İxirlife küçük İşletmelere Nasıl Yardımcı Olur?

İxirlife küçük İşletmelere Nasıl Yardımcı Olur?

Güzellik ve sağlık kliniklerinin sahipleri arasında randevu programının küçük işletmeler için olmadığına dair bir görüş var. Bunu yapmak için büyümeniz gerekir gibi ağda birkaç kuruluş açın veya en azından büyük bir merkez olun diye söylenir. Binlerce girişimci, aynı nedenlerle tartışarak küçük işletmeleri otomatikleştirmiyor:

Nedenler;

 • “Yeni açtık, müşteri gelince randevu sistemine geçmeyi düşünüyoruz”
 • “Küçük bir merkezimiz var, randevu sistemine ihtiyacımız yok”
 • “Birkaç müşterimiz var, randevu sistemi olmadan da yönetiyoruz”
 • “Randevu programı pahalı, zaman alıcı ve karmaşıktır”
 • “Güzellik merkezi yöneticileri randevu programına geçilmesine karşı”
 • “Yeni sistem çalışanlar için elverişsiz olacak”
 • “Randevu programına uygulamak için boş zaman yok”
 • “Excel elektronik tablolarında her şeyi otomatik hale getirdik, özel bir programa ihtiyacımız yok.

Randevu Takip Programı

Bu argümanların gerçekten güzellik ve sağlık kliniklerde çalışmayı otomatikleştirmeme nedeni olup olmadığını öğrenmek. Gerçek örnekleri bulmaya ve kullanmaya karar verdik?  Biraz devam edelim açıklanan itirazlar, aksine, randevu programı mümkün olan en kısa sürede uygulamanız gerektiği anlamına gelir. Makalede şunları analiz edeceğiz: randevu sistemi nedir, randevu sistemine kimin ihtiyacı var ve ayrıca randevu sistemi ve  temel iş performansı göstergelerini nasıl etkilediğini göreceğiz. Küçük işletme ve yüzlerce süreçten geçiliyor.

Güzellik merkezleri ve kliniklerin çoğu küçük işletmeler olmasına rağmen, yöneticilerin ve idarecilerin günlük olarak kontrol etmesi gereken süreçlerin sayısı etkileyicidir. Buna pazarlama yönetimi, müşteri iletişimi, ziyaret planlaması, personel ve görev yönetimi, finansal yönetim ve diğer birçok süreç dahildir. Bu kadar çok işlemin manuel kontrolü nedeniyle güzellik merkezi bir takım zorluklarla karşı karşıyadır:

Bunlar;

 • Her müşteri için ayrıntılı profiller içeren birleşik bir müşteri tabanının olmaması . Randevu alırken, müşterinin adını onuncu kez, daha önce güzellik merkezi olup olmadığını. Hangi personel tarafından hizmet verildiğini ve bir dizi açıklayıcı soruyu öğrenmelisiniz. Yönetici için tam bir arayış ve zaman çalmaktır.
 • Kağıt dergi karışıklığı: kaçınılmaz olarak finansal kayıplara yol açan müşterilerin devamsızlığı ve gecikmesi.
 • Ürünlerin muhasebesinde geç veya acil alımlara, ürün ve sarf malzeme sıkıntısına yol açan kaos,  ürün kaybını kolaylaştırır.
 • Artan müşteri kaybı ve müşterilerin neden geri dönmediğinin anlaşılmaması. Ayrıca, müşteri tabanının sık  çalınması çalışanlar tarafından ziyaretçileri başka bir güzellik merkezine çekmesi var.
 • Kural olarak, istemcileri kaydetmekten rapor hazırlamaya kadar düzinelerce farklı süreçten sorumlu olan yöneticilerin düşük üretkenliği . Ve otomatik olarak gerçekleştirilebilen görevler: müşterilere hatırlatmalar, müşterilere planlanmış davetler, raporların hazırlanması vb. tüm çalışma süresi olmasa da saatler sürer.
 • Çalışanların hataları ve dikkatsizliği– verilen görevler unutulur ve yerine getirilmez ve yapılanlar yönetici tarafından tekrar kontrol edilir.
 • Kolaylaştırılmış süreçler ve net bir organizasyon yapısı eksikliği var.
 • İşletme yönetimi için güvenilir veri ve anlaşılır analitik eksikliği. Kural olarak, bir muhasebe sistemi olmadan, bir işletme mevcut durumu hızlı bir şekilde belirleyemez: kaç yeni müşteri var, hangi reklam kanallarından, kaç tanesi tekrar geri döndü. Kaç müşteri kayıp. Hangi nedenlerle, kaç giriş hafta için planlanıyor. Kaç tanesi iptal. Ne kadar envanter kaldı ve bir sonraki satın almanın ne zaman yapılacağı.
 • Sürekli istihdam nedeniyle işi büyütmek için zaman eksikliği . Elle yönetilen yüzlerce süreç vardır ve yalnızca bir yönetici vardır.

Bu örneklere yakından baktığımızda. Ekstra zamana ve organize süreçlere en çok ihtiyaç duyanların küçük işletmeler olduğunu görüyoruz. Bir kısır döngü ortaya çıkıyor: şirketler bir yandan. İş otomasyonu anını daha iyi zamanlara erteliyor, diğer yandan zamanları, hizmet kalitesi, müşteri kaybı ve gelirlerindeki azalma ile ödeme yapıyorlar. Bunu imkansız hale getiriyorlar. gelecek o “daha ​​iyi zamanlar” için.

İxirlife  işletmeye nasıl yardımcı olur?

Güzellik ve sağlık alanında randevu programının ne olduğuna ve iş süreci optimizasyonu ile nasıl bir ilişkisi olduğuna bir göz atalım.

İxirlife

Aslen müşteri odaklı bir yaklaşıma dayanan bir iş stratejisidir. Randevu programı strateji, kullanıcı deneyimini iyileştirmek. Hizmet kalitesini iyileştirmek ve her müşteriyle uzun vadeli ilişkiler kurmak. İçin bu verileri analiz etmek ve kullanmak için yaşam döngüsünün tüm aşamalarında. Müşteriler hakkında sistematik bilgi toplamayı içerir. Böyle bir stratejinin uygulanmasının sonucu, müşterileri çekmek. Elde tutmak için etkili bir sisteme sahip rekabetçi ve karlı bir güzellik merkezidir.

Bir randevu sistemi

İş süreçlerini otomatikleştirme ve bir şirketin merkez stratejisini uygulma için tasarlanmış bir yazılımdır. Yalnızca müşterilerle ilgili görevleri otomatikleştiren programlar vardır. Belirli bir iş türünün görev ve süreçlerini tamamen kapsayan geniş işlevselliğe sahip ixirlfie sistemleri vardır.

Üstelik ixirlife özellikle güzellik endüstrisi için tasarlanan bir işletme yönetimi ve otomasyon yazılımıdır. Çoğu evrensel randevu  sisteminin aksine. İxirlife orijinal olarak güzellik ve sağlık işletmelerinin (güzellik merkezleri, kozmetik klinikleri, tırnak stüdyoları, diyetisyenler ve diğer güzellik işletmeleri türleri). Özellikleri ve iş süreçleri dikkate alınarak geliştirilmiştir.

Bu, sistemin araçlarını ve modüllerini, ister işletme sahibi, ister yönetici, muhasebeci veya pazarlamacı olsun. Her kullanıcının günlük görevlerini daha hızlı şekilde yerine getirebilmesi için tasarlamayı mümkün kıldık. Müşteriler, pazarlama, satış ve servis ile iletişimde daha etkindir.

Sizi ixirlife – güzellik salonu yazılımımızla tanışmaya davet ediyoruz! İşletmenizin verimliliğini artırmak, müşterilerinizle daha iyi iletişim kurmak ve günlük işlerinizi kolaylaştırmak için tasarlanmış kapsamlı bir çözümdür.

Güzellik merkezi randevu programı, müşterilerinizin hızlı ve kolay bir şekilde randevu almasını sağlar. Randevu takibi, zaman yönetimi ve personel planlaması gibi zorlukları ortadan kaldırırken, günlük iş akışınızı optimize eder. Böylece siz ve çalışanlarınız daha fazla zaman ve enerji harcamak yerine müşterilerinize odaklanabilirsiniz.

Güzellik salonu yazılımımız ayrıca stok yönetimi, finansal takip, müşteri ilişkileri yönetimi gibi özelliklerle donatılmıştır. İşletmenizin büyümesine yardımcı olmak için veri analitiği ve raporlama araçları da sunmaktayız.

Güler yüzlü ekibimiz, sizin ihtiyaçlarınızı anlamak ve güzellik salonunuz için en iyi çözümü sunmak için burada. Sorularınızı yanıtlamak ve yazılımımızın size sağlayabileceği faydaları ayrıntılı bir şekilde anlatmak için sabırsızlanıyoruz!

Güzellik salonu yazılımı tam anlamıyla deneyimlemek veya daha fazla bilgi almak için hemen bizi 0262 644 78 44 numarasından arayın. İşletmenizin potansiyelini artırmanıza yardımcı olmak için buradayız! ixirlife Teknoloji