzene sahip olması sizler için de büyük kolaylık oluşturur.

Müşterilerinizin randevu durumlarını belirler geçmiş randevularını kontrol edersiniz.

İxirlife ile rutin işlerle zaman kaybetmeyin.

Çalışanlar İçin Mobil Uygulama 

Güzellik salonunda her gün çeşitli personeller için birçok giriş yaratılıyor. Her uzman ne zaman randevusu olduğunu, hangi işlemi yapacağını, danışanın özelliklerini ve diğer önemli bilgileri bilmelidir.

Salonun manuel kontrolü ile genellikle kafa karışıklığı ortaya çıkar: programdaki bindirmeler, yönetici ve personel arasında senkronizasyon eksikliği. Örneğin, yönetici giriş veya aktarımı hakkında bilgi vermeyi unuttu. Ek olarak, personeller, geçmişi konusundaki bilmeme nedeniyle bir müşteri almaya hazırlıklı olmaz. Veya personeller, programı açıklığa kavuşturmak için yönetici ile fazladan zaman harcarlar.

İxirlife, çalışanlar için bir mobil uygulama yardımıyla ekip koordinasyonundaki sorunları kalıcı olarak unutmanıza ve zamandan tasarruf etmenize yardımcı olacaktır.

Bu kullanışlı araç sayesinde, personeller bağımsız olarak şunları görüntüleyebilir:

 • Program ve kayıtlar,
 • Randevular,
 • Müşteriyle ilgili geçmiş, tercihler ve notlar,

Çalışanlar, kayıtlar ve bunlarda yapılan değişiklikler hakkında anında bilgilendirilir, bu da programda çakışma olasılığını ortadan kaldırır.

Çalışan koordinasyonu günde ortalama 15 dakika sürer, bu nedenle ixirlife araçlarıyla toplam zaman tasarrufu ayda 7,5 saat olacaktır.

Otomatik Bildirimler

Bir güzellik salonunun yöneticisi her gün onlarca bildirim göndermek zorundadır. Bu, salonun çalışma programını sürdürmek için gereklidir: müşterilere ziyareti hatırlatmak, personel transfer hakkında bilgilendirmek vb. Ayrıca, hizmet kalitesini artırmak için: Müşteriler, kendilerine özen gösterildiğinde ve ilgi gösterildiğinde memnun olurlar. Örneğin, doğum gününüzü kişiselleştirilmiş bir mesajla tebrik etmek.

Mesajların manuel olarak gönderilmesi her bildirim için ortalama 1-2 dakika, yani günde en az 30 dakika çalışma süresi alır!

İxirlife , aşağıdakileri otomatik olarak göndererek zamandan tasarruf sağlar:

 • Müşteriler için randevu hatırlatıcıları
 • Müşteriler için mutlu yıllar dilekleri,

Böylece ayda sadece 15 saate kadar yönetici işinden tasarruf etmekle kalmaz, aynı zamanda insan faktöründen kaynaklanan hataları en aza indirebilir ve müşteri sadakatini artırabilirsiniz. 

Tekrar Ziyaret 

Müşterilerin geri dönüşü, salon işinde en önemli faktörlerden biridir. İxirlife, yöneticinin müşterileri tekrar ziyaretler için davet etmek için harcadığı zamandan tasarruf etmesine yardımcı olacaktır.

Güzellik salonu programı , hizmetlerin sıklığını otomatik olarak hesaplar: örneğin, manikür güncellemesi için 14 gün, saç kesimi için 30 gün, vb. Müşteri randevu hakkında bir hatırlatma alır ve tek yapması gereken önerilen zamandan uygun zamanı seçmektir.

 Basitçe söylemek gerekirse, yönetici hizmet verildikten sonra müşteriyi bir sonraki ziyarete davet etmeyi unutabilir. Bu süreci güzellik salonu programı  riski tamamen ortadan kaldırır.

Stok Yönetimi

Bir depo ile çalışmak çok zaman ve dikkat gerektirir. Malzeme tüketiminin kontrolü,personel iş için yeterli ürüne sahip olup olmadığını günlük olarak izlemek gerekir. Tedarikçilerle zamanında iletişim ve anlaşmalar. Eksik malları zamanında sipariş etmeyi ve ödemeyi unutursanız, o zaman sonuçlar  kaçınılamaz. Bütün bunlar sadece çok fazla çaba ve enerji harcamakla kalmaz,  çoğu zaman hatalara yol açar ve tüm salonun çalışmasına zarar verir.

İxirlife ayrıca depo ile çalışma süresini azaltmaya ve hatalardan kaçınmaya yardımcı olur, yani:

 • Envanteri hızlandırın
 • Yeni ürünler sipariş ederken zamandan tasarruf sağlar. Artık neyin tükendiğini aramanıza gerek kalmaz, program size ürün sipariş etmenizi hatırlatır,
 • Satılan malları otomatik olarak yaz,
 • Hizmetin sunumunda kullanılan malzemeleri dikkate almak,
 • Faturalarla çalışmayı kolaylaştırır

Otomatik raporlama

Yönetici her gün ortalama 10 dakikasını yönetici için rapor oluşturmak için harcar. Güzellik salonu programı bu süreyi boşaltmaya yardımcı olacak ve gerekli raporları otomatik olarak oluşturacaktır:

 • Gelir ve gider raporu,
 • Hizmet ve mal satışına ilişkin rapor,
 • Randevu Raporu,
 • Satış Raporu
 • Müşteri raporu.
 • Personel satış raporu

İxirlife yöneticinin zamanından da program yardımıyla tasarruf edilebilir.

Müşteri Takip Programı

Analizler 

Sayılar, salonunuzu yönetmenin temelidir. Ayrıntılı raporlar, işin durumunun objektif bir değerlendirmesi için son derece önemlidir.

Personellerin çalışmalarının etkinliği, hangi reklam mecralarının en çok kâr getirdiği ve daha fazlası gibi verileri toplamak ve analiz etmek gerekiyor. Bunu manuel olarak yapmak zahmetlidir ve gelir düşüşleri veya eksiklikler tespit edilirse, nedenini aramak için çok zaman harcarsınız.

güzellik salonu programı  olmadan, bir yöneticinin performansını analiz etmesi her ay 1-2 iş günü sürebilir.

İxirlife ile aşağıdaki görevlerde zamandan tasarruf edebilirsiniz:

 • Hizmet ve malların karlılığını analiz etmek,
 • En popüler ürünleri ve hizmetleri bulun
 • Personel performansını analiz edin
 • Müşteriyi elde tutma analizleri
 • Salonun iş yükünü analiz etmek,
 • Sadakat programları ve promosyonların çalışmalarının analitiğini almak,
 • Reklam kampanyalarının etkinliğini izleyin.

Personel Görevleri 

Çalışanlar için görevler belirleyerek ve uygulamalarını izleyerek yöneticinin çok fazla zaman ve dikkati alınır. Sözlü bir görev, kayıp bir görevdir. Ayrıca kime ve neye atandığını da hatırlamak gerekiyor.

İxirlife ile çalışma sürenizi ve doğrudan program içinde azaltabilirsiniz:

 • Görevleri ayarla,
 • Sorumlu bir kişi belirleyin
 • Yetki sınırlandırması yapın
 • Kullanıcılar atayın
 • Görevin yürütülmesini kontrol edin.

Özetlemek gerekirse: manuel kontrol, üretkenliği azaltır ve büyük miktarda çalışma süresini tüketir. Bir güzellik salonunu etkin bir şekilde yönetmek için ideal çözüm, mümkün olan tüm iş süreçlerini otomatikleştirmek olacaktır.

Sizi ixirlife – güzellik salonu yazılımımızla tanışmaya davet ediyoruz! İşletmenizin verimliliğini artırmak, müşterilerinizle daha iyi iletişim kurmak ve günlük işlerinizi kolaylaştırmak için tasarlanmış kapsamlı bir çözümdür.

Güzellik merkezi randevu programı, müşterilerinizin hızlı ve kolay bir şekilde randevu almasını sağlar. Randevu takibi, zaman yönetimi ve personel planlaması gibi zorlukları ortadan kaldırırken, günlük iş akışınızı optimize eder. Böylece siz ve çalışanlarınız daha fazla zaman ve enerji harcamak yerine müşterilerinize odaklanabilirsiniz.

Güzellik salonu yazılımımız ayrıca stok yönetimi, finansal takip, müşteri ilişkileri yönetimi gibi özelliklerle donatılmıştır. İşletmenizin büyümesine yardımcı olmak için veri analitiği ve raporlama araçları da sunmaktayız.

Güler yüzlü ekibimiz, sizin ihtiyaçlarınızı anlamak ve güzellik salonunuz için en iyi çözümü sunmak için burada. Sorularınızı yanıtlamak ve yazılımımızın size sağlayabileceği faydaları ayrıntılı bir şekilde anlatmak için sabırsızlanıyoruz!

Güzellik salonu yazılımı tam anlamıyla deneyimlemek veya daha fazla bilgi almak için hemen bizi 0262 644 78 44 numarasından arayın. İşletmenizin potansiyelini artırmanıza yardımcı olmak için buradayız! ixirlife Teknoloji