Randevu Takip Programı

Randevu Takip Programı

Randevu Takip Programı

Randevu takip programı kullanarak da bu iş çözülür ama ilk önce hatalara bakalım. İşiniz için müşteri çekmek çaba sarf etmek iyidir, ancak onları elde tutmak da aynı derecede önemlidir. Sadık veya tekrarlayan müşterilerin fazladan harcama yaptığını doğruladı , ancak bu aynı zamanda satışı da kolaylaştırıyor. Her yıl, tekrarlanan müşteriler yenilerine göre %120 daha fazla harcıyor. Kısaca salon müşterilerini elde tutmanın salonunuzun büyümesi için şart olduğunu söyleyebilirim. Güzellik ve sağlık sektöründe olmak, rekabet gücünün farkında olmanız demektir.

Ayrıca, yeni müşteriler bulmak çok pahalı ve zor olacaktır. Ancak, güvenilir randevu takip programı seçmek de bu dijital dünyada çok yardımcı olur.

Piyasada operasyonel görevlerinizi yerine getirme görevini kolaylaştırabilecek birkaç çözüm var. Bunlar, size müşterileri elde tutmanın yollarını sunuyor. Buna ek olarak, dikkate almanızı gerektiren başka hayati hususlar da vardır. Hepsini bilmek ister misiniz? O halde okumaya devam edin.:)

Güzellik Merkezi Programı

Kişiselleştirilmiş Müşteri Deneyimi

Tahmin, her müşteri hem iyi hizmet aldığında hem de kişisel ilgi gördüğünde memnun kaldığını söylüyor. Verilen hizmetler hakkında değerli geri bildirimlerini isteyerek kendilerini değerli hissetmelerini sağlayın. Sözlerime dikkat edin samimi doğal ve kişiselleştirilmiş hizmetler, salon müşterilerini hizmetleri tekrar ziyaret etmeye ve yararlanmaya teşvik eder.

Randevu takip programı veri tabanında önceki hizmetlerini, tercihlerini vb. kontrol eder, böylece gelecekte onlara uygun şekilde hizmet verebilirsiniz. Ayrıca doğum günlerinde, yıldönümlerinde veya önemli günlerde markanıza sadık kalmalarını dileyin.  

Önemli bir şekilde, etkili iletişim ve en iyi müşteri deneyimi el ele gider. Bu nedenle, bunları etkili bir şekilde kullanmak size salonunuz için uzun süreli müşteriler sağlar ve daha yüksek bir kârlılığı teyit eder. 

Randevu Takip Programı ile Tekrar Rezervasyon

Aşırı inandırıcılık aksiliklere yol açar. Bunu yapmayın. Yaparsanız, bu sadece müşterinizi rahatsız eder ve sizi bir daha ziyaret etmeyi tercih etmezler. Daha iyi bir yaklaşım, kısa mesaj veya e-posta sisteminden yararlanarak salon hizmetlerinizle ilgili deneyimlerine ilişkin görüşlerini sormaktır. Günlük programlarında onları bölmek yerine, basit metin ekleyin. Başarılı kısa mesajlar oluşturarak randevu takip programı içerisinden otomatik gönderin.

Ayrıca kendi ana dillerinde iletişim kurarsanız daha iyi olur. E-posta veya SMS, “Saçınızı en iyi hale getirmek için başka bir rezervasyon planlayalım” veya “Semptomların tekrar hakim olmasına izin vermeyin, düzenli tedavi için randevu alın” gibi olur. 

Salon Etkinliği

Bir etkinlik düzenleyin ve müşterilerinizi salon işletmeniz için paha biçilmez bir varlık olduklarını onaylamaya davet edin. Ayrıca aile üyelerini veya arkadaşlarını da getirmelerine izin verin. Size bir maliyeti var mı? Öyle düşünmüyorum! Bu nedenle, etkinliğin eğlenceli olması ve onlara ödüller, ikramlar ve tedaviler vermesi daha iyi olur. Görüşlerini öğrenmek için etkileşim kurun ve mümkünse yeni müşteriler kazanmak için salonunuzu tanıtın. Her zaman çalışır! Ağızdan ağza iletişimden faydalanması, müşterilerin ilgisini çekmek için büyük avantaj sağlıyor. 

Randevular

Randevulardan sonra tekrar randevu oluşturma. Bu en önemli noktadır ve çoğu salonda genellikle yoktur. Genellikle, Salon müşterilerinin hizmetleri bittiğinde, personel takip etmeyi unutur ve hatta onlarla iletişim halinde kalır. Hizmetlerden memnun kalınırsa, müşteriler salonu tekrar tekrar ziyaret edeceklerdir. Ancak onları tekrar tekrar davet etmek için hatırlatmak ve iletişimde kalmak da çok önemlidir. 

İlk İzlenim

Müşteri Salonunuzu ilk ziyaret ettiğinde, onlara en iyi izlenimi vermek önemlidir. Hepimiz “ilk izlenimin sonuncusu olduğunu” biliyoruz, o yüzden yapmalıyız.

Müşterilerle sosyal medya, web sitesi veya yüz yüze etkileşim kurmuş olmanız önemli değil, salonunuzu ziyaret ettiklerinde onlara olumlu bir hava vermeyi seçin. Kesin dikkatinizi gerektiren önemli noktaları not aldım, aşağıdan kontrol edin:

  • Salon sitesi ilgi çekici ve kullanıcı dostu olmalıdır
  • Tüm sosyal medya kanallarındaki işletme profilleri güncel ve çekici olmalıdır.
  • Müşterilerinizi her zaman hoş bir şekilde karşılayın
  • Salon dekorasyonu işinizi yansıtmalı
  • Hijyen, düzen ve temizliği korumak 
  • Salon personeli yetenekli ve profesyonel olmalıdır

Çözüm

Tabii ki, Salon işiniz büyüyor ve kesinlikle karlı bir iş. Ancak salon müşterilerini uzun süre elde tutmaya yardımcı olacak önlemler almak önemlidir. Evet, müşterilerin yalnızca iyi hizmet aldıklarında ve kendilerine iyi davranıldığında ziyaret etmeleri olağan bir eğilimdir. Bu nedenle, her müşteriyi tekrar eden müşteri yapmak için yukarıda belirtilen stratejileri izleyin. 

Müşteriyi elde tutma oranlarını artırmak için başka ipuçlarını takip ediyor musunuz? Hangi randevu takip programını kullanıyorsunuz? İşletmeniz için faydalı mı? Fikrinizi paylaşın!

Sizi ixirlife – güzellik salonu yazılımımızla tanışmaya davet ediyoruz! İşletmenizin verimliliğini artırmak, müşterilerinizle daha iyi iletişim kurmak ve günlük işlerinizi kolaylaştırmak için tasarlanmış kapsamlı bir çözümdür.

Güzellik merkezi randevu programı, müşterilerinizin hızlı ve kolay bir şekilde randevu almasını sağlar. Randevu takibi, zaman yönetimi ve personel planlaması gibi zorlukları ortadan kaldırırken, günlük iş akışınızı optimize eder. Böylece siz ve çalışanlarınız daha fazla zaman ve enerji harcamak yerine müşterilerinize odaklanabilirsiniz.

Güzellik salonu yazılımımız ayrıca stok yönetimi, finansal takip, müşteri ilişkileri yönetimi gibi özelliklerle donatılmıştır. İşletmenizin büyümesine yardımcı olmak için veri analitiği ve raporlama araçları da sunmaktayız.

Güler yüzlü ekibimiz, sizin ihtiyaçlarınızı anlamak ve güzellik salonunuz için en iyi çözümü sunmak için burada. Sorularınızı yanıtlamak ve yazılımımızın size sağlayabileceği faydaları ayrıntılı bir şekilde anlatmak için sabırsızlanıyoruz!

Güzellik salonu yazılımı tam anlamıyla deneyimlemek veya daha fazla bilgi almak için hemen bizi 0262 644 78 44 numarasından arayın. İşletmenizin potansiyelini artırmanıza yardımcı olmak için buradayız! ixirlife Teknoloji