Fiyat Yükseltmek İçin En Doğru Zaman

Fiyat Yükseltmek İçin En Doğru Zaman

Fiyat Yükseltmek İçin En Doğru Zaman

Fiyat yükseltmek için en doğru zaman, ne zaman sorusuna cevap verelim. Randevu takip programı ile müşterilerinizi kaybetmeyi tehlikeye atmadan, sunduğunuz hizmetlerin değeriyle eşleşecek şekilde fiyatlarınızı nasıl yükseltirsiniz?

Fiyatlarınızı yükseltmeniz gerektiğine dair birkaç işaret:

Eğitime ve kaliteli ürünlere yatırım yapıyor, maddi bir getiri görmüyorsunuz

-Rakipleriniz benzer kaliteli hizmetler için sizden çok daha fazla ücret alıyorsa

-Çift randevu yaptırdığınız için yeni müşterileri geri çeviriyorsanız

Ve fiyat artışının işletmeniz için mantıklı olduğuna karar verdiyseniz, randevu takip programı ile şimdi işletmeniz ve müşterileriniz için bu yeni değişikliği en iyi şekilde nasıl uygulayabileceğinizi gözden geçirelim:

Güzellik Merkezi Yazılımı

  • Değerinizi Hesaplayın

Doğru maliyet değişikliklerini hesaplamaya yardımcı olmak için sizin ve ekiplerinizin zamanını, tam olarak ne kadar değerli olduğunu hesaplamayı öğrenin.

İxirlife içerisinde müşterilerinize vermiş olduğunuz hizmetlerin zaman hesaplamasını yapabilirsiniz.

  • Maliyetlerinizi Müşterilerinize Açıklayın

Müşteriler size fiyatları yüksekliğine dair konuşmak isteyecektir. Açıkladığınızdan emin olun. Müşterilerinizle açık bir şekilde iletişim kurmak, herhangi bir fiyat artışında meydana gelen müşteri kaybını en aza indirmek için güvene dayalı güçlü ilişkiler sürdürmenin anahtarıdır.

  • Randevu Takip Programı İle Fiyat Artışı İçin Müşterilerinizi Bilgilendirin

Uygun şekilde hazırlanabilmeleri için müşterilerinize fiyat değişikliğini en az 1-2 ay önceden bildirdiğinizden emin olun. Güzellik Merkezinizdeki işaretler aracılığıyla sosyal medyada değişiklikleri sosyalleştirin ve müşterilerinize yaklaşan değişiklikler hakkında bilgi veren küçük bir notlar eklemeyi düşünün. Müşterilerinize bilgilendirme mesajları gönderin.

  • Ekibinize Koçluk Yapın

Ekibinizin kendileri güvenle ve akıllıca konuşmaları için bilgilendirme yapın. Salon veya güzellik merkezlerinde uygulanan fiyat değişiklikleri konusunda bilgilerinin olduğundan emin olun.  Müşteri soruları veya olası çatışmalar için kilit noktalarda onlara rehberlik edin.

  • Müşterilerinize Değer Sağlayın

Fiyatlarınızın ve hizmetlerinizin yeni fiyatlandırmaya değdiğinden emin olun. Bu değişim döneminde devam eden bağlılıkları için müşterilerinize teşekkür etmek amacıyla paketlerine ek hediyeler eklemeyi düşünebilirsiniz.

Fiyat Yükseltmek İçin En Doğru Zaman sorusuna umarım bu yazımızda cevap bulabilmişsinizdir 🙂

Salonunuz veya Güzellik Merkeziniz için bu fiyatlandırma ipuçlarını beğendiniz mi? Daha fazlası için ixirlife takip edebilirsiniz.

Not

Sizi Ixirlife güzellik salonu yazılımımızla tanışmaya davet ediyoruz! İşletmenizin verimliliğini artırmak, müşterilerinizle daha iyi iletişim kurmak ve günlük işlerinizi kolaylaştırmak için tasarlanmış kapsamlı bir çözümdür.

Güzellik merkezi randevu programı, müşterilerinizin hızlı ve kolay bir şekilde randevu almasını sağlar. Randevu takibi, zaman yönetimi ve personel planlaması gibi zorlukları ortadan kaldırırken, günlük iş akışınızı optimize eder. Böylece siz ve çalışanlarınız daha fazla zaman ve enerji harcamak yerine müşterilerinize odaklanabilirsiniz.

Güzellik salonu yazılımımız ayrıca stok yönetimi, finansal takip, müşteri ilişkileri yönetimi gibi özelliklerle donatılmıştır. İşletmenizin büyümesine yardımcı olmak için veri analitiği ve raporlama araçları da sunmaktayız.

Güler yüzlü ekibimiz, sizin ihtiyaçlarınızı anlamak ve güzellik salonunuz için en iyi çözümü sunmak için burada. Sorularınızı yanıtlamak ve yazılımımızın size sağlayabileceği faydaları ayrıntılı bir şekilde anlatmak için sabırsızlanıyoruz!

Güzellik salonu yazılımı tam anlamıyla deneyimlemek veya daha fazla bilgi almak için hemen bizi 0262 644 78 44 numarasından arayın. İşletmenizin potansiyelini artırmanıza yardımcı olmak için buradayız! Ixirlife Teknoloji