Lazer Takip Formu

fonangels

ixirlife, fonangels.com üzerinde yatırım turunda! Hemen tıklayın

takip formu kız

Güzellik Merkeziniz için Lazer Takip Formu mu arıyorsunuz?

Hemen Tıkla, Ücretsiz Al

lazer takip formu

Lazer Takip Formu

Lazer takip formu teknolojisi avantajı olarak; en kısa sürede, en az ağrı ve en az etkiyle hastanın istenmediği tüylerden güvenli ve etkin şekilde kurtulmada kullanılan yönteme Lazer Epilasyon denir. Bu uygulama ve bunun olası risk ve komplikasyonları hakkında bilgilendirmeye yönelik hazırlanır.

Kılı çevreleyen dokunun zarar görmemesi ve sadece kıl kökünün etkilenmesi özelliği lazer epilasyonu diğer yöntemlerden ayırır. Lazer epilasyon’un, vücudun tüm bölgelerinde uygulanabilmesi, diğer epilasyon yöntemlerine göre çok kısa sürmesi, sonrasında bir takım kısıtlamalara neden olmaması (duş’a veya denize girememe) gibi avantajları vardır.

Nadirde olsa bir takım yan etkileri de olabilmekte ve dikkat edilmesi gereken hususları vardır.

Güzellik Salonu Programı

Lazer epilasyon nedir?

Işınların uyarılmasıyla elde edilen ışık demeti olan lazer, tıbbi ve estetik gibi pek çok alanda kullanılır. Kozmetik ve psikososyal bir sorun olan tüylenmenin giderilmesi için kullanılan lazer epilasyon yaklaşık 25 senedir uygulanan bir yöntemdir. Vücudun tüm bölgelerinde uygulanabilen lazer epilasyonda, ilk uygulamadan önce minimum 15 gün boyunca tüylere dokunulmamış olması gerekir. Böylece hem tüylerin miktarı ve sertliği rahatça gözlenebilir hem de lazerden alınacak verimliliğin artması hedeflenir. Planlama yapıldıktan sonra uygulama yapılacak bölge temizlenir. Kıl tipi ve yoğunluğu, cilt tipi ve rengi gibi parametreler uzmanlar tarafından incelendikten sonra uygun cihaz ile istenilen bölgeye seri atışlar yapılarak işlem başlar. İşlemin tamamlanması cilt ve tüy tipine, rengine, alanın genişliğine göre değişiklik gösterir. Belirli periyotlarla işlemin tekrarlanması gerekir. Lazer epilasyonun amacı kıl kökünün yok edilmesidir. Bu noktada lazer ışığının oluşturduğu ani ısı, koyu renkli tüyler üzerinde daha etkilidir.

Lazer epilasyon işlemi güvenli mi?

Vücudun tüm bölgelerine güvenle yapılabilmektedir. Lazerle yapılan tedaviler teknolojik gelişmelerle paralel, detaylı ve hassas işlemlerdir. Epilasyon lazerlerinde kişilerin kıl köklerine yüksek enerjili, aynı dalga boyunda kontrollü lazer ışını gönderilmekte ve kıl kökünde belli bir süre harabiyet sağlanarak bir daha kıl çıkması engellenmektedir. Özellikle kadınların sağlık açısından herhangi bir sorunu yoksa kendilerini iyi hissetmeleri için yaptırdıkları bir işlemdir. Genital bölgede ve koltuk altlarında başarılı sonuçlar elde edilmektedir. Öte yandan, lazer epilasyon öncesinde kişinin dermatolog tarafından görülüp değerlendirilmesi gerekmektedir. Ancak epilasyon işlemine geçilmeden önce aşırı tüylenme varsa nedeni kesinlikle araştırılmalıdır. Güzellik merkezi yazılımı ile birlikte lazer epilasyon paketlerinizin seanslarını kontrol edersiniz.

Epilasyon Cihazları

Epilasyon işleminde Alexandrite, Nd-Yag ve diod sistemleri kullanılmaktadır.

  • Alexandrite lazerler:
  • Dünyada en çok ve ilk kez kullanılan en önemli lazerlerden birisidir. Ciltteki melanin denilen kıla renk veren hücreleri (melanositler) algıladıktan sonra kıl köklerini yok ederek çalışmaktadır. Lazer, ciltteki melaninleri algılayarak kontrollü ısı hasarı vererek işlem yapmaktadır. Alexandrite lazer, beyaz tenli, koyu renkli ve kalın tüyleri olan kişilerde daha etkili olmaktadır. Koyu ve kalın tüylenmelerde lazer işleminin sonunda % 100’e yakın başarı elde edilmektedir. Bu lazerin en büyük ayrıcalığı, doğru kıl rengi ve cilt tipine uygulandığında çok kısa sürede kalıcı olarak istenmeyen kıl ve tüyler yok olmaktadır. Alexandrite lazer, ehil ellerde dikkatli kullanıldığında işlem sırasında çok fazla ağrıya neden olmaz. Son dönemde soğutucu gücü yüksek olan bu lazerler sayesinde, ağrı minimum düzeyde hissedilmektedir.
  • ND-Yag lazerler:

    Epilasyonun yanı sıra damar ve leke tedavisinde kullanılan ND-Yag lazer, renkli tüylerin köklerini yakarak, konforlu bir epilasyon imkanı sağlamaktadır. Neodyum doned yitriyum aluminyum garnet isimli kristalin kısaltması olan ND-Yag lazer; vücudun tüm bölgelerindeki damar ve leke tedavisinde uygulanmaktadır. Genital bölge, koltuk altı ve sırt bölgesinde güvenle kullanılabilmektedir. Ayrıca bu lazer sistemi sayesinde epidermik pigmente lezyonları yani yüzeyel cilt lekeleri, fotoyaşlanma ile derin ve yüzeyel vasküler lezyonlar yani damarsal istenmeyen oluşumlar (kılcal damarlar) tedavi edilebilmektedir. Herkese uygulanabilen bu lazerle, epidermal pigment olarak bilinen yüzeley lekeleri açma konusunda son derece başarılı sonuçlar elde edilmektedir.

  • Diyot lazerler:

    Bu lazerler, Alexandrite lazere göre kıla rengini veren melanin emilimi daha azdır. Diyot teknolojisi, lazerler arasında en eski olanıdır. İnce kıllarda etkinliği az, derin ve kalın kıllarda ise etkili olabilmektedir. Yani diyotun kullandığı ışının dalga boyu, Alexandrite lazerlere göre daha derine ulaşmaktadır. Ancak bu derin atışlar ağrılı olabilmektedir. Ayrıca diyot lazerler damar lezyonlarında kullanılmaktadır. Yüz bölgesi ve kollar için kullanılabilecek en ideal lazer türüdür. Aslında lazer aletleri kombine kullanılmalıdır. Çünkü kıllar bir lazerle inceltildikten sonra başka bir lazerle işleme devam edilerek kıl kökü kalıcı olarak yok edilmeye çalışılmalıdır.

  • Ayrıca Alexandrite, diyot, ND-Yag lazer dalga boylarının birleşmesiyle tasarlanan buz lazerlerde kullanılmaktadır.
  • Güzellik salonu yazılımı içerisine müşterilerinizin öncesi sonrası fotoğraflarını eklersiniz. Kullanılan cihazları not olarak eklersiniz.

Lazer Takip Formu

Lazer Takip Formu içerisinde sizden onay ister örnek olarak sizler için pdf ekledik. Direk çıktı alıp imzalayabilirsiniz. “Bu form, lazerle epilasyon uygulaması ve bunun olası risk ve komplikasyonları (istenmeyen sonuçları) hakkında bilgilendirmeye yöneliktir. Lütfen formu dikkatlice okuyunuz. Sorularınız ya da anlamadığınız noktalar varsa lütfen doktorunuzdan yardım isteyiniz. Lazerle epilasyon, istenmeyen kılların ışınla yok edilmesi tedavisidir. Lazer ışığının hedefi kıl folikülü çevresinde bulunan renk hücreleridir. Bu nedenle epilasyonun başarısı kılın rengi ile doğru orantılıdır. Beyaz kıllarda lazer epilasyon hiç etkili olmayıp, tüylerde de başarı sansı oldukça düşüktür. Lazer ile istenmeyen kıllara işlem yapılır. Uygulama sırasında hem hastanın hem de doktorun gözleri lazer ışınlarından korunmalıdır. Genellikle lokal anestezi gerektirmeyen bir işlemdir. İşlem öncesi soğuk uygulama veya anestetik krem uygulanabilir. Uygulama esnasında fotoğraf veya video görüntülerinin alınabileceğini ve bunların eğitsel ve bilimsel çalışmalarda kullanılabileceğini anladım ve kabul ediyorum.”

Müşteri Takip Yazılımı

Not

Sizi Ixirlife güzellik salonu yazılımımızla tanışmaya davet ediyoruz! İşletmenizin verimliliğini artırmak, müşterilerinizle daha iyi iletişim kurmak ve günlük işlerinizi kolaylaştırmak için tasarlanmış kapsamlı bir çözümdür.

Güzellik merkezi randevu programı, müşterilerinizin hızlı ve kolay bir şekilde randevu almasını sağlar. Randevu takibi, zaman yönetimi ve personel planlaması gibi zorlukları ortadan kaldırırken, günlük iş akışınızı optimize eder. Böylece siz ve çalışanlarınız daha fazla zaman ve enerji harcamak yerine müşterilerinize odaklanabilirsiniz.

Güzellik salonu yazılımımız ayrıca stok yönetimi, finansal takip, müşteri ilişkileri yönetimi gibi özelliklerle donatılmıştır. İşletmenizin büyümesine yardımcı olmak için veri analitiği ve raporlama araçları da sunmaktayız.

Güler yüzlü ekibimiz, sizin ihtiyaçlarınızı anlamak ve güzellik salonunuz için en iyi çözümü sunmak için burada. Sorularınızı yanıtlamak ve yazılımımızın size sağlayabileceği faydaları ayrıntılı bir şekilde anlatmak için sabırsızlanıyoruz!

Güzellik salonu yazılımı tam anlamıyla deneyimlemek veya daha fazla bilgi almak için hemen bizi 0262 644 78 44 numarasından arayın. İşletmenizin potansiyelini artırmanıza yardımcı olmak için buradayız! Ixirlife Teknoloji