Sivilce Ve Akne Leke Bakımları

Sivilce Ve Akne Leke Bakımları

Sivilce Ve Akne Leke Bakımları

Sivilce ve akne leke bakımları ile ilgili ilk önce akne nedir onu inceleyelim. Akne, yağ üreten bezlerin iltihaplanması sonucu oluşan bir deri hastalığıdır. Farklı türleri bulunmakta olup uygun zamanda onarımının gerçekleştirilmemesi, sorunun büyümesine neden olmaktadır. Bu nedenle aktif akne bakımı konusunda insanların bilgilenmesi ve onarım yöntemlerinin ne olduğunu öğrenmesi gerekmektedir.

Sivilce, akne ve leke oluşumları, ciddiye alınmazsa oldukça riskli bir boyuta ulaşabilecek cilt problemleridir.

Özellikle ergenlik dönemi gibi belirli hormonal değişikliklerin yaşandığı süreçlerde oluşan sivilceler, zaman içinde geçseler bile yanlış alışkanlık ve cilt bakım rutinleri sebebiyle ciltte lekeler bırakır.

Güneşin zararlı ışınları, yetersiz cilt bakımı ve cilt tipine uygun olmayan makyaj malzemelerinin kullanımı gibi birçok faktör ciltte çeşitli iz ve lekeler kalmasına neden olabilir.

Randevu Takip Yazılımı

Akneler Ve Sivilceler Nasıl Oluşur?

Cilt lekelerine çözüm bulabilmek için, öncelikle sivilce ve leke sorunlarının neden yaşandığına dair fikir sahibi olmakta fayda vardır.  Sivilce ve akne oluşumunun temel sebebi, cildin doğal yağ ve sebum üretiminin normalden fazla olması sonucu epidermis tabakasında biriken kalıntıların gözenekleri tıkamasıdır.

Cildin kendini yenilediği süreçte ortaya çıkan ölü hücrelerle birleşen bu kalıntılar, gözenekleri tıkadığında belirgin bir görünüm kazanarak siyah nokta, akne ya da sivilceye dönüşür.

Ancak cildi doğru bakım ürünleri yardımıyla düzenli olarak temizlememek, arındırmamak ve güçlendirmemek de cilt sorunlarının oluşum ihtimalini artıran temel sebepler arasındadır.

“Sivilce izleri nasıl geçer?” sorusunun cevabı, kişiden kişiye farklılık gösterir. Sivilce izleri ve lekeleri, cilt sorunlarının bıraktığı hasarın dermis tabakasına ulaşması nedeniyle meydana gelir. Cildin en üst katmanı epidermis, epidermisin bir altında bulunan katman ise dermis olarak adlandırılır. Akne, siyah nokta ve sivilce oluşumu esnasında gözeneklerde biriken kalıntı ve iltihap kıl kökü duvarlarında yırtılma ve hasara neden olduğunda, ciltte lekeler kalır. Sivilce ve akneleri sıkmaya çalışmak, cildi yeterli düzeyde temizlememek, dengesiz beslenme, stres ve uykusuzluk gibi birçok faktör de söz konusu leke oluşumuna neden olur.

Sivilceler İle İlgili Bilinmesi Gereken Bilgiler

  • Akne kirden kaynaklanır. Aknenin kirle ilgisi yoktur. Bu şekilde düşünmek, fazla deriyi temizlemek onu tahriş etmekten öteye gitmez. Günde 2 defa uygun bir temizlik maddesi ile temizlenmesi yeterlidir.
  • Noktalarıma dokunursam eğlenirim. Akne, bulaşıcı ve bakteriyel bir hastalık değildir. Oluşum mekanizmasında rol oynayan bakteriler zaten doğal olarak cildimizde mevcuttur.
  • Akne, karaciğer hastalığından kaynaklanır. Aknenin karaciğer hastalığı ile ilgisi yoktur. Doktorunuz diğer rahatsızlıklarınızı dinlerken sizi muayene ettikten sonra hormon testleri yaptırmanızı ister. Her akne hastasının test edilmesini istemeye gerek yoktur.
  • Yağ yediğinizde sivilce oluşur. Akne oluşumunda gıda ile ilişkisi kanıtlanmamıştır. Kişi sivilceyi ağırlaştırdığını fark ederse, ondan uzaklaşması gerekir. Sağlıklı yemek, genel vücut sağlığı için zaten önerdiğimiz bir şeydir.
  • Akne sadece kozmetik bir sorundur, yalnız bırakılırsa zamanla kaybolur. Bu sadece kozmetik bir sorun değildir, çünkü iz bırakma kabiliyeti aknenin kendisini tedavi etmekten daha uzun ve daha zor bir süreçtir. Ayrıca bir kişinin psikolojisini olumsuz etkiler ve özgüvenini zayıflatır. Halihazırda mevcut olan etkili tedavileri kullanarak bu sürecin daha kısa sürede ve sorunsuz bir şekilde üstesinden gelmek daha iyidir.
  • Egzamalı bir kişi makyaj yapamaz. Gece uyanık olduğunuz sürece doğru ürünlerle makyaj yapabilirsiniz. Sadece kalın ve katmanlı makyajdan kaçınılmalıdır. Kalın bir fondöten yerine ince pudra şeklindeki ürünleri tercih edebilirsiniz. Siyah noktalara neden olmayan pudra ve allık kullanabilirsiniz.

Tedavi Yöntemleri Nelerdir ?

  • Klasik Bakım
  • Medikal Bakım
  • Cihazlı Bakım

Ciltte farklı cilt sorunları nedeniyle kalan lekeler, cildin doğal bariyerinin zarar gördüğü anlamına gelir. Sivilce ve akne leke bakımları için cildin yapısının ve tonunun düzeltilmesi, güçlendirilmesi gerekir.

Cilt lekeleri için krem çeşitleri, cilde etkili bir nem ve mineral takviyesi uygulayarak cilt tonunu düzenlemeyi amaçlar.

Cildin kendini yenileme süreci doğru bakım ürünleriyle desteklendiği takdirde, söz konusu lekelerin giderilmesi ya da daha görünmez kılınması da mümkündür.

Cilt tipi ve ihtiyaçları için en etkili leke kremi seçilmelisiniz, bu esnada cilt temizliğine ve bakımına maksimum özen gerekir.

İxirlife ile cilt bakımı ürünlerinizin stok takibini yapabilir. Kritik stok takibi ile ürünlerinizin stok durumlarını inceleyerek tedarik sürecini hızlandırabilirsiniz.

Ürün ve hizmetlerinizin girişini programa yapıp danışanlarınızın hizmet alma ve yenileme  sürelerini kontrol edebilirsiniz.  Aynı zaman da ürün ve hizmet satışlarınızın da detaylı raporlarını ixirlife ile kolayca alabilirsiniz.

Not

Sizi Ixirlife güzellik salonu yazılımımızla tanışmaya davet ediyoruz! İşletmenizin verimliliğini artırmak, müşterilerinizle daha iyi iletişim kurmak ve günlük işlerinizi kolaylaştırmak için tasarlanmış kapsamlı bir çözümdür.

Güzellik merkezi randevu programı, müşterilerinizin hızlı ve kolay bir şekilde randevu almasını sağlar. Randevu takibi, zaman yönetimi ve personel planlaması gibi zorlukları ortadan kaldırırken, günlük iş akışınızı optimize eder. Böylece siz ve çalışanlarınız daha fazla zaman ve enerji harcamak yerine müşterilerinize odaklanabilirsiniz.

Güzellik salonu yazılımımız ayrıca stok yönetimi, finansal takip, müşteri ilişkileri yönetimi gibi özelliklerle donatılmıştır. İşletmenizin büyümesine yardımcı olmak için veri analitiği ve raporlama araçları da sunmaktayız.

Güler yüzlü ekibimiz, sizin ihtiyaçlarınızı anlamak ve güzellik salonunuz için en iyi çözümü sunmak için burada. Sorularınızı yanıtlamak ve yazılımımızın size sağlayabileceği faydaları ayrıntılı bir şekilde anlatmak için sabırsızlanıyoruz!

Güzellik salonu yazılımı tam anlamıyla deneyimlemek veya daha fazla bilgi almak için hemen bizi 0262 644 78 44 numarasından arayın. İşletmenizin potansiyelini artırmanıza yardımcı olmak için buradayız! Ixirlife Teknoloji