Merkeziniz İçin Doğru Randevu Yazılımını Seçmek

Merkeziniz İçin Doğru Randevu Yazılımını Seçmek

Merkeziniz İçin Doğru Randevu Yazılımını Seçmek

Merkeziniz İçin Doğru Randevu Yazılımını Seçmek konusunu inceleyelim. Doğru yazılımı satın almak çok stresli olur. Bu büyük bir yatırımdır ve yanlış karar verirseniz, size para kaybı ve saatlerce hüsrana mal olur. Doğru kararı verirseniz, merkeziniz için yaptığınız en iyi yatırımlardan biri olur. Bu kılavuz, merkeziniz yazılımına ilk kez bakarken veya mevcut bir sistemi güncellerken dikkate alınması gereken tüm ana konuları ve hususları kapsar.

Teknoloji Her Zaman Değişiyor

Merkezlerin çoğunun bilgisayarlı olması farklıdır, ancak diğer işletmeler gibi mevcut teknoloji değişikliklerine ayak uydurmaları gerekir. Ayrıca İnternet ile birlikte artık çok çeşitli çözümler mevcuttur. Bu kılavuzda, henüz bilgisayar ortamına geçmemiş merkezlere bakmanın yanı sıra, yeni bir sistem yükseltmenin veya kurmanın etkilerine de bakacağız. İşletmeleri ve teknolojiyi yönlendiren ana şeyler şu anda genel olarak aşağıdakilere girmektedir:

 • Sosyal Medya ve çevrimiçi pazarlama
 • Akıllı Telefonlar ve Mobil İnternet
 • Bulut Tabanlı Bilgi İşlem

Randevu Programı

Her bölüme daha ayrıntılı olarak hızlıca göz atalım:

Sosyal Medya ve Online Pazarlama  – Eskiden merkezinizi açıp vitrininize ve müşteri tavsiyelerine güvenmek yeterliydi. Artık değil, vitrininiz artık sadece ana caddede değil, internette de var. Merkezlerin, internette fark edilmelerini sağlamak için uygun maliyetli yollar bulması gerekir. Facebook, e-posta pazarlaması ve etkileşimli web siteleri gibi araçların tümü yeni müşteriler çekmenin araçlarıdır.

Akıllı Telefonlar ve Mobil İnternet – Tüketici perspektifinden cep telefonları, çevrimiçi rezervasyon ve merkezin web siteleri için ileriye giden yoldur, web sitesine erişimin %50’den fazlası akıllı telefonlar aracılığıyla yapılır.

Bulut tabanlı çözümler vs disk tabanlı çözüm. Faydaların çoğu tedarikçiler için geçerli gibi göründüğünden, bu muhtemelen kavraması zor bir kavramdır, örn. Bulut tabanlı çözümler daha sağlamdır, her zaman günceldir, kolayca genişletilebilir, desteklenmesi daha kolay. Bulut tabanlı programlarda bilgisayarınıza herhangi bir şey olduğunda hiç bir kayıp yaşamazsınız.

Neden Merkez Yazılımı?

Çoğu kişi, yazılımın getirebileceği faydaların farkındadır, genel olarak bu dört kategoriye ayrılır;

Zamandan Tasarruf – Her işletme evrak işleriyle dolu; İyi bir yazılım sistemi, komisyon raporları, stok değerlemeleri, satış raporları ve müşteri kayıtları gibi zahmetli görevlere harcanan zamanı önemli ölçüde azaltmalıdır.

Kontrolü Arttırın – Yazılım kontrolü size verir. Bir yazılım sisteminin uygulanması, sistemlerin ve prosedürlerin düzenlenmesine yardımcı olur. İşinizin ve ekibinizin günlük, haftalık, aylık olarak ve önceki yıllara kıyasla tam olarak nasıl olduğunu öğrenin. Müşteri sayıları, gelirler, perakende satışlar, teknik satışlar ve çok daha fazlası. Hangi müşterilerin geldiğini veya daha da önemlisi merkeze geri gelmediğini bilin.

Kazancı artırmak– Merkez kârları bilgisayar ortamında yükselebilir, ekibinizi motive etmek, perakende satışlarınızı en üst düzeye çıkarmak ve etkili stok kontrolü ve satış analizi yoluyla stok kayıplarını azaltmak. Uygun personel değerlendirmelerini sağlamak için elde doğru bilgilere sahip olmak çok önemlidir. Müşteri pazarlaması Son olarak ama kesinlikle en az değil. Aniden, pazarlamaya başlayabileceğiniz ayrıntılı bir müşteri veritabanına erişiminiz olur. Geri dönmeyen müşteriler, renkli promosyonlar, doğum günü promosyonları vb. hepsi hedefler. Sonuçlar olağanüstü olur. Veritabanınız en büyük varlığınız olacak ve doğru bir şekilde yönetilmesi gelirlerinizi önemli ölçüde artıracaktır. Müşteriler çevrimiçi ortamda daha fazla zaman geçiriyor ve geleceğin merkezleri, twitter, facebook’lar, web siteleri, bloglar,e-posta pazarlaması gibi tüm alanları kapsayan sofistike bir çevrimiçi pazarlama stratejisine sahip olmak zorunda kalacak.

Daha fazla müşteri, daha sık, daha fazla harcama! Neredeyse tüm tedarikçiler size övünecek ve rakamlardan alıntı yapacaktır, gerçek şu ki, pazarlama ve müşteri iletişimlerinizi otomatikleştirmediğiniz sürece, tüm faydaları görmeniz pek olası değildir. Çoğu merkez sahibine bilgisayar sistemlerini sorun ve defalarca bunun ‘yüceltilmiş kasa’ olarak tanımlandığını duyacaksınız. Bunun nedeni, çoğu sistemin tam otomatik olmaması ve çalışmasının karmaşık olmasıdır.

Profesyonellik – Bugün girdiğiniz herhangi bir profesyonel iş bilgisayarlıdır. Merkez deneyiminizin bir parçası olarak bir bilgisayara sahip olmak, müşterilerinize bir profesyonel olduğunuzu söyler. Profesyonel işletmeler profesyonel fiyatlar talep eder.

Randevu Yazılımı Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli? 

Merkeziniz İçin Doğru Randevu Yazılımını Seçmek İş ortağınızı seçmek muhtemelen yazılımın kendisinden daha önemlidir çünkü umarım onlarla uzun vadeli bir ilişkiye girersiniz. O halde şu tarz sorular sormalısınız;

 • Müşterileri kim? – Başarılı merkezleri modellemek her zaman iyidir.
 • Nasıl bir deneyime sahipler?
 • Kaç müşterisi var?
 • Ne zamandır iş yapıyorlar?
 • Yeni yazılım geliştirilirse ne olur?
 • Kılavuzlar ve yardım kılavuzları açısından ne elde ederim? Donanımı kim kurar ve destekler?
 • Destek ekibi nasıl yapılandırılmıştır?
 • Bir sorunum olduğunda ne olur?
 • Eğitimimden ne bekleyebilirim?
 • Ya ek eğitime ihtiyacım olursa?
 • Tedarikçiniz bağımsız mı?
 • Başarılı bir kurulum sağlamak için ne yapıyorlar?
 • İşinizi geliştirmek için başka ne yapabilirler?
 • Sözleşme ne zamana kadar?
 • Sözleşmeyi iptal etmek istersem ne olur? 

Not

Sizi Ixirlife güzellik salonu yazılımımızla tanışmaya davet ediyoruz! İşletmenizin verimliliğini artırmak, müşterilerinizle daha iyi iletişim kurmak ve günlük işlerinizi kolaylaştırmak için tasarlanmış kapsamlı bir çözümdür.

Güzellik merkezi randevu programı, müşterilerinizin hızlı ve kolay bir şekilde randevu almasını sağlar. Randevu takibi, zaman yönetimi ve personel planlaması gibi zorlukları ortadan kaldırırken, günlük iş akışınızı optimize eder. Böylece siz ve çalışanlarınız daha fazla zaman ve enerji harcamak yerine müşterilerinize odaklanabilirsiniz.

Güzellik salonu yazılımımız ayrıca stok yönetimi, finansal takip, müşteri ilişkileri yönetimi gibi özelliklerle donatılmıştır. İşletmenizin büyümesine yardımcı olmak için veri analitiği ve raporlama araçları da sunmaktayız.

Güler yüzlü ekibimiz, sizin ihtiyaçlarınızı anlamak ve güzellik salonunuz için en iyi çözümü sunmak için burada. Sorularınızı yanıtlamak ve yazılımımızın size sağlayabileceği faydaları ayrıntılı bir şekilde anlatmak için sabırsızlanıyoruz!

Güzellik salonu yazılımı tam anlamıyla deneyimlemek veya daha fazla bilgi almak için hemen bizi 0262 644 78 44 numarasından arayın. İşletmenizin potansiyelini artırmanıza yardımcı olmak için buradayız! Ixirlife Teknoloji