Güzellik Merkezleri Randevu Programları

Güzellik Merkezleri Randevu Programları

Güzellik merkezleri randevu programları ile Personel Performanslarını bu makalemizde açıklayacağız. İxirlife ekibinizin nerede iyi çalıştığını ve nelerin iyileştirilmesi gerektiğini somut verilerde görmenize yardımcı olur.

Rakamlarınızı bilmek her işte anahtardır. Merkezinizin ekip performansını yönetmek, ana gelir akışlarınız doğrudan ekip üyelerinizden, geldiğinde daha da önemlidir.

Satış raporlarını bir excel tablosuna girmek, çeşitli tablo ve grafikleri oluşturabilirsiniz. Ancak bu çok zaman alıcıdır. Bunları  güncel tutmak büyük bir iş yükü yaratır. Bu tür manuel analizleri geride bırakmanın zamanı geldi.

hasta takip programı

Performans İzlemek İçin Yazılım Kullanmanın Faydaları

Güzellik merkezleri randevu programları, işinizi yürütmeyi çok daha verimli ve etkili hale getirir

Avantajları:

  • Güzellik Merkezleri Randevu Programları  ile merkezinizin önemli alanlarında satışlarınızın zirvesinde kalmanıza yardımcı olacaktır. Etkin bir şekilde plan yapabilmeniz için salonunuzun gelecekteki performansının ön izlemesini görmenizi sağlar.
  • Güzellik Merkezleri Randevu Programları en iyi hizmetlerinizi ve perakende ürünlerinizi görüntüleme için kullanılır. Odağınızı  daha zayıf alanlara ayarlamanıza olanak tanır .
  • Önemli raporlara istediğiniz an istediğiniz konumdan erişim sağlayabilirsiniz.

Takımınızın  performansını izlemek için güzellik merkezi yazılımını kullanmaya başladığınızda geriye  bakmayacaksınız. Tek  bir tıklamayla salon  yazılımınızdan  ilgili istatistikleri almak,bir excel elektronik tablosunda hücreleri doğru şekilde filtrelemek ve ayarlamakla karşılaştırıldığında sadece birkaç saniye sürer.

Kurulduktan sonra  randevu programı yazılımınız size kullandığınız her raporu kaydetme, e-postayla gönderme ve dışa aktarma seçeneği de sunar.Bu, işin nasıl  performans gösterdiğini ekibinizin geri kalanına iletmeyi çok daha kolaylaştırır.

Bazı durumlarda bir grup sayıyı görmek bazen  anlamsız gelebilir, diğer yandan grafikler ve çubuk grafikler  verilerinizi farklı bir şekilde görselleştirmenize yardımcı olur.  Ortalamaları ve toplamları bir grafik üzerinde çizmek, hızlı bir bakışta büyümeyi veya düşen performansı görmenizi sağlar .

Salon Takımı Performansı

Metin mesajları 

Ekibinizin yakından takip etmesi gereken çok sayıda farklı hedef olduğunda , bu genellikle biraz bunaltıcı gelebilir . randevu programı yazılımı her gün, hafta veya ayın sonunda ekibinize  hedeflerine  ne kadar yakın olduklarını bildiren metin mesajları gönderme yeteneğine sahiptir .   

Bu, ekip üyelerinizin  hedeflerine ulaşmalarını ve  ardından potansiyel olarak bir bonus, komisyon veya  başka bir  teşvik almalarını sağlamak için bu son adımı atmalarına yardımcı olmak motivasyon görevi oluşturur. Ekibiniz   bu mesajları almak için randevu programı yazılımı kullanmaya başladığında, nasıl ilerlediklerini görmek  için  onları  dört gözle bekleyecekler.

Takım Panoları 

Ekibinizin ilerlemelerini yakından takip etmesinin bir başka harika yolu da bir ekip panosu kullanmaktır.Güzellik Merkezleri Randevu Programları olan ixirlife ile her oturum açtıklarında ulaşabilecekleri çok sayıda paha biçilmez bilgi  sunar.  

Güzellik Merkezleri Randevu Programları size tarih aralıklarını günlük, haftalık, aylık olarak değiştirme esnekliği sağlaması ve hatta tarihlerinizi buna göre özelleştirmesi önemlidir.  

Ekibinizin her  gün   buna  ne sıklıkla  baktığına şaşıracaksınız  . Hedeflenecek somut bir hedefe sahip olmak,  personelinize  odaklanacak bir şey  verecektir .Ekip üyeleriniz  günlüklerine baktıklarında  ne kadar meşgul  olduklarını görebilir  ve ardından hedeflerine ulaşmak için ne yapmaları gerektiğine karar verebilirler.  

Personeli Elde Tut 

Her güzellik merkezinin yeni bir çalışanın alışması, biraz zaman alabilen ayrı bir ritmi vardır. Salon kurallarını ve düzenlemelerini öğrenin. Hatta salondaki farklı perakende ürünlerini ve hangi cilt tipine uygun olduklarını ezberlemek yeni bir ekip için zor olur. Verimliliğinizi korumak için, yeni bir ekip üyesi yetiştirirken. Verimlilikte bir düşüş olmaması için personelinizi elinizde tutmaya çalışmak önemlidir.

Personelinizi elinizde tuttuğunuzdan emin olmanın üç ana yolu vardır:

  • İşletme içerisinde belirli bir standarda ulaştıklarında çalışanlarınıza bir yönetici gibi terfi potansiyeli sunun.
  • Ekibinize güzellik merkezinde söz hakkı vermek. Güzellik merkezindeki herhangi bir değişiklik veya güncelleme hakkında fikirlerini sormak. Genel işletmenin işleyişine dahil olmak harika duygu ve bu, personellerin dahil olduklarını hissetmelerine yardımcı olacak.
  • Ekibinizi neyin motive ettiğini düşünün. Salonunuzun çalışmak için güzel bir yer olmasını sağlamak için elinizden gelenin en iyisini yapın. Kahve makinesi içeren bir dinlenme odası bir şey, güzellik merkezinizde çalışmayı daha konforlu hale getirir.

Takım

Arkadaşlarınız ve aile üyelerinden gelen bir tavsiye ile genellikle salonunuz için yeni bir müşteriye yol açar.  Bunu teşvik etmek için, ekibinizin müşterilerinizi salondayken çevrimiçi rezervasyon yapabilecekleri konusunda bilgilendirdiğinden veya yeni müşterilerin gelme şansını artırmak için salon yazılımı yönlendirme sistemimizi kullandığından emin olun.

Ekiplerinizi, randevularının sonunda müşterileriniz güzellik merkezinden yeniden rezervasyon yaptırmaları için her zaman teşvik ediniz. Ancak, bazen müşteriler ne zaman gelebileceklerinden emin olamazlar. Bu ekibinize ‘hazır olduğunuzda  tarihlerinizi bildiğinizdinizde sizlere tekrar ulaşalım’ demek için mükemmel  fırsat verir.

İletişim

Salon içindeki iletişimin sorunsuz ve etkili olduğundan emin olun. Ekibinizin birlikte etkili bir şekilde çalışmasını ifade eder. Elde edebileceklerini en üst düzeye çıkarmasını sağlamak için uzun bir yol kat eder. Her iş için bir programa sahip olmak karışıklık olmamasını sağlamaya yardımcı olur. Ekibinizle yüz yüze görüşme, herkesin nasıl ilerlediğini görmenize yardımcı olmak için her zaman daha iyidir.  

Ekibinize gelecek ay neyi başarmayı hedeflediğinizi bildirmek için düzenli ekip toplantıları düzenleyin. Hepinizin aynı sayfada kalmasını sağlamanın iyi bir yoludur. Ekip toplantılarındaki haftalık güncellemeler ve aylık bire bir sohbetler düzenleyin. Ekibinizle doğrudan iletişim kurmanın ve hepsinin ne kadar iyi performans gösterdiğini ölçmenin iyi bir yoludur. Ekip toplantılarında salonda neyin üzerinde çalışılması gerektiğini düşündüklerini ve zaten neyin iyi gittiğini tartışın. Güzellik merkezinizin hedeflerinin yanı sıra ekip üyeleriniz için kişisel hedefler belirlerken durumu netleştirmeye yardımcı olur.

 Ekibimiz salonunuzun büyümesini sağlamak için yazılımımızı nasıl kullanabileceğinizi açıklamaktan mutluluk duyacaktır.

Bize hemen ulaşabilirsiniz 0262 255 52 12 veya mesaj bırakabilirsiniz.

Üstelik Ücretsiz Deneyebilirsiniz.