Güzellik Salonu Geliştirme Yolları

Güzellik Salonu Geliştirme Yolları

Güzellik Salonu Geliştirme Yolları

Güzellik Salonu Geliştirme işinizi zaman zaman kontrol ediyor musunuz? Birçoğunun buna Hayır deme ihtimali var! Çünkü benimsedikleri pazarlama stratejilerinden eminler. 

Ancak anlaşılması gereken bir şey var: Salon sektörü dinamik ve hızla gelişiyor. Son istatistikleri araştırdığımızda 2016’da 69 milyar olan güzellik sektörü pazar büyüklüğü 2023’e kadar 87 milyar büyüme olacağını söylüyor. 

Rekabet ortamı nedeniyle, önde olmak için işi etkin bir şekilde yürütmek zorunlu hale geliyor. Bir işletme sahibi olarak, her faaliyet hakkında iyi bir fikriniz olduğunu ve programınızın diğer işlerle dolu olduğunu anlıyoruz. Yine de bir Güzellik Merkezi sahibi olarak Salon’daki büyümenize dikkat edin. Bu yüzden bizim önerimiz, eğer uygun bir zaman verilirse daha iyi sonuçlar alınmasıdır. Tabii ki, açıkça olumlu taktiklere ihtiyacınız var. İşinizi kolaylaştırmak için bu makalede Güzellik Salonu Geliştirme ipuçlarından bahsediliyoruz. 

Randevu Programı

Güzellik Salonu Geliştirme Nasıl Yapılır?

Daha Fazla Müşteriyle Etkileşim Kurun

Müşterilerinize ne kadar öncelik veriyorsunuz? Deneyimlerimize göre, Güzellik salonu işinden müşteriler sorumludur. Bu nedenle, daha fazlasını elde etmek ve daha fazlasını yakalamaya odaklanmak çok önemlidir. Aşağıda belirtildiği gibi bunu yapmanın birkaç karlı yolu:

  • Yönlendirme programları düzenleyin

Birçok farklı endüstri bunu sunuyor, neden yapamıyorsunuz? Mevcut müşterilerin aile üyelerini ve arkadaşlarını önerdikleri için ödüller kazanmalarına izin verin. Bazı hizmet ve ürünleri ücretsiz vermek veya bazı indirimler yapmak; Müşterilere lazer epilasyon veya saç ürünleri hakkında ücret bile ödemeden tavsiyelerde bulunabilirsiniz. Buna ek olarak, yeni müşterilere hizmetlerde bazı indirimler vermek de işe yarar.

  • Diğer müşterilere (çocuklar ve erkekler) yaklaşın

Diğer berberlerin yaptığı gibi basit bir saç kesimi için uygun maliyetli fiyatlar vermek, karlı bir tavsiyedir. Ancak, Salon alanınızın bir kısmını çocuklar için ayarlayın. Annelerin günlük işlerinin stresini atmasına yardımcı olmakla kalmayacak, aynı zamanda babanın da işlerini bitirene kadar biraz dinlenmesini sağlayacaktır. Ortamın daha hoş olması için çocuğun saçını da kesebilirsiniz. Çocuk alanı, müşterilerinizin kulağından ve görüşünden uzak olmalıdır. 

  • Gelecek ifade eden pazarlama taktiklerini uygulayın

Salonunuz daha fazla müşteri ziyaretine sahip olmalı ve personel tatmin edici hizmetler veriyor olmalı. Salon adisyon programı için bu çok iyi! Daha fazlasını mı istiyorsunuz? Kesinlikle hak ediyorsunuz! Pazar erişimini genişletmek için sizi diğerlerinden ayıran pazarlama yaklaşımını uygulayın. E-posta pazarlaması, rezervasyonları artırmanın açık ara en iyi yoludur. Verimli bir Salon randevu yazılımı ile süreç daha basit hale gelir. Son tekliflerinizi veya tebriklerinizi (doğum günleri veya yıldönümleri) toplu veya bireysel olarak müşterilere gönderin. Ayrıca SMS kampanyaları, gelmeme sayısını azaltan ve müşterilere yaklaşan randevuları zamanından önce hatırlatan  pratik stratejilerdir. Salon randevu yazılımı ile randevu hatırlatma mesajlarını otomatikleştirirsiniz.

Salon Çalışanlarının Motive Olmasını Sağlayın 

Her müşterinin en iyi hizmeti aldığından emin olmak için çalışanlarınızın kendilerini değerli hissetmelerini sağlayın ve motivasyonlarını kaybetmeyin. Basitçe, eğer mutlularsa, en iyi hizmetler garanti edilir. Üretkenliği artırmak ve müşterileri meşgul etmek için güçlü bir stratejidir. 

Tek sorumluluğunuz, Salon ortamınızın hoş ve olumlu olması gerektiğidir. Personelin, astlarından ve üst yönetimden gelen özel, samimi ve gerçek takdiri takdir ettiğini daima unutmayın. Bu tanıma nedeniyle değerli olduklarını hissederler ve bu nedenle istenen sonucu sağlarlar. Çalışmalarını, başarılarını tanımayı ve onları onurlandırmayı öneriyorum:

  • Müşterinin incelemesine göre hangi personel en iyisidir?
  • Kim daha fazla rezervasyonu güvence altına alıyor?
  • Hangisi diğerlerine göre daha kısa sürede en iyi hizmeti veriyor?
  • Yeni teknikler veya beceriler konusunda yetkin olan kimse var mı?

Not: Yukarıdakilerin tümü, kişisel gelişim başarıları, yıldönümleri, doğum günleri vb. gibi diğer kaygılar için de geçerlidir.

Bu yüzden lütfen çalışanlarınızın bağlılığını, motivasyonunu artırın ve onları Salonunuzun ayrılmaz bir parçası haline getirin. 

Doğru Salon Randevu Yazılımı Kullanın

Güzellik salonu işletmeleri, operasyonel ve idari operasyonları yönetmenin günlük koşuşturmacasını bilir. Çocuk oyuncağı diyemeyiz, daha az zamanı ve evet, daha çok işi var. Bu nedenle, tüm işleri yönetmek için Salon randevu yazılımı kullanmak gerekir. ixirlife kuaför programı açık ara doğru çözüm olarak ivme kazandı. Şu anda her salon büyüklüğünde 10.000’den fazla Salon işletmesi tarafından kullanılmaktadır. Onu popüler yapan özelliklere sahiptir. 

Çevrimiçi rezervasyondan Envanter Yönetimine, Satış Noktasına, müşteri ve çalışan yönetimine, raporlama ve analize, pazarlama otomasyonuna kadar hepsini kapsar. Bunu kullanarak daha fazla zaman kazanır, daha fazla müşteri rezerve eder, marka görünürlüğü iyileştirir ve Salon işi büyütür. 

Ürün Analizi

Katmanlı fiyatlandırma tablosunu takip ediyor musunuz? Değilse, bizim önerimiz, genel ürünlerinizden ziyade pahalı ürünlerinizi satmanızdır. Bu uygulama Salon’un başarısının kapılarını aralıyor.

Yüksek satış hizmetleri fiyatında bir artış olursa, hizmetlerin ve ürünlerin satış yüzdesinin artacağı anlamına gelir. Çalışanlar pahalı ürünleri pazarlıyorsa, menünüzde bile olması gerektiğini düşünün. 

Müşterilere kasıtlı olarak yaptığınız hissini verin. Onlara hizmet kalitesinde bir iyileşme, dolayısıyla fiyatta bir artış olduğu konusunda güvence verin. 

Ayrıca Güzellik Salonu Geliştirme olmadan, birçok müşteri ödemeyi göze alamaz, ancak bazıları yapabilir. Üstelik müşteriler ilgi göstermediğinde, menüde olsalar bile marka değerinde bir iyileşme oluyor. 

Seçilebilecek başka bir strateji de, daha pahalı tekliflere ek hizmetler sunabilmenizdir. Olumlu olarak, Salonunuzdaki ziyaretçi trafiğini artıracak ve Güzellik Salonu Geliştirme işine yarayacaktır. 

Bu nihai yöntemi yılda bir kez uygulayın, tüm işletmeler bunu yapar. Temel olarak, ekonominin işleyişi budur. 

Operasyonel Maliyeti İyileştirme

Yukarıda belirtilen yollar, güzellik merkezi açmak ve iyileştirmeyi amaçlamaktadır. Basitçe söylemek gerekirse, satış yaratmak. Gerçekten de, üst satıra öncelik vermek, dönüşüm oranında bir artış sağlar. Evet, Salonunuzdaki daha fazla müşterinin paha biçilmez bir deneyim sunduğundan emin olduğu anlamına gelir. 

Yine de, sadece en üst satıra odaklanacaksanız, o zaman en alt satır onaylanmadığında buna değmez. Maliyetleri düşürerek ve satış stratejisini geliştirerek kar marjını artırmanızı tavsiye ederiz. 

İşinizin iyi kazanmasına rağmen; Daha değerli sonuçlar aldığınızdan emin olmak için maliyeti düzenli olarak kontrol edin.

Çözüm

Güzellik salonu işinizin zirveye ulaşmasını istiyorsanız, doğru pazar payı için karlı tavırları tanıtın. Yazıda belirtilen noktaları okuduğunuza inanıyoruz; onların değeri beklediğinizden daha fazladır. Eyleme geçtiğinde faydaları muazzam olacaktır. 

Ama önce Salon amacınızı, gereklilikleri öğrenin ve evet, basit yönetim işlemleri için doğru Salon Randevu Yazılımı seçin. ixirlife Müşteri Takip Programı, 14 günlük ücretsiz deneme süresi verir; ekleyin ve sunduğu faydaları hissedin.  

Müşteri Takip Programı

Sizi ixirlife – güzellik salonu yazılımımızla tanışmaya davet ediyoruz! İşletmenizin verimliliğini artırmak, müşterilerinizle daha iyi iletişim kurmak ve günlük işlerinizi kolaylaştırmak için tasarlanmış kapsamlı bir çözümdür.

Güzellik merkezi randevu programı, müşterilerinizin hızlı ve kolay bir şekilde randevu almasını sağlar. Randevu takibi, zaman yönetimi ve personel planlaması gibi zorlukları ortadan kaldırırken, günlük iş akışınızı optimize eder. Böylece siz ve çalışanlarınız daha fazla zaman ve enerji harcamak yerine müşterilerinize odaklanabilirsiniz.

Güzellik salonu yazılımımız ayrıca stok yönetimi, finansal takip, müşteri ilişkileri yönetimi gibi özelliklerle donatılmıştır. İşletmenizin büyümesine yardımcı olmak için veri analitiği ve raporlama araçları da sunmaktayız.

Güler yüzlü ekibimiz, sizin ihtiyaçlarınızı anlamak ve güzellik salonunuz için en iyi çözümü sunmak için burada. Sorularınızı yanıtlamak ve yazılımımızın size sağlayabileceği faydaları ayrıntılı bir şekilde anlatmak için sabırsızlanıyoruz!

Güzellik salonu yazılımı tam anlamıyla deneyimlemek veya daha fazla bilgi almak için hemen bizi 0262 644 78 44 numarasından arayın. İşletmenizin potansiyelini artırmanıza yardımcı olmak için buradayız! ixirlife Teknoloji