Lazer Epilasyon Ve Buz Lazer Arasındaki Farklar Nelerdir?

Lazer Epilasyon Ve Buz Lazer Arasındaki Farklar Nelerdir?

Lazer Epilasyon Ve Buz Lazer Arasındaki Farklar Nelerdir?

Epilasyon Nedir? 

Lazer epilasyon ve buz lazer arasındaki farklar incelemeye ilk önce epilasyonun ne olduğuna bakarak başlayalım. Epilasyon yöntemi, kılın yapısında bulunan ve melanin olarak adlandırılan siyah boya maddesi tarafından epilasyon ışınının emilmesiyle meydana gelen ani yüksek ısı enerjisi ile kılı üreten kök hücrelerinin zarara uğratılmasından oluşmaktadır. Epilasyon yaptıranlar, yöntemden oldukça memnun kaldıklarını bildirmektedir. Bu işlem ile vücutta bulunan tüylerden temelli kurtulmak amaçlar.

Randevu Programı

Epilasyon Neden Tercih Edilir? 

Bilindiği üzere vücutta bulunan istenmeyen tüyler hem kadınlar hem de erkekler için oldukça can sıkıcıdır. Danışanlar ise vücutta oluşan kıldan kurtulmak ister. Bu noktada epilasyon yönteminin sağladığı avantajlar nedeniyle pek çok insan tarafından tercih sebebi olduğunu ifade etmek olanaklıdır.

Lazer Epilasyon Ve Buz Epilasyon Arasındaki Fark Nedir?

Lazer epilasyon, klasik yöntemlerle yapılan bir uygulamayken, bunun için kullanılan çeşitli teknik yöntemler bulunmaktadır. Buz lazer FDA sistemiyle onaylanmıştır. Bu sistem, Amerika Birleşik Devletleri’nin Sağlık Bakanlığı’na bağlıdır. Buz lazer diode dalga dalga boyutuna sahip bir yapılanmadır. Bu anlamda, lazer epilasyona nazaran koyu tenli insanlar için daha olanaklıdır.

Klasik lazer epilasyon, özellikle açık tenli insanlar için tavsiye edilmektedir. Buz lazer kullanan insanlar, bir hafta içinde dışarı çıkabilirler. Lazer epilasyon da bu süre dört haftaya kadar çıkabilmektedir.

Bazı ince kıllı epilasyon durumlarında, buz lazer daha fazla etki sağlamaktadır. Ayrıca soğutma mekanizmasının verdiği rahatlama etkisi sayesinde acıya ve ağrıya duyarlı kişiler için de kolayca tavsiye edilebilmektedir.

Buz lazer yüzde de klasik lazere göre daha büyük güven sağlar. Özellikle kıl kökleri kadınlara göre daha sert olan erkek müşteriler için de yenilik oluyor. Kısacası, buz lazer, klasik lazer tekniklerinin ötesinde bir teknolojiyle sizlere güvence öneriyor.

İxirlife ile lazer epilasyon randevularının kolay takibini yapar ve  bir gün önceden hatırlatma smslerini otomatik olarak gönderirsiniz ya da sizin belirlediğiniz sms içerikleriyle ixirlife içerisinden siz gönderebilirsiniz.

Mobil uygulama sayesinde güzellik merkezinde bulunmadan randevu alır, almış olduğunuz randevuların takibini sağlayabilirsiniz.

Not

Sizi Ixirlife güzellik salonu yazılımımızla tanışmaya davet ediyoruz! İşletmenizin verimliliğini artırmak, müşterilerinizle daha iyi iletişim kurmak ve günlük işlerinizi kolaylaştırmak için tasarlanmış kapsamlı bir çözümdür.

Güzellik merkezi randevu programı, müşterilerinizin hızlı ve kolay bir şekilde randevu almasını sağlar. Randevu takibi, zaman yönetimi ve personel planlaması gibi zorlukları ortadan kaldırırken, günlük iş akışınızı optimize eder. Böylece siz ve çalışanlarınız daha fazla zaman ve enerji harcamak yerine müşterilerinize odaklanabilirsiniz.

Güzellik salonu yazılımımız ayrıca stok yönetimi, finansal takip, müşteri ilişkileri yönetimi gibi özelliklerle donatılmıştır. İşletmenizin büyümesine yardımcı olmak için veri analitiği ve raporlama araçları da sunmaktayız.

Güler yüzlü ekibimiz, sizin ihtiyaçlarınızı anlamak ve güzellik salonunuz için en iyi çözümü sunmak için burada. Sorularınızı yanıtlamak ve yazılımımızın size sağlayabileceği faydaları ayrıntılı bir şekilde anlatmak için sabırsızlanıyoruz!

Güzellik salonu yazılımı tam anlamıyla deneyimlemek veya daha fazla bilgi almak için hemen bizi 0262 644 78 44 numarasından arayın. İşletmenizin potansiyelini artırmanıza yardımcı olmak için buradayız! Ixirlife Teknoloji