Hasta Takip Programları

Hasta Takip Programları

Hasta Takip Programları

Giriş

Hasta takip sistemi ve en iyi salon pazarlama fikirlerine bakalım. Pek çok güzellik salonu, Covid-19 ile ilgili katı kısıtlamalardan sonra hala yeniden açılamıyor. Salgın neredeyse herkesi etkiledi. Ancak, şimdi işler daha iyi olmaya başlıyor. Dünya adım adım modern hayatın katı kurallarına alıştı. Şimdi, bir işletmenin pandemiye dayanıklı olması gerekiyor.

Güzellik salonu işi, bir felaket sırasında iyi çalışabilecekler arasında değil gibi görünür. Aslında evet ya da hayır. Herhangi bir güzellik salonu bir pandemi sırasında bile başarılı olur. Yalnızca esnek iş ve pazarlama planları olduğunda.

Detaylı planlama her zaman yapılması gereken bir şeydir. Elbette, son birkaç yıl bize planlarımızı olabildiğince hızlı değiştirmeyi öğretti. Ancak bu, programlamanın unutulması gereken bir şey olduğu anlamına gelmez. Sadece değiştirilir olmalıdır.

Hasta takip programları bu konuda devreye girerek işlemlerinizi ve hastalarınızı planlamanıza randevuları çakışmasını engellemeye yardımcı olur.

Uyum sağlama planınızı değiştiremiyorsanız, yanlış yoldasınız demektir.

Güzellik Salonu Yazılımı

Bugün, 2022 için bir pazarlama planı yazmayı, iş planlamayı ve hedefler belirlemeyi ele alacağız. Hazır olduğunuzu umuyoruz. Hadi başlayalım! Bir güzellik salonu pazarlama planı nasıl oluşturulur?Hasta takip programı bu konuda sizlere nasıl yardımcı olur?

Pazarı, en yakın rakiplerinizi ve hedef kitlenizi araştırın. Modern trendleri bildiğinizden emin olun. Sonra oturun ve sahip olduğunuz bilgileri yazın. İstediğiniz amaçlar, olası riskler ve bunları en aza indirmenin yolları hakkında düşünmeniz gereken basit bir makale ile başlayabilirsiniz. Daha sonra plan detaylandırılmalıdır. Yatırım yapmanız gereken bütçeyi ve elde edeceğiniz nihai geliri kontrol etmeyi asla unutmayın. Gerçek dışı hedefler koymayın. İyimser ama gerçekçi kalın.

Pazarlama planı olmadan bir güzellik salonuna başlayabilir miyim?

Bu pek mümkün değil. Bir iş planının hala bir pazarlama planıyla tamamlanması gerekiyor. Yeni bir iş sunmak ekstra önemlidir. İyi bir planlama yapmadan bir güzellik stüdyosunu riske atmayı ve açmayı önermiyoruz. Kolayca zaman ve para harcayabilirsiniz. İş ve pazarlama planı aynı mıdır?

Hayır, ikisi farklı kağıtlar. Ancak, çalışmaya başlamak için her ikisine de ihtiyacınız var. Bir güzellik salonu işletme organizasyonundan bir iş planı sorumludur. Yasal gereklilikleri, lisansları ve izinleri vb. kapsar. Aynı zamanda, bir güzellik stüdyosu için pazarlama planı, güzellik salonu tanıtımıyla ilgili bir makaledir. Pazarlama amaçlarını, başarı yollarını ve olası pr risklerini içerir.

Markalaşma ölçeklendirmeye nasıl yardımcı olur?

Güzellik salonu markası bu günlerde moda olan bir konu. Sadece birkaç yıl önce girişimciler benzersiz bir markalaşmayı düşünmüyorlardı bile. Genellikle hoş bir atmosfer yaratmayı ve salona uygun bir pazarlama stratejisi oluşturmayı bıraktılar. İşler değişti ve artık salon markalaşması almanız gereken bir şey.

Pek çok güzellik salonu orijinal bir stüdyo yaratmak için çok çalışıyor. Ardından Instagram’da performanslarıyla ilgili estetik fotoğraflar yayınlamak ve TikTok için videolar çekmek için zaman harcıyorlar . Dünya, öne çıkmanın en iyi yolunun kendin kalmak olduğunu anladı. Pek çok iş insanı, kendilerine popülerlik kazandıracak olağanüstü bir fikir üzerinde haftalarca düşünür. Her şey olabilir! Belki minimalist bir tasarımı seviyorsunuz? Belki de ekibiniz bazı ortak değerleri paylaşıyor? Örneğin, çevre dostu olmak oldukça karlı.

İlk önce, beğendiğiniz fikri düşünün. Ardından, ekibiniz bir konsept ortaya çıkardıktan sonra onu geliştirin. Planınız ne kadar ayrıntılı olursa, o kadar iyi olur. Daha sonra konsept değişse bile, büyümek için bir yolunuz olacak.

Orijinal markalaşma müşterileri çeker ve onları elde tutmaya yardımcı olur . Birçok müşteri pandemi kısıtlamalarından çok sıkıldı. Covid-19’u unutup kendilerini güzellik ve moda dünyasına kaptırdılar . Bu nedenle ziyaretçilere kaçacak bir yer sunmak ideal olarak işe yarar. Elbette, yine de pandeminin bazı kurallarını hatırlamamız gerekiyor. Ancak sıra dışı bir tasarım oluşturmak ve konuklara en iyi hizmeti sunmak işletmenizi %100 ölçeklendirecektir.

Hasta takip programları ile birlikte müşteri bilgilerini tutar ve müşterileriniz hakkında daha fazla bilgiye sahip olursunuz.

Hasta Takip Programı ile Salon Pazarlama

Güzellik salonunuzun mükemmel resmini nasıl hayal ediyorsunuz? Önce büyük resimle başlayın, ardından ayrıntıları görmek için yakınlaştırın. Çok pencereli, parlak renkli ve yumuşak ışıklı geniş bir güzellik stüdyosu mu? Belki minimalist mobilyalar ve özlü dekora sahip bir çatı katı kuaförü hayal ediyorsunuz? Çok fazla fikir var ve hepsi işe yarar.

Yani elimizde bir resim var. Şimdi, daha yakından bakın. Salonun içinde kim var? Sadece genç kızlar mı var? Instagram divaları veya daha yaşlı yetişkinler için hizmetler sunmak ister misiniz? Peki ya bir erkek kuaförü , örneğin bir berber dükkanı ? İçeride kimlerin olduğunu gördükten sonra ne yaptıklarına bakın. Gelecekteki bir güzellik merkezi verilecek hizmetleri belirleyecektir. O zaman dikkate alınması gereken birçok adım var. Her önemsiz şey mükemmelliğe giden yolda gereklidir.

Ardından salon konseptini iyice düşündükten sonra bunu bir yere yazın. Hatta resmi çizin. İlham ve motivasyonu artırmaya yardımcı olacaktır.

Artık bir hazırlık aşamasına geçtik. En iyi sonuçlar için gerekli değil, zorunludur. Net bir resim elde ettikten ve ne istediğinizi öğrendikten sonra, daha ileri gidin ve bir plan yazın.

Hasta takip programları içinde araştırmalara başlayın.

Hasta Takip Programları ve Küçük Adımlar

Güzellik salonu pazarlama yaratıcılığı oldukça zorlu bir iştir. Bir hazırlık aşaması , bir eylem ve bir B planı var .

Nasıl başlayacağınızı ve sonra ne yapacağımızı görelim. Yani görüntü net artık hayalinizi adım adım planlamanız gerekiyor. Dileğiniz bir başlangıç ​​olduğunda bu sihirli bir adımdır.

Bir hazırlık aşaması:
 1. Mevcut durumunuzu değerlendirin . Yeni başlayanların yatırım yapabilecekleri miktarı görmeleri ve mesleki becerilerini net bir şekilde anlamaları gerekir. Halihazırda bir güzellik salonu açmış olanlar için analiz, neyin iyileştirilmesi gerektiğini görmelerine yardımcı olur.
 2. Birlikte çalışmak istediğiniz kitleyi yazın .
 3. Bir güzellik merkezinde sağlanacak hizmetlerden bahsedin .
 4. Yakındaki salonlara bir göz atın . Nasıl farklılaşacaksınız?
 5. Hasta takip programları için fiyat ve kalite araştırması yapın.
Bir eylem aşaması:
 1. Hedefler ve son tarihler belirleyin . Son teslim tarihi olmaması, planlar değil, hayaller yazdığınız anlamına gelir. Hedefler, hayal ettiğiniz en küçük şeyleri bile içerebilir – ne kadar ayrıntılı olursa o kadar iyi.
 2. Bir strateji oluşturun . Yazmak çok kolay, yapmak çok zor. Bakalım neler içeriyor: marka bilinci oluşturma, hizmetler, fiyatlandırma ve halkla ilişkiler.
 3. Pazarlama takvimi oluşturmayı düşünün. Yeni Yıl, Sevgililer Günü, Anneler Günü vb. gibi birçok tatil vardır . Müşterinin ilgisini çekecek bazı pazarlama fikirleri geliştirmek için hepsini not edin.
 4. Az önce bahsettiğimiz pazarlama takvimine bazı özel teklif fikirleri ekleyin. Müşterileri çekmenin ve onları elde tutmanın birçok yolu vardır. Hoş indirimler, anne ve kız, baba ve oğul vb. için teklifler sunabilirsiniz. Kârlı fikirler, dahil edilen hizmetlerde %10 indirimli üyelikler ve hizmetlerinizi meslektaşlarınıza, arkadaşlarınıza ve akrabalarınıza sunmak için hediye kartlarıdır.
 5. Belirtilen tüm işlemlerini mesaj ya da müşteri kartlarını hasta takip programları olan ixirlife ile kolayca yapabilirsiniz.
B planı
 1. Olası iş risklerinin neler olduğuna ve bunların nasıl önleneceğine karar verin.
 2. Bir şeyler ters giderse ne yapacağınızı düşünün. Ek pazarlama araçları hazırlayın.
 3. İş performansınızı kontrol etmek için son tarihleri ​​belirleyin. Ve geliri artırmak için gerekli olabilecek değişiklikler.
 4. Yetersiz müşteri akışı durumunda önermek için bazı B planı teklifleri oluşturun.

Bu bir güzellik salonunun başarısının %30’u. Diğer faktörler, iş planlaması ve ekibinizin profesyonel becerileridir . Pazarlama ile uğraşırken, gelirinizi artırmak için başka neler kullanabileceğinizi görelim.

Güzellik Salonu İsimleri

Dijital ve Geleneksel Pazarlama

Bununla birlikte, internet pazarlaması güçlü bir araçtır, geleneksel olan hala unutulamaz. Dijital pazarlama, çevrimiçi sunum  sorumludur . Aynı zamanda, geleneksel pazarlama, açık hava reklamları, basılı reklamlar, doğrudan postalar, telefonla pazarlama, yayıncılık vb. ile ilgilenir. Bu nedenle, öncelikle yerel izleyiciyi kapsar.

Birçok iş insanı, dijital pazarlamanın daha etkili olduğunu düşündükleri için geleneksel pazarlamayı görmezden geliyor. Gerçekten de daha fazla müşteriyi kapsıyor, ancak yerel reklamlar olmadan zar zor etkili oluyor. Örneğin, birçok müşteri bir salon hakkında bazı katalog veya dergilerde çevrimdışı okumayı tercih eder. Bu insanlar sizin de izleyiciniz, onları unutmayın.

Geleneksel ve dijital reklamları karıştırmanızı öneririz. Örneğin:
 • Hedefli reklamlar + TV reklamcılığı.
 • İçeriğe dayalı + Basılı reklamlar.
 • Kısa Mesajlar
 • E-posta pazarlaması + doğrudan postalar.
 • Yerel reklamlar + yayın vb.
İlk 16 pazarlamada yapılması ve yapılmaması gerekenler
Pazarlamada Yapılması Gerekenler:
 • Kitlenizi tanıyın . Kimin alacağına dair bir fikriniz yoksa bir şeyi satmak zordur.
 • Salonunuzun markasını anlayın . İstenen etkiyi yaratmak için bir çizgiyi takip edin.
 • Rakiplerin neyle meşgul olduğunu kontrol edin . Rekabette bir adım önde olmak için sahada neler olup bittiğini görün.
 • İlgi çekici içerik yazın . Kitleniz, sağladığınız reklam metinlerini okurken salonunuzun havasını hissetmelidir.
 • Hangi kanalların daha iyi kâr getirdiğini görün . Google Ads’i ihmal etmeyin.
 • Performansı test edin ve izleyin . Bir pazarlama stratejisi oluşturmak, daha sonraki testler kadar önemlidir.
 • Kullanıcı dostu olun . Anlaşılır bir web sitesi, çevrimiçi sunumlar için en iyi seçenektir. İniş görevi görürken rokete benzetmeyin.
 • iletişim kurun . Web sitenizin ziyaretçileriyle etkileşim kurun. En kolay yol, sitenin arayüzüne bir sohbet eklemektir.
 • Hasta takip programları incelemek ve ixirlife ile iletşime geçmek üstelik ücretisiz deneyim şansınız var 🙂
Pazarlama Yapılmaması Gerekenler:
 • Kaliteden çok nicelik . İyi gelişmiş bir blogunuz ve sosyal medyada aktif hesaplarınız varsa iyi olur. Ancak takipçilerinizi asla düşük kaliteli makaleler ve gönderilerle bombalamayın. Ölçeklendirmeye yardımcı olmaz. Kullanıcıları rahatsız edeceksiniz.
 • Spam . Acele etmeyin ve çok fazla e-posta göndermeyin veya çok sık gönderi atmayın.
 • Güncellemesi olmayan bir web sitesi . Bazıları unutur, gerek yok. Güncelleme önemli. Bilgi paylaşmayacaksanız neden bir web siteniz var?
 • Akıllı telefonlardan okunamayan bir site . Mobil optimizasyon sizin her şeyiniz. Misafirlerinizin %70’i randevularını akıllı telefonlar üzerinden yapacak. Bu işlemi uygun hale getirin.
 • Hızlı sonuçlar . Sadece hızlı bir kâr için spam yapmayın. Nasılsa işe yaramayacak. Ayrıca, engellenenler listesine dahil olabilirsiniz.
 • Profesyonel yardımı dikkate almamak . Bazen kendi başınıza pazarlama yapamazsınız. En iyi sonuçları almak için yetenekli pazarlamacılarla iletişime geçin.
 • Hediyeler . İstatistiklerinizi bozabilirler. Bu nedenle, insanlar hesabınızı takip etmeyi bırakabilir.
 • Şüpheli işbirlikleri Çevrimiçi bir ortak çalışma olsa bile yalnızca güvendiğiniz kişilerle çalışın.

Pazarlama, ne yapacağınızı bildiğinizde eğlenceli ve oyunlardır. Alanı incelemek için biraz zaman ayırın. Daha iyi bilenlerden tavsiye isteyin ve yaratıcılıktan korkmayın.

İlk pazarlama planınızı oluştururken size bol şans diliyoruz! ixirlife hasta takip programları her zaman sizin için burada olduğunu unutmayın.

Size iyi şanslar diliyoruz ve başarıya giden yolunuzu hızlandırmak için size güzellik merkezi müşteri takip programı ücretsiz deneme sürümünü sunuyoruz.

Güzellik merkezi randevu programı, müşterilerinizin hızlı ve kolay bir şekilde randevu almasını sağlar. Randevu takibi, zaman yönetimi ve personel planlaması gibi zorlukları ortadan kaldırırken, günlük iş akışınızı optimize eder. Böylece siz ve çalışanlarınız daha fazla zaman ve enerji harcamak yerine müşterilerinize odaklanabilirsiniz.

Güzellik salonu yazılımımız ayrıca stok yönetimi, finansal takip, müşteri ilişkileri yönetimi gibi özelliklerle donatılmıştır. İşletmenizin büyümesine yardımcı olmak için veri analitiği ve raporlama araçları da sunmaktayız.

Güler yüzlü ekibimiz, sizin ihtiyaçlarınızı anlamak ve güzellik salonunuz için en iyi çözümü sunmak için burada. Sorularınızı yanıtlamak ve yazılımımızın size sağlayabileceği faydaları ayrıntılı bir şekilde anlatmak için sabırsızlanıyoruz!

Güzellik salonu yazılımı tam anlamıyla deneyimlemek veya daha fazla bilgi almak için hemen bizi 0262 644 78 44 numarasından arayın. İşletmenizin potansiyelini artırmanıza yardımcı olmak için buradayız! ixirlife Teknoloji