Salon Maliyetlerini Azaltmanın Yolları

Salon Maliyetlerini Azaltmanın Yolları

Salon Maliyetlerini Azaltmanın Yolları

Salon maliyetlerini azaltmanın yolları neledir? Bir iş kurmak ve işletmek için kaçınılmaz olarak personeliniz, ürünleriniz ve pazarlamanız dahil olmak üzere birçok alana yatırım yapmanız gerekecektir. Maliyetleri en aza indirmek her zaman iyi bir fikir olsa da, işletme bütçenizin etkin bir şekilde kullanılması daha da önemlidir.

STRATEJİK OLUN

Aldığınız her kararın arkasında geçerli bir sebep olmalı. Faydalar sonuçlardan daha ağır basıyor mu (örneğin finansal maliyetler)? Alternatifler var mı?

Örneğin, TV ve dergi aboneliklerinizi düşünün. İlişkili abonelik fiyatlarına ek olarak, müşterilerin dikkatini ürün teşhirlerinizden ve salon menülerinizden uzaklaştırdıkları için ek satış fırsatlarını sınırlandırıyor ve potansiyel gelirinize mal oluyor olur. Müşteriler beklerken zamanın daha hızlı geçmesini sağlar, ancak buna değer mi? Bazı salonlar ve spalar için mantıklı olur, ancak diğerleri için bu abonelikleri iptal etmek hem tasarruf etmek hem de daha fazla para kazanmak için bir fırsat olur.

Randevu Programı

ÇALIŞANLARINIZI ELDE TUTUN

İş tanımları yazmaktan  adaylarla  görüşmeye  ve yeni işe alınanları eğitmeye kadar, işe alım genellikle pahalı ve zaman alıcı bir faaliyettir . İşe alım sürecinden geçerken,  salonunuza uyan ve en az birkaç yıl kalacağına inandığınız birini bulmak için zaman ayırın.

Çalışanları elde tutmayı teşvik etmek için ekibinizin becerilerine ve kariyerlerine yatırım yapın. İşe alım maliyetlerini düşürmenin ötesinde, daha iyi hizmetler sunmanıza, daha fazla ücretlendirmenize ve kârınızı artırmanıza da olanak sağlayacaktır.

İxirlife ile personellerinize ait prim hesabı, personel işlem raporu, personel yetkilendirme gibi tüm işlemlere ulaşırsınız ve size zamandan tasarruf ettirir.

VERİMLİLİĞİ EN ÜST DÜZEYE ÇIKARIN

Hizmet odaklı bir işletme olarak, salonların geliri, çalışanların ne kadarını başarabileceği ile doğrudan ilişkilidir. Çok çalışıyor olsalar da, zamanlarını en iyi şekilde kullanıyorlar mı?

Gelir açısından bakıldığında, kıdemli bir personel aynı anda birkaç müşteriye hizmet verdiğinde işiniz fayda sağlayacaktır. İlk müşteri işleme aşamasındayken ikinci bir müşteriyle çalışmaya başlar. Ek olarak, personellerin de serbest bırakmaya yardımcı olması için bir asistan getirebilirsiniz.

Resepsiyonda, müşterilere randevularını hatırlatmak için aramaları yanıtlamak ve mesaj bırakmak gereksiz yere çok zaman kaybeder. Bu gibi görevler kısa mesaj onaylarıyla otomatikleştirir . Salon yönetim yazılımını kullanmak , çalışanlarınızın daha az zamanda daha fazla görevi yerine getirmelerine ve müşterilere odaklanmalarını sürdürmelerine yardımcı olur.

TALEBİ ANLAYIN

Hiç kurtulamayacağınız envanter kutularına takıldınız mı? Fazla envantere sahip olarak, diğer masrafları karşılamak için kullanamayacağınız ürünlere bağlı paranız olacaktır. Ayrıca, kalan stoğu temizlemek için aldığınız herhangi bir toplu indirim, sunduğunuz indirim tarafından reddedilebilir. Öte yandan, toplu indirimlere hak kazanamayacağınız ve muhtemelen nakliye için ödeme yapmanız gerekebileceğinden, daha küçük miktarları daha sık sipariş etmek daha maliyetli olur.

Ürünlere olan talebi anlamak için zaman ayırın, böylece uygun bir miktara sahip olursunuz. Her zaman ihtiyacınız olan belirli temel ürünler varsa toplu olarak satın alın. Mevsimlik ürünler için, bir seferde bir ay yetecek kadar daha küçük miktarlarda satın alın. Bireysel satışları arttıkça veya azaldıkça, bir sonraki siparişinizi gerektiği gibi ayarlayabilirsiniz. ixirlife dahil birçok yazılım programı , perakende ürünlerini takip etmenize ve sipariş etmenize yardımcı olacaktır.

ATIKLARI AZALTIN

Personeller kullandıkları malzemelerin bir maliyeti olduğunu anlıyor mu? Tedarik maliyetlerini komisyonlarından düşmeniz gerekmese de, iş yönünü anlamaları çok önemlidir. Fazladan bir renk artışı çok fazla görünmez. Ancak her hizmette oluyorsa, her ay gereğinden fazla harcamanız gerektiği anlamına gelir.

Ve bu sadece sarf malzemeleri ve ürünler için değil. Yardımcı programlarınızı düşünün. Verdiğiniz hizmetler için elektrik ve su gerekliyken , daha az kullanmanın yolları var mı ? Örneğin, salonunuzun içini sergilemek için mesai saatlerinden sonra ışıkları açık mı bırakıyorsunuz? Elektrik faturanızdan tasarruf etmek için hepsini veya en azından çoğunu kapatın.

ALANINIZI KULLANIN

Perakende işletmeleri, metrekare başına yaptıkları satışlara önem vermektedir. Satışları en üst düzeye çıkarmak için ürünlerin nasıl ve nereye yerleştirildiği üzerinde çokça düşünülür. Benzer şekilde, alanınızı verimli kullanıyor musunuz? Kesinlikle her şeyi bir araya getirmek istemiyor olsanız da, daha fazla gelir elde etmenize yardımcı olmak için fazladan bir salon sandalyesi veya başka bir perakende vitrin eklemek için düzeni değiştirebilirsiniz.

Salonunuzun içini yenilemek mi istiyorsunuz? Tüm salonu yeniden boyamak veya mobilyaları değiştirmek yerine, vurgulu bir duvar boyayarak veya daha fazla doğal ışık ekleyerek yeni bir görünüm yaratabilirsiniz. Daha sonra, gerçekten gerekli olana kadar yeni ekipman veya kapsamlı tadilatları erteleyin. 

REKLAM HARCAMALARINIZI İZLEYİN

Salonunuza nasıl daha fazla müşteri çekersiniz? Hangi ortamların sizin için çalıştığını ve hangilerinin çalışmadığını takip ediyor musunuz? Müşteri kazanımına da çok fazla odaklanmayın; müşteriyi elde tutmaya öncelik verin! Bir müşteriyi elde tutmak, salonunuza çekmekten daha ucuzdur.

Salonlar ve kaplıcalar için en uygun maliyetli pazarlama fikirlerinden bazıları şunlardır:

  • Eposta pazarlama
  • Sadakat Ödül Programları
  • Müşteri Yönlendirme Programları
  • Müşteri İncelemeleri

Sizi ixirlife – güzellik salonu yazılımımızla tanışmaya davet ediyoruz! İşletmenizin verimliliğini artırmak, müşterilerinizle daha iyi iletişim kurmak ve günlük işlerinizi kolaylaştırmak için tasarlanmış kapsamlı bir çözümdür.

Güzellik merkezi randevu programı, müşterilerinizin hızlı ve kolay bir şekilde randevu almasını sağlar. Randevu takibi, zaman yönetimi ve personel planlaması gibi zorlukları ortadan kaldırırken, günlük iş akışınızı optimize eder. Böylece siz ve çalışanlarınız daha fazla zaman ve enerji harcamak yerine müşterilerinize odaklanabilirsiniz.

Güzellik salonu yazılımımız ayrıca stok yönetimi, finansal takip, müşteri ilişkileri yönetimi gibi özelliklerle donatılmıştır. İşletmenizin büyümesine yardımcı olmak için veri analitiği ve raporlama araçları da sunmaktayız.

Güler yüzlü ekibimiz, sizin ihtiyaçlarınızı anlamak ve güzellik salonunuz için en iyi çözümü sunmak için burada. Sorularınızı yanıtlamak ve yazılımımızın size sağlayabileceği faydaları ayrıntılı bir şekilde anlatmak için sabırsızlanıyoruz!

Güzellik salonu yazılımı tam anlamıyla deneyimlemek veya daha fazla bilgi almak için hemen bizi 0262 644 78 44 numarasından arayın. İşletmenizin potansiyelini artırmanıza yardımcı olmak için buradayız! ixirlife Teknoloji