Müşteri Takip Programı

Müşteri Takip Programı

Müşteri takip programı ile güzellik salonuna daha fazla nasıl müşteri edinilir bakalım. Yeni bir güzellik mekanına başlamak, aynı anda düzinelerce iş süreciyle uğraşmak anlamına gelir. Kalkınan bir girişimci, güzellik salonu ekipmanlarını ve sarf malzemelerini seçmeli ve satın almalı, benzersiz bir isim düşünmeli , profesyonel personel kiralamalı , pazarlama stratejisine karar vermeli ve çok daha fazlasını yapmalıdır.

Hasta Takip Programları ile pazarlama planları için bir önceki yazımıza göz atabilirsiniz.

Hissedilen tüm maddeler önemlidir ve bundan kimsenin şüphesi yoktur. Ancak, yeni başlayanlar için reklam çok önemlidir. En iyi ekipmanı ve ekibi elde edebilirsiniz, ama ya insanlar sizin varlığınızı bilmiyorlarsa. Yeni bir güzellik salonu, SPA veya kuaför sunmak bir sanattır. Daha sonra gelirinizi, başarınızı ve hatta itibarınızı belirleyecektir.

Güzellik Salonu Programı

Yetenekli çalışanlar + akıllı pazarlama = bu savaşı siz kazanırsınız.

Bu işlemi müşteri takip programı ile çok kısa sürelerde gerçekleştirirsiniz.

Müşterilerin önemini analiz edelim. İlk olarak, işte birkaç mantıksal varsayım:

 • Daha fazla müşteri çekersiniz = yüksek vasıflı personele, en kaliteli ekipmana ve profesyonel kozmetiklere harcamak için daha fazla kâr edersiniz.
 • Salonunuzu daha çok müşteri ziyaret eder = fiyatları daha hızlı yükseltebilirsiniz.
 • Daha fazla misafir = daha hızlı yatırım getirisi elde edersiniz.

Bu malzeme, yeni güzellik salonlarına daha fazla misafir çekmek isteyenler için faydalı olacaktır. Acemi değil misin ama yine de daha fazla dikkat çekmek mi istiyorsun? Ardından, daha sonra kullanabileceğiniz birkaç ilham verici şeyi almak için okumaya devam edin. Zamandan ve emekten tasarruf etmek için müşterileri güzellik endüstrisi işletmelerine çekmenin etkili yollarını topladık. Öyleyse yolculuğumuza başlayalım!

müşteri takip programı

Kusursuz bir güzellik salonu müşterisi kimdir?

Güzellik salonu pazarlamacılarının en yaygın hatalarından biri, yanlış kitleyi çekmek için para, zaman ve diğer kaynakları boşa harcamaktır. Güzellik salonu personeli , güzellik salonunu ziyaret eden her misafirden elbette memnun kalır. Prosedürler için para ödüyorlar, bu yüzden sorun değil. Ama lider olarak siz “doğru” izleyicileri ayırt etmelisiniz.

Müşteri takip programı ile müşterileriniz önceki harcamaları dahil tüm işlemlerini tek ekrandan kontrol edebilirsiniz.

İdeal bir güzellik salonu müşterisi:

 • Tırnak salonlarını , SPA’ları veya berberleri ziyaret ederek düzenli olarak güzelliğini korur .
 • Güzellik salonu hizmetlerinden her zaman memnun kalır . Müşteri mekana ve ekibine saygı duyar, sizi dost ve akrabalarınıza önerir ve size güvenir.
 • Randevuları oldukça sık alır ve sürekli olarak zamanında gelir.
 • Hizmet ederken uysal ve hoştur.
 • O yeri tavsiye etmeye heveslidir.
 • Salona kar getiriyor: üyelik satın alın, çeşitli hizmetler için rezervasyon yapın, sunduğunuz kozmetik ürünleri satın alın, vb.

Bu öğeler ” güzellik salonuna sadık olmak ” şeklinde genelleştirilebilir . Gerçek şu ki sadık bir kitle ideal müşterinizdir. Seni seven, sana güvenen ve sana saygı duyan kişi. İlk ziyaretçilerinizi çektikten sonra, az önce bahsettiğimiz açıklamayla uyuşup uyuşmadıklarını analiz edin. Ve bir şeyler ters giderse, onu değiştirme yeteneği her zaman vardır. Öyleyse, bu sadık müşterileri nasıl elde edeceğimizi ve bundan sonra ne yapacağımızı öğrenelim.

Müşteri takip programı ile sadık müşterilerinize kutlama mesajları atıp müşteri memnuniyeti kazanırsınız.

Bir güzellik salonu sahibi, açılıştan önce hedef kitleyi belirlemelidir. Hedefli reklamcılık başlatmak , görsel olarak hoş bir görüntü oluşturmak ve “yakalamak” için doğru kelimeleri bulmak ve ideal müşterinizi asla kaybetmemek çok önemlidir .

Müşteri Takip Programı ile Müşterilere Adım Adım

Doğrudan konuya gidelim ve bu kadar arzu edilen bir kitleyi çekmek için neyin gerekli olduğunu görelim. Aşağıda, müşterileri “yakalayabileceğiniz” ve elde tutabileceğiniz basit kurallar dizisi yer almaktadır.

Bir güzellik salonuna başlarken kolayca başa çıkabileceğiniz 7 şeyi bir araya getirdik . Çok pahalı değiller ama çok iyi çalışıyorlar. Orijinal bir şey yaratmak ve öne çıkmak için ilhamınızı artıracağını umuyoruz.

Salonunuzu sosyal ağlarda tanıtın

Her gün, çeşitli sosyal medyaları kullanarak, beslemeleri kaydırmak, gönderileri beğenmek ve sohbet etmek için yaklaşık 2,5 saat harcıyoruz. Öyleyse neden kendi lehinize kullanmıyorsunuz? Güzellik salonunuzun güzel bir Instagram profilini oluşturarak başlayın . Bunu kendiniz yapabilir veya profesyonel uzman tutabilirsiniz. Instagram, Facebook ve TikTok gibi sosyal ağlar tüm dünyada trend oluyor. Böyle iyi bir kaynak aracılığıyla müşteri çekme fırsatını kaybetmek utanç verici olur.

Bir web sitesi edinin

Herhangi bir işletme bir web sitesi aldığında kazanır. Güzellik endüstrisi görsel içeriğe düşkündür – imaj çok önemlidir. Bu nedenle bir güzellik salonunun kendini sunması için samimi ve işlevsel bir siteye ihtiyacı vardır. Bir güzellik işletmesi açarken , hedef kitlenizin gördüğü her şeyin güzel, estetik ve modaya uygun kalması gerektiğini unutmamalısınız.

Kötü yapılmış bir web siteniz varsa, bir müşteri size zar zor güvenecektir. Bu sadece sitede binlerce harcama yapmanız gerektiği anlamına gelmez – bazı yazılımlar bunu ücretsiz olarak sunar.

Mevcut pazar, web sitesi oluşturma için birçok seçenek sunuyor. Öyleyse onlara bir göz atalım.

 • WordPress veya başka herhangi bir kurucuda hazır şablonlar kullanın.
 • Salonunuz için bir web sitesi yapmak bir pazarlama ajansından veya serbest çalışandan bir web tasarımcısı ile çalışın.
 • Diğer bir çözüm ise bir müşteri takip programı . 

Google optimize edin

Her ay 150.000’den fazla “yakındaki bir kuaför salonu” talebinin google’da arandığını biliyor muydunuz? “Yakınımda bir güzellik salonu” ve “yakınımdaki bir manikür salonu” da en üstte. İnsanlar güzellik salonlarını ayda yaklaşık 60.000 kez google’da arıyor. Bu nedenle, güzellik salonunuzun birçok potansiyel müşterisi var. Yapmanız gereken tek şey onların dikkatini çekmek.

İnternet, hedef kitlenizi bulmak için mükemmel bir alandır. Ancak, çalışma ancak bir web siteniz varsa ve SEO optimizasyonu için harcama yaparsanız verimli olacaktır. Düşük bütçeli bir güzellik salonu iseniz, başka yöntemler kullanın, bunu daha sonra saklayın.

İnternet reklamcılığını başlatın

Güzellik salonu reklamlarınızı yakınlarda yaşayan ve saç kesimi veya tırnak bakımı arayan kişilere göstermenin ne kadar yararlı olduğunu hayal edin. Hedeflenen ve içeriğe dayalı reklamların sunduğu tüm işlevlerin yalnızca küçük bir parçasıdır .

Özel bir teklif oluşturun + müşteriyle etkili bir şekilde konuşun + hedefli reklamlar başlatın = başarı!

Bu formül, güzellik salonu tanıtımını düşünen girişimci adayları için oldukça faydalıdır . Bu 3 adım oldukça basit ama çok etkili. Bu yüzden tereddüt etmeyin – güçlerini hemen şimdi kontrol etmeye çalışın.

En iyi sonuçları elde etmek için “rezervasyon işlemleri”ni kullanın. Örneğin, ” hemen ixirlife paketlere bakın” ve “hemen randevu alın ve %10 indirim kazanın”. Hedefli reklamlar, sıcak ve hatta sıcak kitleler için işe yarar, bu nedenle kendinizi dinlemeye hazır insanlara sunma fırsatını asla kaybetmeyin.

Müşteri takip programı bunu sizin için dilerseniz doğum günlerinde ya da özel günlerde kayıt alınta alarak otomatik mesaj atmanıza yardımcı olur.

Müşteri Takip Yazılımı

Müşteri Takip Programı Kullanın

Bir güzellik salonu açmadan önce kullanışlı bir planlama yazılımı veya müşteri takip programı seçmeniz önerilir . Güzellik salonu yazılımı nasıl çalışır?

Müşteri takip programı hem randevu hem de müşteri işlemlerinizde yardımcı olur. İsterseniz mobilde isterseniz masaüstünde kullanırsınız. İnternetin bulunduğu her cihazdan giriş yaparsınız. Aynı zamanda müşteri takip programı ile ciro takibi yapmak ve gelişmiş raporları ile birlikte satışlarınızı kontrol etmek çok daha kolay. İşletme içindeki tüm işlemleri gerçekleştirir ve size zaman kazandırır. Daha çok müşteri iletişimi ve daha çok müşteri memnuniyeti elde edersiniz.

Üstelik full programı ücretsiz deneyebilirsiniz.

Müşterilerin arkadaşlarıyla çalışın

Tavsiye edilen müşteriler, müşterileri bir güzellik salonuna çekmenin iyi bir yoludur. Özel bir teklif oluşturun, böylece sadık misafirleriniz salonunuzu arkadaşlarına ve akrabalarına tavsiye ettikleri için indirim kazansın. İndirim, sevk edilen müşteri bir randevu için ödeme yaptığında geçerli olmalıdır.

Farklı sadakat programlarının birçok çeşidi vardır . Hangisini uygulamak istediğinize karar verin veya benzersiz olanı yaratın.

Açılış öncesi yoğun PR

Halkla İlişkiler, herhangi bir işi sunmanın harika bir yoludur. Bu durumda, mükemmel bir nedeniniz var – yeni bir güzellik salonu açmak. Kendiniz hakkında çok şey konuşun böylelikle savaşın yarısı kazanıldı. Bu görevle başa çıkmanın birkaç yolu vardır:

 • Çevrimiçi olarak benzer güzellik salonlarıyla işbirliği yapın.
 • Ünlü bir güzellik uzmanıyla bir ustalık sınıfı düzenleyin.
 • Güzellik merkezi açılış tan önce bir promosyon kampanyası yürütün.

Yerliler başlarken sizi ziyaret etmeseler bile, saç kesimi veya manikür ararken güzellik salonunuzun adını hatırlayacaklardır. Ve tüm ihtiyacımız olan bu!

Kusursuz bir web sitesinin önemi

Bir salon web sitesinin önde gelen rolü, bir ziyaretçiyi randevu almaya ikna etmektir. Bu nedenle, sitenizin göreviyle başa çıkıp çıkmadığını anlamak çok önemlidir. Öyleyse temel yönleri analiz edelim.

Bir kuaför web sitesi açarken hatırlanması gereken 3 ana öğe:

Ulaşılabilirlik

Web siteniz hem dizüstü bilgisayarlarda hem de akıllı telefonlarda iyi çalışmalıdır. Sitenin okunabilir olduğundan ve telefondan bile uygun göründüğünden emin olun.

Müşterilerinizin %80’inin akıllı telefonlar aracılığıyla randevu alacağını unutmayın.

Tasarım

Web sitesi tasarımı minimalist ve özlü olmak daha iyidir. İşe yaramaz unsurlarla aşırı yüklemeyin. Ardından tüm metinleri iki kez kontrol edin. Yazım hatası veya kötü biçimlendirme olmadığından emin olun. Müşteriler katı olabilir ve hataları affetmezler.

Web siteniz garip görünüyorsa, bir müşteri güzellik hizmetlerinde iyi olduğunuzdan asla emin olamaz.

Bir güzellik blogu başlatmak , siteye dikkat çekmek için faydalı olabilir. Güzellik, pratik yaşam tüyoları, incelemeler vb. hakkında materyaller hazırlayın. Bu, arama motorlarına girişi artıracak ve trafiği artıracaktır.

Bilgi

Web sitenizin gerekli tüm bilgileri sağladığından emin olun:

 • kişiler,
 • çalıştığın saatler,
 • Hizmetler
 • bir fiyat listesi,
 • çevrimiçi randevu formu.

Müşteriler, işinizin yaşayan enerjisidir.

Güzellik hizmetleri için sadakatleri önemlidir. Rahatlıkla sıkı sıkıya ilişkilidirler. Bir güzellik salonunda etkili iletişim, müşterilerle iyi ilişkiler ve rahatlık sizin her şeyinizdir.

Bir güzellik salonuna başlamadan önce, gizli kayaların farkında olduğunuzdan emin olun. Hizmetlerimizi sunarak sizi birçok saçma sorundan kurtarmaktan mutluluk duyacağız. 

Not

Sizi ixirlife – güzellik salonu yazılımımızla tanışmaya davet ediyoruz! İşletmenizin verimliliğini artırmak, müşterilerinizle daha iyi iletişim kurmak ve günlük işlerinizi kolaylaştırmak için tasarlanmış kapsamlı bir çözümdür.

Güzellik merkezi randevu programı, müşterilerinizin hızlı ve kolay bir şekilde randevu almasını sağlar. Randevu takibi, zaman yönetimi ve personel planlaması gibi zorlukları ortadan kaldırırken, günlük iş akışınızı optimize eder. Böylece siz ve çalışanlarınız daha fazla zaman ve enerji harcamak yerine müşterilerinize odaklanabilirsiniz.

Güzellik salonu yazılımımız ayrıca stok yönetimi, finansal takip, müşteri ilişkileri yönetimi gibi özelliklerle donatılmıştır. İşletmenizin büyümesine yardımcı olmak için veri analitiği ve raporlama araçları da sunmaktayız.

Güler yüzlü ekibimiz, sizin ihtiyaçlarınızı anlamak ve güzellik salonunuz için en iyi çözümü sunmak için burada. Sorularınızı yanıtlamak ve yazılımımızın size sağlayabileceği faydaları ayrıntılı bir şekilde anlatmak için sabırsızlanıyoruz!

Güzellik salonu yazılımı tam anlamıyla deneyimlemek veya daha fazla bilgi almak için hemen bizi 0262 644 78 44 numarasından arayın. İşletmenizin potansiyelini artırmanıza yardımcı olmak için buradayız! ixirlife Teknoloji