Güzellik Merkezinde Raporlama Nasıl Yapılır?

Güzellik Merkezinde Raporlama Nasıl Yapılır?

Güzellik Merkezinde Raporlama Nasıl Yapılır?

Güzellik merkezinde raporlama verilerini inceleyelim. Verilerin göz korkutucu ve bazen yüzleşmenin zor olabileceğini biliyoruz, ancak 8 saatlik renk düzeltme veya arka arkaya 90 dakikalık masajların üstesinden gelirseniz, hiç şüphe yok ki rakamlar arasında gezinebilir ve kendinizi 2023’te başarıya hazırlarsınız!

Raporlar, yalnızca güzellik merkezinizin vergiler ve gelir gibi farklı yönlerini anlamanıza yardımcı olmakla kalmayacak, aynı zamanda büyüme ve gelişme için fırsatlar da sağlayacak önemli bir araçtır. ixirlife – Güzellik Merkezi Yazılımı ile Güzellik merkezinde raporlama ve sizlere örnek olcak temel raporlardan bahsettik.

Güzellik Salonu Programı

İşte 2022’yi Bitirmek ve Yeni Yıla Güçlü Başlamak için Çalıştırmanız Gereken Temel Raporlar:

Satış Raporu

“Satış” raporu sizi korkutuyorsa, yalnız olmadığınızı bilin! Ancak siz katlayana kadar yok olmayacak çamaşırlar gibi, iş görevleriniz sihirli bir şekilde yok olmayacak. Kendinizi (ve muhasebecinizi) aşırı stresten kurtarın. Raporlar ixirlife – güzellik merkezi yazılımı tarafından hazırlanırken sizde işletmenize vakit ayırmış olacaksınız.

 • Satış Maliyet Raporu – Ürün satın alımlarında belirli şekilde ödenmiş satışlar dahil olmak üzere, ixirlife güzellik merkezi yazılımı aracılığıyla işlenen tüm satış yükünü içerir. Bu bilgi, yıl sonunda muhasebeciniz için olmazsa olmaz 🙂
  • Borcu Olan Müşteri Raporu ve Ödeme Türü Raporu. Yıl sonunda muhasebecinize teslim etmek isteyeceğiniz bir diğer önemli rapor! Ödeme türüne göre yapılan tüm satışları listeler ve sizlere kontrol kolaylığı sunar. Borcu olan müşteri raporu ise yıl sonunda geri dönüş yapacağınız müşterileri listelemenize yardımcı olur.

ixirlife – salon adisyon yazılımı kullanıcıları bu raporları dilerse, mobilden görüntüler:)

İşletmenizin Büyümesini ve Performansını Açığa Çıkarma

2023 için ulaşılabilir hedefler belirlemek için, geçmiş performansınızı değerlendirmeniz ve büyümenize neyin katkıda bulunduğunu anlamanız gerekir, aksi takdirde karanlıkta kalmış bir atış olur. Bu temel raporlar, size çok sayıda başarı göstergesine ve iyileştirme fırsatlarına kuşbakışı bir bakış sunacak ve böylece gelecekte daha bilinçli kararlar verirsiniz.

    • Çalışan Temel Performans Göstergeleri – Bireysel ekip üyelerinin nasıl performans gösterdiğini veya işinizin genel olarak nasıl olduğunu öğrenelim ister misiniz? Bu anlayışlı büyüme göstergesi raporu, ihtiyacınız olan tüm ölçümleri ve daha fazlasını size sağlayacaktır!

  Çalışanların, departmanların veya bir bütün olarak işletmenin yıl boyunca nasıl performans gösterdiğini analiz etmek için. Ixirlife – güzellik merkezi yazılımında. Uygulayan Personel raporunu çalıştırın ve bu verileri niyetle yeni 2023 hedefleri belirlemek için kullanın. Belirli büyüme göstergelerini iyileştirmeye yardımcı olmak için hangi müşteri bağlılığı promosyonlarını uygulamanız gerektiğini belirlemek için bu anlayışlı metrikleri de kullanabilirsiniz.

     • Satış İstatistikleri – İşletmenizin bu ay geçen aya göre nasıl performans gösterdiğini hiç merak ettiniz mi? Geçen yılın aynı haftasına kıyasla bu hafta nasıl? Buna anında erişim sahibi olmak! İşletmenizin belirli hedeflerinden iyi performans gösteren veya daha düşük performans gösteren alanları belirlemenize yardımcı olur.

   ixirlife – randevu takip programı.  Satış raporuyla, paket ve hizmet satışı, müşteri bazlı satışları yönetme, yeni hedefin işe yarayıp yaramadığını anlama, Çok daha fazlasını yapmak için iş çeşitli sonuçları, zaman aralıklarıyla karşılaştırabilirsiniz!

   ixirlife – güzellik merkezi programı hakkında daha fazla bilgi ister misiniz? Güzellik merkezi ilgili daha önce yayınladığımız yazıları okuyun.

      • Stok Raporları / Kullanım Analizi. 2023 için yeniden stoklamaya başlamadan önce, hangi ürünleri satıldığını ve önümüzdeki yıl yüksek miktar kullanabileceğini. Hangi ürünlerin toz topladığını ve muhtemelen taşınmaması gerektiğini öğrenelim istersiniz.

    ixirlife – güzellik merkezi yazılımında bulunan. Ürün Stok Raporu ile önemli satış ve kullanım görüntüleyerek hangi ürünlerin yeniden sipariş edilmesi, durdurulması gerektiği. Talebe göre miktar değişiklikleri ve en çok satan ürünlerinizle ilgili olarak sipariş etmeyi düşünebileceğiniz. Yeni ürünler hakkında bilinçli kararlar verebilirsiniz.

       • Yeni Müşteri Raporu– Müşterilerinizin devamlılığını sağlamak için raporu kullanarak onlara özel paketler ve hizmetler belirlersiniz. 2023 yılı için 2022 de gelen yeni müşterilerinizi kontrol edebilirsiniz. Bunların sağlamasını yapmak ve sorumluluk ayrıntılarını vurgulayan bir rapora sahip olmak son derece yardımcı olur.

       • ixirlife – güzellik merkezi yazılımında bulunan bu raporlarla, tüm ödenmemiş borçları, seçilen bir tarih aralığında satın alınan ya da borçları, Müşteri Hesabı dökümünü görün.

     Kaybınızı ve Fırsatlarınızı Araştırmak

     Birden fazla iptal edilen rezervasyon, silinen müşteri ve seyrek ziyaretler sırasında biriktiğinde. Kar verilerinizi yok eder. Bu kayıpların nedenini anlamak ve ister daha iyi müşteri elde tutma. İster daha etkili bir pazarlama stratejisi olsun, seçeneklerinizi belirleme çok önemlidir.

        • Elde Tutma Öngörüsü – Müşteriyi elde tutmanın her zaman salon ve spa liderlerinin aklında koruyucuları konumundadır. Mevcut depolama birikimini öğrenme önemli bir ilk adımdır. Ancak, üretim elde tutma sayılarını tahmin edebilseydiniz. getiri geliri artırmak için nerelerde tablolar yapabileceğini görebilseydiniz?

      Müşteri raporuyla  tam da bunu yapabilirsiniz! ixirlife – güzellik merkezi yazılımı içerisinde bulunan müşteri raporu sizlere müşterileriniz hk bilgileri gösterir.

      Parmaklarınızın ucundaki bu tahminlerle, müşteri yapılandırmaya ve ek gelire yönelik kararları almak için olması gerekenleri net olarak analatacağız!

         • Randevu Listesi – Ziyaret Sıklığı en sevdiğiniz özelliklerden biri ve onu artırmak. İşletmeniz için gelir elde etmeye yardımcı olur. Size bir sonraki hizmetler için geciken müşterileri gösteren bir rapor kullanın. Bu özelliği yükseltmek açısından paha biçilmez olacaktır.

       ixirlife – güzellik merkezi yazılımı içindeki Randevu raporu ile bu müşterileri görmek artık çok kolay! Bu raporu çalıştırıp, bölümlere ayrılmış müşteri listeleri oluşturur. Ardından bu müşterilerle kişiselleştirilmiş iletişimler oluşturup onları bir sonraki hizmetlerinde kapıda tutarsınız!

          • Kaçırılan Ödemeler –İşletmenizin düşük performans gösteren veya size potansiyel gelire mal olan alanlarını anlamak son derece önemlidir. Bu verilerle, daha fazla satış ve ek rezervasyon sağlayan stratejileri geliştirmek için bilinçli kararlar verebilirsiniz. ixirlife – güzellik merkezi yazılımında böyle bir rapor var, bu bizim favorilerimizden biri ve en güçlüsü! Taksit geçenler raporu, kaçırılan bir ödeme olasılığın nedenlerini görmelerine yardımcı olur.

        Güzellik Merkezinde Raporlama Çözümü

        Bu bileşenlerle, potansiyel gelirinizi nerede kaybettiğinizi görürsünüz. Bu alanı salonunuz veya güzellik merkeziniz için önemli bir gelire dönüştürmekle ilgili gerekli adımları atarsınız!

        Müşteri Takip Yazılımı

        Sizi ixirlife – güzellik salonu yazılımımızla tanışmaya davet ediyoruz! İşletmenizin verimliliğini artırmak, müşterilerinizle daha iyi iletişim kurmak ve günlük işlerinizi kolaylaştırmak için tasarlanmış kapsamlı bir çözümdür.

        Güzellik merkezi randevu programı, müşterilerinizin hızlı ve kolay bir şekilde randevu almasını sağlar. Randevu takibi, zaman yönetimi ve personel planlaması gibi zorlukları ortadan kaldırırken, günlük iş akışınızı optimize eder. Böylece siz ve çalışanlarınız daha fazla zaman ve enerji harcamak yerine müşterilerinize odaklanabilirsiniz.

        Güzellik salonu yazılımımız ayrıca stok yönetimi, finansal takip, müşteri ilişkileri yönetimi gibi özelliklerle donatılmıştır. İşletmenizin büyümesine yardımcı olmak için veri analitiği ve raporlama araçları da sunmaktayız.

        Güler yüzlü ekibimiz, sizin ihtiyaçlarınızı anlamak ve güzellik salonunuz için en iyi çözümü sunmak için burada. Sorularınızı yanıtlamak ve yazılımımızın size sağlayabileceği faydaları ayrıntılı bir şekilde anlatmak için sabırsızlanıyoruz!

        Güzellik salonu yazılımı tam anlamıyla deneyimlemek veya daha fazla bilgi almak için hemen bizi 0262 644 78 44 numarasından arayın. İşletmenizin potansiyelini artırmanıza yardımcı olmak için buradayız! ixirlife Teknoloji