Online Randevu Yazılımı Ve Müşteri

Online Randevu Yazılımı Ve Müşteri

Online Randevu Yazılımı Ve Müşteri

Online randevu yazılımı ve müşteri konusunu inceleyelim. Satışlar ve gelir, herhangi bir işletme için olduğu gibi salonlar için de önemli ölçütlerdir. Sonuçta, satış herhangi bir işletmenin can damarıdır. Daha fazla satış söz konusu olduğunda, çoğu salon sahibi doğal olarak daha fazla yeni müşteriye ihtiyaçları olduğunu düşünür. Ancak, daha fazla yeni müşteri edinmek için yeni stratejiler bulmak beyninizi zorlamak yerine, size bunun yerine mevcut müşteri havuzunuzu korumaya odaklanmanız gerektiğini söylesek?

Mevcut müşterileri elde tutmayı neden önemsemelisiniz?

Yeni bir müşteri çekmenin, mevcut müşteriyi elde tutmaktan 5 kat daha maliyetli olduğunu biliyor muydunuz? Yine de birçok salon, pazarlama bütçelerinin çoğunu, halihazırda sahip oldukları müşterileri beslemek yerine yeni müşteriler bulmaya harcıyor.

Güzellik Salonu Yazılımı

Yapılan araştırmaya göre , müşteri tutma oranlarını %5 artırmak, karı %25 ila %95 arasında artırıyor . Bu istatistikleri göz önünde bulundurarak, yeni müşterileri çekmeye çalışmak yerine, yalnızca mevcut müşterilerinizi elde tutmaya yönelik çabalarınızı ve fonlarınızı odaklamak mantıklıdır. Bu, yeni müşterilere pazarlama yapmamanız gerektiği anlamına gelmez, ancak belki de pazarlama çabalarınızı planlarken mevcut müşterilerinizin ilgisini çekmek için daha fazla bütçe ayırmayı düşünmelisiniz.

Mevcut müşterileri beslemenin maliyet açısından daha verimli olduğunu biliyorsak, onları geri döndürmeye nasıl çalışabiliriz? Ve bunu online randevu yazılımı ile nasıl yapabileceğinizi anlatabiliriz. Hadi bakalım.

Online randevu yazılımı ile müşteri deneyimini iyileştirin

Müşteriyi elde tutma söz konusu olduğunda, müşterinizin deneyimi önemli bir faktördür. İnsanlar onlara nasıl hissettirdiğinizi hatırlar ve ziyarete geldiklerinde müşterilerin kendilerini iyi hissetmelerini sağlamak için iyi bir iş çıkarırsanız, bu onların daha fazlası için geri gelmelerini sağlamanın bir reçetesidir. 

Müşterilerinizin deneyimini oluşturan iki unsur vardır – fiziksel çevre ve müşterilere nasıl davranıldığı.

Fiziksel ortam söz konusu olduğunda, salonunuzda rahat bir atmosfer yaratmak için zaman ve çaba ayırın. Müziğin sesi ve türü, oda sıcaklığı, aydınlatma ve dekor gibi şeyler büyük bir fark yaratır. Önemsiz gibi görünseler de bu faktörler, müşterilerin ziyaretlerinden keyif almaları için başlamanız gereken minimum unsurlardır.

Müşterilere nasıl davranıldığına gelince, onlara değerli olduklarını hissettirmek çok önemlidir. Müşteri hizmetleri her şeyden önemlidir. Müşterilerle gerçek ilişkiler kurmak için personelinizi eğitin. Müşterilerinizin adlarını kullanmak, tarzlarını ve tercihlerini hatırlamak ve hikayelerini dinlemek gibi küçük şeyler, müşterileriniz için harika bir deneyim yaratmak için uzun bir yol kat eder.

Peki müşteri deneyimini online randevu yazılımı ile nasıl yakalarsınız ona bakalım. Online randevu yazılımı içerisine müşterilerinizin tüm bilgilerini girersiniz. Müşterilere ait yapılan tüm hizmet ve ürünlerin takibini sağlarsınız. Online randevu yazılımı ile müşterilerinizin öncesi ve sonrası işlemlerini kayıt altına alırısınız.

Müşteri yeniden randevu

Müşterilere ziyaretlerinde yeniden rezervasyon yapmayı teklif etmiyorsanız, masaya çok para bırakıyorsunuz. Müşterilere keyifli bir deneyim yaşatarak iyi bir iş çıkarıyorsanız ve müşteriler hizmetinizden memnunsa, müşterinize bir sonraki randevu için en uygun zamanın ne olduğunu sormaktan çekinmeyin. Müşterileri yeniden rezerve etmek, genellikle gözden kaçan basit bir stratejidir ve salonunuzun müşterileri elde tutmasına yardımcı olmak için uzun bir yol kat eder.

Ön rezervasyon, müşteriyi elde tutmanın da harika bir yoludur. Müşterileri rezerve ederken, özellikle yılın yoğun zamanlarında, müşterilerden önceden birden fazla rezervasyon yapmalarını istemeyi alışkanlık haline getirin. Müşterinize onları aradığınızı göstererek, onları önceden rezervasyon yaptırmaya teşvik eder. Müşteriler için paket fırsatlar sunmak, onlarla uzun vadeli ilişkiler kurmanın harika bir yoludur.

Randevu alma konusunda müşterilerin istedikleri zaman kolayca randevu alabilmelerini sağlamak çok önemlidir. Online randevu yazılımı , randevu yönetim sistemimizle salonların randevu alma sürecini basitleştirmelerine yardımcı olur. Randevu alma özelliğimiz hakkında daha fazla bilgi almak için buraya tıklayın .

Ödül programları

Salonunuz mevcut müşteriler için herhangi bir ödül programı sunuyor mu? Bunu yapmazsanız, daha fazla müşteriyi elde tutma fırsatını kaçırıyorsunuz. Rakiplerinize gitmek yerine müşterilerinize salonunuzda kalmaları için bir neden verin. Bir ödül veya sadakat programına sahip olmak bu konuda yardımcı olur. Bu sayede müşterilere sizinle kalmaları için indirimler ve diğer teşvikler verilir. Bu özellikle sizinle uzun süre kalan VIP müşteriler için geçerlidir. Çok harcama yapan, fazla arkadaş tavsiyesine sahip olan veya bir süre sizinle kalan müşterileri olsun. Bu müşteriler salonunuzda kaldıkları için ödüllendirilmelidir.

Covid-19’un salonlar üzerindeki etkisiyle müşteri sadakati oluşturmak hiç bu kadar önemli olmamıştı ve ödül programları takdirinizi göstermenin ve müşterilerinizi mutlu etmenin harika bir yolu.

Online randevu yazılımı ile müşteri gruplaması yapıp, müşterilerinizi çok daha kolay ayırt edebilir ve bu şekilde ödüllendirebilirisiniz.

Müşterilerinizle düzenli olarak etkileşim kurun

Müşterileri elde tutmak söz konusu olduğunda bir başka basit ama genellikle gözden kaçan nokta, onlarla düzenli olarak etkileşim kurmaktır. Salonunuzu akıllarında tutmak gerçekten size çok pahalıya mal olmaz ve genellikle kendilerini değerli hissettirmek için uzun bir yol kat eder. İster her randevudan sonra teşekkür metinleri gönderin, ister en son promosyonlarınız ve teklifleriniz hakkında müşterilerinizi bilgilendirin, önemli olan bunu kişisel hissettirmektir.

Müşterilerle iletişim halinde kalabileceğiniz yolların basit bir listesi:

  • Doğum günü dileklerini özel indirim kuponu ile gönderme online randevu yazılımı ile bunu otomatikleştirin
  • Sosyal medya sayfalarında eğitici içerik sağlanması
  • En son teklifler ve olaylarla düzenli haber bültenleri veya e-posta kampanyaları göndermek
  • Tatil dönemlerinde müşterilere özel promosyonlar ve paketler hakkında bilgi vermek
  • Müşterilere SMS ile ziyaret sonrası teşekkür etme
  • Randevularını SMS ile hatırlatma online randevu yazılımı ile bunu otomatikleştirin

Çözüm

Müşteriyi elde tutma ve müşteri deneyimi söz konusu olduğunda, küçük şeyler uzun yol kat eder. Anahtar, ne kadar küçük olursa olsun, çabalarınızla tutarlı olmaktır. Amaç, müşterilerin her zaman kendilerini değerli hissetmelerini sağlamaktır. Böylece daha fazlası için geri dönmek zorunda kalırlar. Nasıl daha iyi yapabileceğinize veya müşterilerin ne istediğine dair geri bildirim istemekten asla korkmayın. Müşterilerden, deneyimlerini nasıl iyileştirebileceğiniz ve daha iyi hale getirebileceğiniz konusunda birkaç ipucu alabilirsiniz.

Müşteriyi sadece %5 artırmak, salonunuzun büyümesi üzerinde büyük bir etkiye sahip olur. Bu nedenle müşteriyi elde tutmayı göz ardı etmeyin ve kesinlikle şansa bırakmayın.

Güzellik Salonu İsimleri

Not

Sizi ixirlife – güzellik salonu yazılımımızla tanışmaya davet ediyoruz! İşletmenizin verimliliğini artırmak, müşterilerinizle daha iyi iletişim kurmak ve günlük işlerinizi kolaylaştırmak için tasarlanmış kapsamlı bir çözümdür.

Güzellik merkezi randevu programı, müşterilerinizin hızlı ve kolay bir şekilde randevu almasını sağlar. Randevu takibi, zaman yönetimi ve personel planlaması gibi zorlukları ortadan kaldırırken, günlük iş akışınızı optimize eder. Böylece siz ve çalışanlarınız daha fazla zaman ve enerji harcamak yerine müşterilerinize odaklanabilirsiniz.

Güzellik salonu yazılımımız ayrıca stok yönetimi, finansal takip, müşteri ilişkileri yönetimi gibi özelliklerle donatılmıştır. İşletmenizin büyümesine yardımcı olmak için veri analitiği ve raporlama araçları da sunmaktayız.

Güler yüzlü ekibimiz, sizin ihtiyaçlarınızı anlamak ve güzellik salonunuz için en iyi çözümü sunmak için burada. Sorularınızı yanıtlamak ve yazılımımızın size sağlayabileceği faydaları ayrıntılı bir şekilde anlatmak için sabırsızlanıyoruz!

Güzellik salonu yazılımı tam anlamıyla deneyimlemek veya daha fazla bilgi almak için hemen bizi 0262 644 78 44 numarasından arayın. İşletmenizin potansiyelini artırmanıza yardımcı olmak için buradayız! ixirlife Teknoloji