Müşteriler Salonda Nasıl Tutulur?

Müşteriler Salonda Nasıl Tutulur?

Müşteriler Salonda Nasıl Tutulur?

Müşteriler salonda nasıl tutulur konu başlığımızı detaylandıralım. Gelir istikrarı her sektör için önemlidir, ancak geçmişteki kapatmalar ve çalışma kısıtlamalarının ardından salonlar söz konusu olduğunda daha da önemlidir. Güzellik Salonunuzun gelirinin 2023’te bir miktar finansal güvenlik sağladığından emin olmak için, kar hanenizi iyileştirmeye yardımcı olacak bu önlemlere bakın.

Kıyaslamalar Oluşturun ve Bir Plan Yapın

Sayılarınızı Çalıştırın

Gelir elde etme taktiklerini nasıl uygulayacağınızı inceleyelim. Öncelikle, verilerinize bakarak şu anda nerede olduğunuza ilişkin bazı ölçütler belirleyin. Bu bilgileri incelemenin en iyi yolu, salon yazılımı olan ixirlife raporlama seçeneklerini kullanmaktır. 

Randevu Programı

Bir müşteri analizi raporu , müşterilerinizin işletmenizle nasıl etkileşime girdiğini incelemenin bir yoludur. Müşteriyi elde tutma performansı raporu ise çalışanlarınızın müşterilerini ne kadar iyi elde tuttuklarını size söyleyecektir. Bu raporlar, müşteri harcamaları ve elde tutma konusunda iyi bir genel bakış sunar.

Güzellik merkezi yazılımı ixirlife içerisinden belirli bir tarih aralığı için bir satış raporu çalıştırın. Müşteri adına göre sıralayın ve tüm satışların toplamına bakın. Sizlere müşteriler salonda nasıl tutulur sorusunun cevabını verecektir. Seçtiğiniz tarih aralığında müşterilerin işletmenizi kaç kez ziyaret ettiğini kontrol edin. Bu ziyaretler arasındaki gün sayısını öğrenmek için daha derine inin. Bu, müşteri sıklığı için karşılaştırma ölçütünüzdür.

Bir tarih aralığında alınan randevuların sayısını bulmak için bir randevu raporu çıkarın. Bir müşterinin işletmenizde kaç kez önceden randevu aldığını gösteren bir randevu raporu oluşturun. Eğer bir tarih aralığında gösterilecek bir yeniden rezervasyon raporu oluşturun. Şimdi, hangi müşterilerin kendileri için rezervasyon yaptırdığını kontrol edin. Onlar için salon rezervasyonu yaptığını görmek için hizmet sağlayıcıya göre filtreleyin. Bu veri kümeleri bir kıyaslama sunar ve çevrimiçi ve randevu başarısını belirlemenize yardımcı olur. Tüm bu raporları ve daha fazlası güzellik salonu yazılımı içerisinden takip edersiniz.

Uzakta Analiz Et

Verilerinizi gözden geçirin, modelleri ve fırsatları arayın, müşteri ziyaretlerinin sayısı ve sıklığı için ortalamaları belirleyin. Ardından bazı hedefler belirleyin ve onlara ulaşmak için bir plan yapın. Amaç, müşteri için salon ziyareti sıklığını ve ayrıca her bilet toplamını mümkün olduğunca eklentilerle artırmaktır. Her müşteri için yıl boyunca ekstra randevu eklemek toplamlarını %10 artırmak iyi başlangıç ​​noktasıdır. Müşteriler salonda nasıl tutulur sorusunun tam etkilemese de şuan can alıcı noktasını öğrenmiş olduk.

Planınızı Uygulayın

Elde Tutmayı Artırın

Mevcut müşterilerinizi mutlu etmek için ödül programı sunmayı ve fazla satış sağlayacak teşvikler sunmayı düşünün. Müşterileriniz, daha sonra ürün-hizmetler için nakde çevirebilecekleri düzenli satın alımlar için puan biriktirmeyi çok sevecekler. 

İnsanlara defterlerinde hiçbir şey olmaması durumunda bir sonraki randevularını almaları gerektiğini hatırlatmak için otomatik sms ve otomatik metinleri de kullanabilirsiniz. Güzellik salonu yazılımı ile otomatik olarak randevu mesajları gönderin. Aynı zamanda özel günlerde toplu mesaj göndererek müşterilerinizi mutlu edin.

Yukarı Frekans

Müşterilerin salona gelme sıklığını artırmanın bir yolu, Çevrimiçi Müşteri Planlamasını kullanmaktır. Hatırladıkları zaman 7/24 programlama kolaylığına ek olarak, ixirlife Bireysel ayrıca bazı beklenmedik avantajlarla birlikte gelir. Bu sadece kabul ekibinizin üzerindeki yükü azaltmakla kalmaz, aynı zamanda daha fazla ziyareti teşvik eder. İşte bu nasıl çalışır:

Müşteri ziyaretleri arasındaki ortalama süre, randevuların nasıl alındığına bağlı olarak değişir. Müşteriler bir salon ziyareti sırasında randevu almak veya ön rezervasyon yapmak için ararsa, randevular arasındaki süre ortalama beş hafta altı gündür. Ancak, ixirlife bireysel üzerinden çevrimiçi rezervasyon yapıldığında, randevular arasındaki süre dört hafta beş güne düşer. Matematiği yaparsanız, çevrimiçi rezervasyon yapan her müşteri için yılda iki ek randevu bulacaksınız. 

Bu nedenle, zamandan tasarruf etmek, her açık alanı doldurmaya yardımcı olmak ve müşteri ziyaretlerinin sıklığını artırmak için Çevrimiçi Müşteri Planlaması sunun. İşte nedeni:

 • Salonların, güzellik merkezlerinin ve daha bir çok işletmenin %32’si çevrimiçi rezervasyonun bir salon web sitesinin en önemli özelliği olduğunu söylüyor.
 • Salon randevularının %70’i mobil cihazlardan alınıyor.
 • Randevuların %28’i salonlar kapandıktan sonraki akşam gerçekleşiyor. 
 • Randevuların %18’i sabahın erken saatlerinde, salonlar açılmadan önce gerçekleşiyor.
 • Çalışma saatleri içinde gerçekleşen randevuların %54’ü hareket halindeyken yapılıyor.

Eklentileri Teşvik Edin

Kapıdan giren her müşteri için, her ziyaretin randevu toplamını artırmak için başka hizmetler sunmayı konuşmanın bir parçası yapın. 

İşte birkaç kolay eklenti hizmeti:

 • Derin tedaviler
 • Parlatma tedavileri
 • Renk öncesi veya sonrası derin bakım uygulamaları
 • Yeniden büyüyen müşteriler için uçlardan renk çekme
 • Bir dudak, çene veya tüm yüz ağdası
 • Kaş hizmetleri: cımbız, ağda, renklendirme
 • Koltukta masaj seçenekleri

Bir iptal olduğunda, başka bir hizmet sağlayıcıyla yakın bir boş yer olduğunda veya müşterinin bir sonraki randevusu olduğunda hizmet eklemek için bir adım daha ileri gidin:

 • Saç uzatma hizmetleri
 • Doku hizmetleri
 • Düzeltme hizmetleri
 • Ağda hizmetleri
 • Masaj hizmetleri
 • Yüz hizmetleri
 • Kaş hizmetleri
 • Kirpik hizmetleri
 • Makyaj hizmetleri
 • Tırnak hizmetleri

 Özellikle müşteri ürünlerini sizden satın almıyorsa, perakendeciliği de bir eklenti olarak sayabilirsiniz:

 • Saçları hakkındaki uzmanlığınıza ve bilginize dayalı olarak ürünler ve şekillendirme araçları için önerilerde bulunun. 
 • Ödeme sırasında ürün önermeye yardımcı olması için yazılımınızdaki düşündürücü satış özelliklerinden yararlanın .
 • Müşteriniz kasada koltuğunuzdayken ürün önerilerinde bulunun ve hatta hizmetten sonra sizinle çevrimiçi alışveriş yapabilmeleri için bir öneri gönderin . 
 • Sizden evde bakım satın alan müşteriler için, salonunuzda veya çevrimiçi mağazanızda bulundurduğunuz cilt ve vücut bakımı veya banyo ürünleri gibi diğer ürünleri önerin. 

Şunlar da hoşunuza gidebilir: Güzellik Merkezinde Raporlama Nasıl Yapılır?

Güzellik Merkezi İsimleri

Başarınızı İzleyin

Sizi ixirlife – güzellik salonu yazılımımızla tanışmaya davet ediyoruz! İşletmenizin verimliliğini artırmak, müşterilerinizle daha iyi iletişim kurmak ve günlük işlerinizi kolaylaştırmak için tasarlanmış kapsamlı bir çözümdür.

Güzellik merkezi randevu programı, müşterilerinizin hızlı ve kolay bir şekilde randevu almasını sağlar. Randevu takibi, zaman yönetimi ve personel planlaması gibi zorlukları ortadan kaldırırken, günlük iş akışınızı optimize eder. Böylece siz ve çalışanlarınız daha fazla zaman ve enerji harcamak yerine müşterilerinize odaklanabilirsiniz.

Güzellik salonu yazılımımız ayrıca stok yönetimi, finansal takip, müşteri ilişkileri yönetimi gibi özelliklerle donatılmıştır. İşletmenizin büyümesine yardımcı olmak için veri analitiği ve raporlama araçları da sunmaktayız.

Güler yüzlü ekibimiz, sizin ihtiyaçlarınızı anlamak ve güzellik salonunuz için en iyi çözümü sunmak için burada. Sorularınızı yanıtlamak ve yazılımımızın size sağlayabileceği faydaları ayrıntılı bir şekilde anlatmak için sabırsızlanıyoruz!

Güzellik salonu yazılımı tam anlamıyla deneyimlemek veya daha fazla bilgi almak için hemen bizi 0262 644 78 44 numarasından arayın. İşletmenizin potansiyelini artırmanıza yardımcı olmak için buradayız! ixirlife Teknoloji